Láska je na prd

Láska je na prd https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463500/bmid_laska-je-na-prd-7MA-463500.jpg 4 113 113

Queer komedie o tom, že zamilovat se možná není až taková pitomost. Patnáctiletá Phoebe má za to, že zamilovat se je zbytečné a ponižující, a tak se zařekne, že to nikdy neudělá. Pak ale dostane brigádu v místním second handu a shodou náhod, které nemohla ani trochu předvídat, tam narazí na Emmu... Dívku, která dost možná, aniž by o to vůbec usilovala, docela změní Phoebein pohled na věc. Neuvěřitelně vtipná romantická komedie nejen pro generaci Z, která svým humorem, nadhledem a otevřeností připomene seriál Sex Education nebo Deník Bridget Jones, kdyby ji psala Bridgetina dcera.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Love Is For Losers , 2021

Damonka12
24.07.2021 2 z 5

Za mě trochu zklamání, kniha mi přišla bez děje, řešilo se v ní neustále to samé dokola a romantická linka byla málo popsána.

anet.myblog
19.07.2021 5 z 5

Přiznám se, že LGBTQ+ knížky téměř nečtu, a tak jsem byla k téhle knížce ze začátku celkem skeptická a šla jsem do ní radši bez očekávání. Knížka mě hrozně mile překvapila. Hlavní hrdinka Phoebe je skvělá, vtipná , trošku praštěná a hrozně relatable!
Už teď vím, že Phoebe nesedne každému, prostě ji budete milovat (jako já, haha) a nebo ji budete nesnášet. Mně se Phoebe zamlouvala hned, jelikož mě bavil její smysl pro humor. Knížka je psaná formou deníkových zápisků, takže se čte rychle a kapitoly jsou kraťoučké. Takže i přesto, že se může zdát, že 480 stran je celkem bichle, věřte mi, že v tomhle případě stránky utíkají pod rukama samy. Pořádná romantická linka Phoebe a Emmy se objevila až na samém konci knížky, což mi nevadilo, jelikož mám pomalou romantiku ráda.
Knížka je také přirovnávána k seriálu Sex Education, musím uznat, že fanouškům seriálu by se knížka líbit mohla, knížka jen jen trochu více nadlehčená a vtipnější oproti seriálu.
Já téhle knížce zkrátka nemám co vytknout. Není to nic, co by vám změnilo život, nebo předalo něco special, ale zaručeně vám to zlepší náladu! DOPORUČUJU!

Akléda_
13.07.2021 4 z 5

Tohle byla úplně ideální letní oddechovka. Knížka slibuje vtipnou romantickou komedii, jediné s čím bych nesouhlasila je slovo romantická, to přijde až před koncem knihy a ještě hodně lehce, ale vůbec mi to nevadilo. Knížka se čte úplně sama, vůbec jsem neměla problém za hodinu přečíst 90 stran, což rozhodně není moje normální čtecí tempo. Hlavní hrdinku jsem měla ráda a překvapivě mi knížka ke konci dala i něco víc, dohnala mě k přemýšlení a trochu jsem si pobrečela. Za mě boží, na léto určitě můžu doporučit.

harryhozena
07.07.2021 4 z 5

jezis já jsem tuhle recenzi omylem smazala. tak ji sem jdu napsat znovu :Dd. queer romantika jako taková byla úžasná. milá a fajn. nějaké to drama proběhlo, ale žádné “afterdrama”* to nebylo. díkybohu. co mě ale vyloženě štvalo, byly některé nemístné komentáře od Phoebe na účet žen, co se rády oblékají vyzývavě. Phoebe hrozně pohoršovalo, že jim jde vidět pupík. jako vážně??? další věc byl autorčin výběr zkratek. kdo v dnešní době používá stále dokola pouze a jenom OMG, LOL a BTW? párkrát se to napodobení puberťáckého slangu prostě nepovedlo. (mimochodem já JSEM momentálně puberťák). ve výsledku “láska je na prd” není vůbec špatná.
*afterdrama=hádky odehrávající se v knize after, kterou hrozně moc nedoporučuju.
dik za pozornost :))

dawson321
05.07.2021 4 z 5

Milá knížka o první lásce. I když má téměř 500 stran, tak se četla rychle a snadno, možná pro ten nekomplikovaný děj. Líbilo se mi svým způsobem potrhlé chování Phoebe. Jen jsem nechápal, co mají všichni s tím Starbucksem, autorka ho zmiňovala snad na každé druhé stránce, až jsem si říkal, že jí za tuhle propagaci musel tento kavarénský řetězec asi zaplatit...

