Led Zeppelin

Led Zeppelin https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418717/mid_led-zeppelin-noC-418717.png 4 6 6

Časopis Rolling Stone je nazval „nejvíc heavy metallovou skupinou na světě“. Prodali stovky milionů alb a dodnes se těší mimořádné popularitě. Prožijte úžasnou cestu Jimmyho Page, Roberta Planta, Johna Paula Jonese a Johna Bonhama – čtyř původních bohů heavy metalu. Knihu z pera Chrise Welche – cenami ověnčeného hudebního novináře, který skupinu doprovázel na mnoha jejích turné – doplňují výjimečné dobové fotografie a vzácné relikvie spojené se skupinou.... celý text

Blekmun
27.05.2021

Na hudobných biografiách viem oceniť, keď sa dostatočný priestor venuje situácii a udalostiam okolo samotného vzniku. Tá mágia momentov, kedy ani ich samotní tvorcovia nemohli tušiť, čo spôsobia, pritom ale zo spätného pohľadu definujú hudbe smer na ďalšie dekády - toto oprašovanie trilobitov v hudobných prvohorách ma vždy bavilo. No a zrazu pred vami pristane kniha, kde je navyše rozpitvaný každý song.
Skvelá kniha hlavne pre ľudí, ktorí majú Zeppelinov v DNA. Trúfam si povedať, že zaujímavé informácie sa dočítajú aj samozvaní encyklopedisti najlepšej kapely všetkých čias. Život fanatikov, ktorí napr. vedia, ako má Page naladenú gitaru v The Rain Song, bude teraz kompletný a naplnený. Life´s worth living again!

Shelby14
06.01.2020 5 z 5

Pro fanoušky kapely či rockové hudby je to rozhodně skvělá kniha zaměřená hlavně na rozbor alb a písní doplněná o historii souboru. K tomu je přidáno hodně materiálu v podobě hromady fotek, plakátů a postřehů autora. Rozbor písní je ale pro trochu pokročilejší posluchače, což se ale u Led Zeppelin předpokládá.

Led Zeppelin

Chris Welch