Láska podle návodu

Láska podle návodu

Jak to dopadne, když se ve svém milostném životě rozhodnete řídit radami zastaralých příruček? Lauren je mladá, krásná, chytrá, vtipná a sympatická a do Londýna se přestěhovala za lákavou vidinou života plného milostných dobrodružství. Nehledá dlouhodobý vztah a nechce se vázat. Proč jí to ale žádný muž nevěří? Lauren se tedy rozhodne experimentovat a řídit se každý měsíc radami jiné seznamovací příručky. A protože pocházejí z různých období, Lauren si díky nim vyzkouší rozmanité metody svádění – promění se ze stydlivé dívky ve svůdnou erotickou bohyni a jindy zase dodržuje přísný celibát – to vše s jediným cílem: užít si nezávazný sex s co nejpřijatelnějším partnerem, i když to se nakonec ukáže jako téměř nemožné. Přestože (nebo protože?) Lauren do puntíku dodržuje všechny uvedené pokyny, dostává se často do nečekaných a někdy i velmi zvláštních situací a brzy pochopí, že svádění je věc ožehavá, a kdo si pohrává s ohněm, často si spálí prsty… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308261/laska-podle-navodu-x6K-308261.jpg 3.79

Age, Sex, Location (2015)

Vydáno:, Motto
Více informací...

bookcase

Oddechovka, místy vtipná.

SBH

Pokoušet se získat partnera a postupovat každý měsíc podle jiné příručky mi přišlo jako skvělý námět. Kniha je napsaná čtivě, líbil se mi slovník i obraty autorky. Ale celkově mě román strašlivě zklamal. Myslím, že bylo chybou literárně zpracovat skutečné události. Možná stačilo kapku posunout charakter hlavní hrdinky a hlavně jí implantovat zdravý selský rozum. Řídit se při výběru partnera (muže) příručkou napsanou pro muže (jak sbalit děvče) mi připadne fakt dost mimo. Lola si chce užít spousty nezávazného sexu, takže si vybere (jinou) příručku, která sex zakazuje a soustřeďuje se na získání manžela? Navíc životospráva sestávající ze setrvalého joggingu prokládaného krabičkami cigaret a jezery alkoholu mi taky dost skřípala. Dávám dvě hvězdičky - za nápad (bohužel mizerně zpracovaný) a šmrncovní obal.

alzbeta4340
21.12.2016

Zábavná, veselá a trochu bláznivá odpočinková četba. Ve své poznámce na konci knihy autorka píše, že se inspirovala sama sebou, neb v určité době se řídila při seznamování výhradně radami různých příruček. Po přečtení této knihy jsem naznala, že je to více obdivuhodné, než by se na první pohled zdálo :-).

ivousekk
28.10.2016

Skvěle se to četlo, děj odsýpal a byla jsem moc zvědavá, jak se bude vyvíjet dál. Jako Lauren by mne ani nenapadlo se do podobného experimentu pustit, byl na mne hoodně bláznivý a vše s ním spojené tomu odpovídalo, ale proč ne. Někdy je třeba zkusit něco praštěného :-)
Pokud vás baví "romantické komedie" směle do toho, bude se vám to líbit. Jako oddechovka na odreagování naprosto super.

Melissa Pimentel

Melissa Pimentel