spencer
03.07.2021 5 z 5

Tak tuto knihu jsem si naprosto zamilovala.
Četla se s neuvěřitelnou rychlostí a už dlouho jsem se u čtení tolik nenasmála. Phoebe mi strašně připomínala mě samotnou v jejím věku, takže jsem se bavila. Těším se na další knihy z pera autorky!

Alethea_k
27.06.2021 5 z 5

Dlouho mi něco tak moc nesedlo jako tohle. Bylo to vtipné, četlo se to úplně samo, měla jsem dojem, že ta holka je v 80 % věcí jak já, dokázala jsem se do ní vcítit, i když na některé věci mám jiný názor. Přemýšlím, jestli jsem někdy něco tak vtipného a ze života vlastně četla. Myslím, že se knížka bude líbit prakticky každému a je jedině dobře, že se vydala. Nechtěla jsem se do ní původně vůbec pouštět a NELITUJU!

Anniee
23.06.2021 4 z 5

To bylo taaaak milý! Díky formě deníkových zápisků kniha rychle ubíhala a zároveň mám pocit, že je to jedna z nejlepších z žánru YA s LGBT tematikou. A hlavně jedna z nejoriginálnějších.

Luccinda
07.06.2021 4 z 5

Hlavní hrdinkou knížky je patnáctiletá Phoebe, která věří, že zamilovat se je ta největší pitomost, jakou člověk může udělat. Její humor, sarkastické poznámky a tak trochu jiný pohled na svět, který ji odlišuje od klasických YA hrdinek, mě opravdu bavily. Phoebe se nesnaží čtenáři zalíbit, je prostě svá, což by někomu nemuselo sednout, ale mně to přišlo v rámci žánru velmi osvobozující. Zároveň se chová přiměřeně svému věku, dělá spoustu chyb a v příběhu si projde značným vývojem.

V knize se vyskytuje velmi pomalá a nenápadná #lgbt romantická linka. Bylo fajn, že se příběh netočil kolem sexuality Phoebe, vlastně to v knize nikdo moc neřešil, což určitě vidím jako plus. Působilo to vyspěle a palec nahoru dávám také za otevřenost k sexuálním tématům.

Jediné mínus vidím v délce knihy. Ačkoliv je psaná ve formě deníkových záznamů a čte se mnohem rychleji než jiné knihy, bezmála 500 stran je na YA contemporary prostě příliš. Knížku vám ale určitě můžu doporučit, skvěle poslouží jako víkendová oddechovka, která přináší do svého žánru něco trošku jiného, než jste možná zvyklí.

blackoutzuzi
07.06.2021 5 z 5

Skvělý lgbt román, který nabízí neskutečně osvěžující příběh, který srší vtipem, pohladí po duši a zároveň si u něho doopravdy odpočinete. A pokud jste uprostřed čtecí krize, tak bych se klidně vsadila, že tahle kniha vás z ní dostane! Má sice téměř 500 stránek, ale díky tomu, že nám autorka vypráví příběh skrze krátké deníkové záznamy, tak to budete mít přečtený bez problému maximálně do dvou dnů :)

kvetinkovedny
30.05.2021 4 z 5

4,5*/5
Objednáváte si někdy knihy navíc jenom proto, abyste měli poštovné zdarma? Já ano. A hodně. Často v zápalu nákupu ani nijak extra nepročítám anotaci, prostě vidím YA novinku, co na první pohled nevypadá špatně, a *šup do košíčku*. Jednou z takových knih byla i Láska je na prd, kterou jsem si objednala už někdy v únoru, abych dosáhla na poštovné zdarma. Což bylo ještě předtím, než tuhle knížku dostal každý druhý v propagačním balíčku k Yoli narozeninám (nebo něco takového). Teď se asi nabízí, abych prohlásila, že #tohleneníspolupráce a na knížku padly jen a jen moje peníze (což tolik neva, protože jsem díky tomu měla to poštovné zdarma, že jo).

