Stvůra

Stvůra
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464930/bmid_stvura-ctL-464930.png 4 1131 1131

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

hanzmb
14.06.2023 5 z 5

Sérii jsem bohužel začal číst od Vesnice, což byla chyba. Znát tyto začátky, asi by mi v ní Laura nepřipadala tak často zralá na pár facek a studenou sprchu. Tady by to potřeboval spíš Adam. Na autorčiných 25 let to je výborně napsané. Vraha odhadnete tak po polovině, ale vše má pevnou logickou skladbu. Nejsou tam žádné náhodné skoky, čtenář zná všechny indicie i postupy vyšetřovatelů. Navíc, když čtu o Dubině, zjihnu a vzpomínám na 5 let života v Pardubicích. Brzy si přidám 3. díl.

Nunynka
12.06.2023 4 z 5

SPOILER
Po dlouhé době detektivka,kdy jsem vraha odhadla úplně od začátku. Nevím jestli je to dobře nebo spíš špatně. Pak tam byla jedna dějová linka, která mě trošku svedla na scestí,ale byla to jen chvilka. Jinak na české poměry byla kniha za mě kvalitní. Klidně si přečtu další díl.

Leny68
10.06.2023 5 z 5

Jsem velice překvapená, paní Trpková byla pro mě doteď neznámá autorka. Případ se mi líbil, vraha jsem odhalila poměrně rychle, ale nevadilo mi to. Oba hlavní protagonisté byli sympatičtí. Jsem zvědavá na další díly.

Misabi
09.06.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem objevila tuto českou autorku detektivek. Hravě konkuruje zahraničním. Kniha mne vtáhla do děje od první stránky. Překvapivé rozuzlení, byť jsem ho už tušila v průběhu čtení, mi zážitek vůbec nezkazilo, možná naopak.

Pefka
05.06.2023 4 z 5

Skvělý úvod série. Děj byl napínavý a ač jsem vraha odhalila poměrně brzy, vůbec mi to neubralo nic ze čtenářského zážitku.

Nuttelka
05.06.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Kniha mě tak pohltila a vtáhla do děje, že jsem ji dala na jeden zátah :-) Musím říct, že na mladou českou autorku je to moc povedená kniha, která je opravdu od samého začátku napínavá. Laura mi padla hned do oka, na Beneše si asi budu muset ještě zvyknout, dost mi tu vytáčel svým chováním. Rozuzlení s motivem vraždy bylo docela i překvapivé. Dávám plný počet a hned se vrhám na další díl...

Kanimůra2
05.06.2023 4 z 5

Jsem ráda, že jsem našla další českou spisovatelku detektivek. Knížka se mi moc líbila, jak námět, tak děj-ani začátek se mi nezdál zdlouhavý.
Co mě trochu štvalo, bylo chování Laury, která se pořád na Adama utrhovala. Takovou šéfovou bych si fakt přála... Ale určitě si jdu pro další díl. Snad se holka zamiluje a dá pokoj....

IVANA0123
04.06.2023 4 z 5

Začátek byl malinko krkolomný, ale děj se postupně rozbíhal a myslím, že kniha dokázala celkem dobře popsat skutečná vyšetřování, kdy zdánliví podezřelí postupně vypadávají ze hry a vyšetřování se znovu a znovu vrací na začátek. Pro vyšetřovatele frustrující, pro čtenáře to rozhodně zvyšovalo napětí. Vyšetřovatelka Laura Linhartová mi perfektně sedla, k jejímu parťákovi Adamu Beneši si budu muset trochu hledat cestu.. Celkově byla kniha napínavá, možná bych ocenila chvilkami méně balastu, ale vynahradil to samotný námět, který byl netuctový. Závěr jsem sice odhadla, ale i tak se mi kniha líbila a na další díly se těším. 4,5*
(6/23)

kob
04.06.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, jen té omáčky kolem Laury už na mě bylo zbytečně moc.

Jurfinka
02.06.2023 4 z 5

Pecka se zvratem...

Emma27
01.06.2023 4 z 5

Super napínavá detektivka,ale vesnice mi přišla o trochu lepší.

monte
28.05.2023 4 z 5

Sympatická dvojka vyšetřovatelů. Napínavé a čtivé

Terka1975
24.05.2023 5 z 5

Nechala jsem se od vás navnadit a mile mě překvapilo, jak tato nesourodá kriminalistická dvojice má skvělou dynamiku, která mě bavila od A do Z. Příběh byl uvěřitelný a reálný, pořád mě udržoval v napětí. Kniha se velmi dobře čte, jediné, což se mi nestává, jsem brzy vytušila, kdo je vrah. Ale nebyla jsem rozhodně zklamaná, protože to bylo dramatické až do samého konce.

Šárka88
16.05.2023 4 z 5

Asi tu napíšu komentář z jiného světa.
Dávám sice 4* , ale to jen proto, že Holice jsou kousek od mého bydliště.
Laura celkem sympatická holka , a tak trochu naivní a měkká. Adam má být detektiv? Všechny hned obviní z vraždy a nakonec Lauře radí ať čeká a chová jako pako, myslím i že to je spisovatelky záměr. Vraha jsem odkryla hned na začátku a děj je celkem průhledný a působí to na mě dojmem, že hlavní aktéři zas tak dobří vyšetřovatelé nejsou. Čtivost se musí nechat, jen místy je to nezáživné a nic se neděje.
Teď trochu pozitivní věty. Určitě si přečtu další díly ze zvědavosti a klobouk dolu před českými spisovateli o snaze se vyrovnat zahraniční literatuře. Toto je originální a fajn něco číst z českého prostředí.

P3_tis
11.05.2023 5 z 5

Autorka má můj obdiv za napsání takto skvělého příběhu při třech dětech!
Hlavní postavy jsou ohromně sympatické, děj je promyšlený do nejmenších detailů a odhalení vraha velmi překvapivé. Těším se na Vesnici.

Pepina19
11.05.2023 4 z 5

Velmi dobrá detektivka i když Vesnice byla o chlup lepší.

Aya81
09.05.2023 4 z 5

Slušná detektivka, dobře se četlo. Totožnost vraha mne napadla poměrně brzy, ale to nevadí, alespoň jsem čekala, kdy to napadne i vyšetřovatele :) Určitě si přečtu i další příběhy s touto vyšetřující dvojicí.

LenkaMacak
08.05.2023 5 z 5

Velmi povedená detektivka od české autorky! Napínavá, měla spád, dobře se četla a dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická. Pachatele jsem odhadla poměrně rychle, ale smysl mi to dalo až mnohem později. Určitě se pustím do dalších dílů. 5/5*

Jiparis
08.05.2023 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka a Kristina Trpková je mým novým objevem a favoritkou.
Nejenom severská krimi mohou být dobrá.

brabofka
05.05.2023 5 z 5

Nevím proč, ale od začátku jsem měla pocit že vím kdo. A moje tušení se na konci potvrdilo. A to se mi moc často nestává. Nicméně dobře napsané, čtivé a napínavé. I když dějově dost snadno čitelné. Ale proč ne. Dlouho jsem krimi na stole neměla a tahle sedla. Jdu na další díl.