Stvůra

Stvůra
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464930/bmid_stvura-ctL-464930.png 4 1131 1131

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

veronika9761
03.08.2023 5 z 5

Za me prijemne prekvapeni od ceske autorky.

TheDoll
29.07.2023 5 z 5

Celou sérii jsem si nechala v knihovně odložit pod pultík. Chtěla jsem se do ní vrhnout přes léto kompletně. Stvůra byla první na řadě a na seznámení to bylo dobré!

Postavy mi nebyly přímo sympatické, ale byly plastické a pátrání s nimi mě bavilo. Asi ve třičtvrtině knížky byl koloběh "zatčený podezřelý nové důkazy propuštění zatčený podezřelý [...]" už trochu nudný, ale i tak to bylo zajímavé. Závěr byl výborný, napínavý.

Těším se na další dva díly, které už na mě čekají na nočním stolku.

kolacky
28.07.2023 5 z 5

Kristýna Trpková je pro mě stejně příjemným překvapením jako nedávno Jiří Březina. Dobrých českých detektivek není nikdy dost.
Po troškách dávkované indicie mě přivedly k vrahovi už na straně 202!

Modrina
27.07.2023 5 z 5

No, tak mám zdá se další autorku, kterou budu bedlivě sledovat. Příběh se mi líbil, pachatel nepřekvapil, trochu praštěná hlavní vyšetřovatelka mně, milovnici jistého severského autora, sedí - takže dávám pět hvězd a těším se na další díl. :)

knihomolkaMist
23.07.2023 5 z 5

Super! Miluju detektivky a tohle bylo rozhodně z těch lepších. Spousta slepých uliček, sympatické postavy a neustálé napětí, které vás neustále nutí číst!

Mája777
22.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem se odtrhnout. Další naše skvělá spisovatelka na mém seznamu.
Námět je zajímavý. Dvě hodně si podobné vraždy. Celkem hodně podezřelých a do toho všeho vyrovnání se s minulostí v podobě nového parťáka. Hlavní hrdinka to nemá lehké.
Tuhle knihu velice ráda doporučuji.
(22. 7. 23 - 17 481 - 48)

m2056
22.07.2023 4 z 5

Za mě hodně dobrá kniha co mě překvapilo je věk autorky tak skvělou knihu jsem vážně nečekal určitě si půjčím v knihovně další.

AndreaOn
21.07.2023 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Bohužel mě to zase až tak moc neoslovilo. Pro mě ani jeden vyšetřovatel nebyl sympatický. Příběh měl sice zvraty, ale já se u něho nudila. V první polovině jsem zvažovala i že ji odložím. Vraha jsem poznala v celku brzy. Možná to bylo i interpretkou, kdo ví, proč mě to nenadchlo jako ostatní, ale určitě zkusím i další knihy.

Kamčučák
17.07.2023 4 z 5

No páni. Konečně česká autorka, co píše pořádné detektivky. Kniha se velmi dobře čte. Děj je napínavý. Vzrušující. Doporučuji. Těším se na další díly.

helena4070
16.07.2023 5 z 5

Tak tato kniha mne dostala. Je skvěle napsaná, líbila se mi více než mnoho jiných detektivek i světových spisovatelů. Česká autorka, mladinká. Má můj velký obdiv a těším se na přečtení dalších knih ze série.

hanap
12.07.2023 4 z 5

Dobrá četba na léto k vodě

simona g.
09.07.2023 5 z 5

Peckaaa! Moc dobře napsáno, kniha má spád a frčí, nikde žádné zbytečné kudrlinky, super detektivka. Vraha jsem si sice tipla předem, a správně, to ale knize nevzalo vůbec nic na napínavosti a zajímavosti. Dopíšu komentář a hned jdu na autorčinu "druhotinu" :). Skvělá kniha, doporučuji!!!

Januli
08.07.2023 3 z 5

Nečtu české detektivy, tohle je má první a spokojenost. Sice pachatel mě nepřekvapil, protože jsem ho tipla už na začátku. Jen bych asi ubrala na tom množství podezřelých. Pro mě to ději až tak nedalo, jen zbytečně prodloužilo dej.

Ywonek
02.07.2023 5 z 5

A me se to libilo moc. Bylo to ctive, napinave. Vraha jsem neodhalila hned a tim vic me to bavilo.

Gilnien
01.07.2023 4 z 5

Je trochu vidět, že je autorka ještě v této knize nevypsaná. Zklamal mě maličko klišé epilog, ale jinak dobré. Četla jsem to až po Vesnici, která byla super a nasadila laťku.

Jaklová.katka
01.07.2023 4 z 5

Zajímavá kniha. Hezký se četla.
Určitě dám další díly.

mynonka
28.06.2023 3 z 5

Podle vysokého hodnocení jsem čekala bombu a ta za mě bohužel nepřišla. Vztah mezi vyšetřovateli mi přišel od začátku na sílu a než se děj rozjel, chvilku to trvalo. Jedna z věcí které mi přišly jako začátečnické bylo popisování barev a oblečení, které nebyly pro děj ani představu čtenáře důležité. Kdo je vrah vám dojde mnohem dřív než vyšetřovatelům a to, že to nikoho přes jasné indicie ani nenapadne, mě rozčilovalo. Detektivka spíše průměrná.

harena
28.06.2023 5 z 5

Sláva, opět pěkná naše detektivka a čtení byla jedna radost. Napínavé, bez zbytečných odboček a hlavní hrdinka Laura mi byla opravdu sympatická jak chováním mezi kolegy, tak i jak zaujatě snad přes 100% pracovala, že někdy ani nestačila říct kolegovi, co jde dělat. Čtivé, svižné čtení, už mám zamluvené další dva díly.

marian3482
27.06.2023 2 z 5

Na to jaké to má tady hodnocení jsem byl zklamaný. Postavý jsou ploché, není komu fandit. Pokaždé když někoho obviní mají jasno, že je to on ikdyž nemají žádné důkazy. Adam je otravný, vyšetřovatelká marná. Ostatní postavy už si ani nevybavuji.

jjanca
17.06.2023 3 z 5

Prečítané za dva dni! Na prvotinu výborný počin. Vraha som odhalila hneď na začiatku, čo sa mi často nestáva. V priebehu bolo pár momentov, pri ktorých som začala pochybovať, či mám pravdu, ale nakoniec som vraha odhadla dobre. Kniha nemala žiadne nudné pasáže, malo to spád a napätie. Lauru som si docela obľúbila. To isté však nemôžem povedať o Adamovi. Ten bol na facku a občas som si hovorila, ako je možné, že pracuje u polície. Na čo tam ten chlap vôbec bol? Vyšetrovaniu aj tak moc nepomohol.
Na ďalší diel sa rozhodne teším.