Léčba šokem / S ženami je vždycky kříž

Léčba šokem / S ženami je vždycky kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5657/bmid_lecba-sokem-s-zenami-je-vzdycky-kri-ZVt-5657.jpeg 4 24 24

Dva detektivní příběhy, jejichž hrdinové se dostávají do problémů pro lásku k svůdné ženě.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský , AZ tisk

Shock Treatment / You Never Know With Women , 1959

Bookwrom
26.04.2024 4 z 5

Mých pět hvězdiček patří prvnímu příběhu - Léčba šokem. Je to klasická detektivka "Chaseho stylu" ze série příběhů o pojišťovacích podvodech.
Druhý příběh - S ženami je vždycky kříž - mě osobně nesedl a je to jedna z mála knih tohoto autora ke které bych se pravděpodobně již nevrátil.

Disease
19.10.2021 1 z 5

Tentokrát opravdu slabota. Léčba šokem je tradiční romanťárna ve stylu Caina, která díky své skromné délce nestihne nudit. Zato druhý kousek je dost úmorný. Ve snaze za každou cenu překvapovat mi ve finále bylo docela fuk, jak to skončí.

DzordanoChruno
23.10.2020 2 z 5

Slabšia kniha, pomerne neotesaná. Vzťahy a motívy sú vykreslené plytko a nepresvedčivo. Autor je génius, ale toto odflákol.

konicekbily
20.02.2019 5 z 5

Za vším hledej ženu a v Americe navíc za vším hledej i peníze. Dva krátké příběhy o mravním zaváhání, či podvodech hlavních hrdinů. Hezké odpočinkové čtení.
Možná je to pohled Angličanů (autor je z Velké Británie) na americký způsob života té doby (napsáno v roce 1959).

astroweb
25.11.2014 5 z 5

Léčba šokem - velmi čtivé, napínavé, i když poněkud předvídatelný závěr, ale nešť, skvělá oddychová četba.

vitavita
21.05.2012 4 z 5

Výborné počtení na pár večerů ...

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985