Že knížka byla úplně všude, mě od jejího čtení dost odrazovalo. To a taky fakt, že anotace slibovala LGBT linku. Protože ze všech knih s LGBT tématikou, které jsem kdy četla, se mi líbila… jedna (Já, Simon). Ale můžu s radostí oznámit, že jsem našla druhou.

Příběh mě vtáhnul hned po pár stránkách, už jenom kvůli formě deníkových záznamů. Hlavní hrdinka Phoebe je neskutečně cynická, ale tím správným způsobem, a to mě fakt hodně bavilo. Umím si však představit, že se najde hodně lidí, kterým tento charakter vypravěčky úplně nesedne, takže na to si dejte pozor, pokud o knize uvažujete.

Celá zápletka mě vtáhla zpátky do doby, kdy mi bylo tak 15 až 16 let a byla jsem zmatená z toho, že lidé kolem mě se zamilovávají. Protože přesně to se stane Polly, nejlepší kamarádce Phoebe, a Phoebe se přes to nějak úplně nemůže přenést. Z toho důvodu si slibuje, že jediný člověk, se kterým kdy bude chodit, bude ona sama. Ale jak je vám asi jasné, tak to úplně nevyjde.

Knížka mě pobavila, pohladila po duši a vytáhla ze čtecí krize. Na to, že je kniha určena pro mladší čtenáře (kolem 15 let), je dost sexuálně otevřená, ale nikoliv prostřednictvím milostných eskapád hlavní hrdinky, což je příjemná změna. Knihu hodnotím 4 a půl hvězdami, protože na svůj žánr a věkovou skupinu je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla… ale přece jen mi tam chybělo to něco málo, díky čemuž bych z knihy byla naprosto nadšená.

I tak ale můžu knížku s čistým svědomím doporučit.

Katte192
25.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Seškrtat na polovinu? Obrovsky jsem se na tuto knihu "těšila" jako na každou LGBTQ+ která u nás vyjde. Vyhledávám je a čtu prakticky všechny kde se toto téma mihne. Tedy: 1) není mi 15 což je asi velký problém a tak mi absolutně nesedl jazyk a styl jenže! Naprosto seděl danému tématu. Kdyby 15 letá holka mluvila, popisovala a vyprávěla jinak, nebude to autentické, že? Tedy to tam patří a zkrátka jen jsem starší a tohle mi už nesedí LOL a OMG (na každé druhé stránce) plus ublížení že "nejsem středem vesmíru a ostatní mají své životy a na mě jsou zlí... LOL... :) 2) proč ty linky o kočkách? Hybridní nehybridní... Dobreaby začala chodit na brigádu... Proč pořád dokola řešíme testy a školu? Taková spousta věcí by šla vynechat. Linka "romance" jak je v anotaci se prakticky nerozběhne do 250 stránky... Uff... Tedy přečetla jsem to a vydržela ale přísahám jen proto, že je to téma o které se aktivně zajímám a chci vědět co vychází a proč a jak je to napsané... Jinak bych to odložila po 40 stránkách. Tedy závěrem? Pokud je vám 15 nebo máte kamaráda / kamarádku mladšího věku tak proč ne... Pokud je vám víc a nezajímá vás LGBTQ + téma... Neztrácejte čas. 3/5

