Ohnivá krev

Ohnivá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371628/bmid_ohniva-krev-zzN-371628.jpg 4 226 226

Ledová krev série

Ruby porazila krutého Krále ledu a roztavila ledový trůn, ale krvelačný Minax, který v něm byl uvězněn, uprchl a nyní pustoší celé království a usiluje o život všech, na nichž Ruby záleží. A zdá se, že ho nemůže nikdo a nic zastavit. Jediná naděje na jeho zničení leží v daleké zemi na jihu, kde vládne magie ohně. A tak se tam Ruby vydá, nejen aby přišla na způsob, jak odstranit tuto hrozbu, ale hlavně aby přišla na podstatu své moci.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Fireblood , 2017

Pedruska01
11.06.2018 5 z 5

Stejně jako první díl se pokračování výborně a samo četlo. Už od začátku to strhlo a nechtělo pustit. Těžko mě to až na konci vyfluslo. Měla jsem problém knihu odložit, příběh mě napínal jak kšandy a já měla jen nutkání pokračovat. Kniha je nabitá akcí za akcí, překvapení za šokem - nebylo místo, aby bylo popsané práznými plky. Nestačila jsem se divit, co se tam všechno odehrálo. Autorka mě mile překvapila a dokázala, že psát umí. Čtenář v příběhu nachází mnoho různorodých emocí - směje se, miluje, nenávidí. Prostě už v prvním díle byla nastavena laťka dost vysoko. V tom druhém to vůbec nepolevilo.
Už teď zoufale toužím po pokračování, a to jsem před pár minutami otočila poslední list! Aspoň, že to "neskončilo" v takovém nějakém maximálně vyhroceném momentu, kdy čtenář po poslední větě tutově dostane infarkt a má chuť tu knihu rozcupovat. :D
Již v prvním díle jsem si moc oblíbila Arcuse. V tomhle díle, jak sám prohlásil, co mu rozmrzlo srdce, byl hotový zlato. A když byly popisovány ty jeho jasně modré oči... Celkem jsem Ruby záviděla. :D Líbil se mi ten jejich vztah, jak kolem sebe opatrně našlapovali, chtěli, ale báli se. Asi není od věci, že protiklady - Oheň a Mráz - se přitahují. Držela jsem jim palce, jak blázen! :D Tady Arcusovi sice nepatřila celá knížka, ale když už, tak to stálo za to - mé srdce plesalo a maximálně jsem si to užívala. A ještě k větší radosti mi přidalo, když se objevila zcela nová postava Kai, který nebyl jen jednostránkovou záležitostí. A přeci jenom vzniklo něco jako milostný trojúhelník - myslela jsem si na něj už v předchozí knize, ale s jedním jiným vrcholem. Nejsem jejich odpůrce, právě naopak - vítám je s otevřenou náručí! :D Toho ohnivýho kluka nemůže člověk nemít rád, to fakt nejde. Ta energie, arogance a vtípek mě přitahoval jako světlo můru - zamilovala jsem si ho. A při tak, dejme tomu, křehkém cokoliv mezi ním a Ruby - mě rozsekala třetí zkouška. To jsem sbírala spodní část čelisti z podlahy, abych mohla tu pusu údivem zavřít. Bylo to skvělé oživení, i když je mi jasné, kdo bude ten pravý. Fandím mu, ale toho druhého mi je svým způsobem líto. No, uvidíme, třeba jim to ještě autorka pořádně opepří a zamíchá.
Ruby byla moc fajn hlavní hrdinka. Nechovala se jako nějaká namyšlená, sobecká pipka, co začala dělat z ničeho nic kraviny. Nestouplo jí do hlavy, že je svým způsobem výjimečná - i když asi jen na jedné straně světa. Díky za to. Věděla jsem, že něco příjde - to je nad slunce jasné, ale že jí autorka naloží tolik toho na bedra?, tak to jsem nestačila zírat.
Na pokračování jsem se těšila a vážně, stálo to za to. Jsem spokojená. Teď jen počkat, až se k příběhu budu moct vrátit ve třetím díle. Na doporučení se není třeba ptát - to je jasná věc. :)

Lorej
10.05.2018 4 z 5

Na to, že je příběh o osudu Ohnivé dívky, chyběla mi v něm nějaká ta... jiskra.
Příjemně se čte, hrdinka se chová i docela rozumně a závěr byl opravdu velkolepý.
Trošku mě vadila přemíra objevů o Rubyině životě. Sotva jsem se vzpamatovala z prvního, bylo tam hned druhé překvápko.
Určitě si třetí díl nenechám ujít, ale sérii mezi mé nejoblíbenější neřadím.

magie pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Elly Blake
kanadská