zpetkeknize
18.04.2021 3 z 5

Hrozně jsem se na Láska je na prd těšila. Měla jsem chuť na pořádně feel-good queer young adultovku. Tentokrát mám ale pocit, že bylo zásadním problémem to, že už mi zkrátka není patnáct, ačkoliv to pro mě při čtení překážkou obvykle není. Celá kniha je psána formou deníkových záznamů, hlavní hrdinka je takovým tím typickým naštvaným teenagerem, je zároveň ale i dost chytrá a sociálně tak trochu nemotorná. A za sebe musím říct, že mi její osobnost byla neskutečně sympatická. Její humor mi sedl, přišla mi opravdová, nepřikrášlená, naprosto autentická. Postavy byly originální a zapamatovatelné a stejně tak i témata, která se v knize vyskytovala, byla často mnohem vážnějši, než jsem před čtením čekala. Problémem pro mě byl velmi jednoduchý jazyk a způsob vyprávění (ale vzhledem k tomu, že šlo o deníkové záznamy patnáctileté holky, je to samozřejmě pochopitelné) a také to, že mezi Emmou a Phoebe byla dle mého názoru nulová chemie. Život a příběh Phoebe mi připadal zajímavý a bavil mě, mám ale pocit, že ta romantická linka tam asi vůbec být nemusela, jelikož na mě hlavní hrdinky až do poslední stránky působily jen jako kamarádky.

Hodnocení: 3.5/5

SknihouVrukách
14.04.2021 5 z 5

Táto kniha je síce úplne mimo môj žáner, ale veľmi sa mi páčila. Nečakala som, že ju budem takto vysoko hodnotiť.

Táto feel good kniha je písaná pomocou denníkových zápisov, ktoré sú veľmi výstižné a zaujímavo sú napísané aj dialógy medzi postavami. Vďaka tomuto formátu sa kniha aj extrémne rýchlo číta. Hlavná postava je úžasná. Veľmi sa mi páčil jej humor a povahovo mi veľmi sadla. Romantická linka sa tu nachádza hlavne na konci knihy, čo je škoda, pretože by si zaslúžila väčší priestor. Avšak, aspoň tu máme veľmi pekný kamarátsky vzťah.Okrajovo sa tu nachádzajú aj ďalšie možno trošku ťažšie témy ako napríklad vojna v Sýrii, sex, rodinné problémy, strata blízkeho atď.

V knihe nájdete úžasný humor a niekoľkokrát som sa z chuti nahlas zasmiala. Poznámky hlavnej hrdinky Phoebe boli epické. Veľmi sa mi páčil aj autorkin štýl písania, ktorý bol jednoduchý, ale zároveň aj výstižný. Jedinú vec, ktorú by som knihe vytkla je to, že ku koncu sa dej mierne opakoval a už to bolo trošku menej zaujímavé. Aj keď je kniha považovaná za lgbt román asi by som ju tak neoznačila, keďže lgbt dejová línia sa odohrala asi na 30 stranách.

Určite knihu odporúčam aj keď lgbt knihy bežne nečítate. Toto bola skvelá vtipná feel good oddychovka. 4,5/5✨
Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @slovart_vyd @booklabsk

Kikina182
14.04.2021 5 z 5

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, jelikož celá kniha psaná skrz deníkové zápisky je trochu nezvyk. Ale po pár kapitolách jsem už hltala jednu stránku za druhá. Kniha se mi moc líbila. Je vtipná, ale zároveň řeší hned několik ožehavých témat. Je to tedy takový odlehčenější příběh, který se ale zároveň nezabývá jen povrchními záležitostmi, což je za mě skvělá kombinace. Ke knize mám vlastně jen dvě námitky. Jedna míří k jedné opravdu nechutné scéně, která měla být nejspíš vtipná, ale bohužel se tak nestalo. A druhá k tomu, že hlavní hrdinka prostě nemohla říct "kočka" ale vždycky musela říkat, že se jedná o "hybridní kočku", což za mě bylo iritující a nereálné. Ale kromě těchto dvou věcí jsem si knihu opravdu užila a pokud chcete něco odlehčeného, vtipného a milého s náznakem závažnosti, tak určitě doporučuji.

saba98
07.04.2021 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila a nutila mě ji číst dál a dál. Jestli si chcete přečíst nějakou oddechovku, rozhodně doporučuji tuto knihu!