Modrý drahokam

Modrý drahokam https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9491/mid_modry-drahokam-wVb-9491.jpg 4 72 12

Lakeová-March série

Lavinie Lakeová se od svých londýnských současnic odlišuje především podnikavostí a uměním mesmerismu. Jejímu kouzlu beznadějně propadl dokonce i rozvážný Tobias March. Lakeová s Marchem podnikají v oboru, který nazývají "diskrétní soukromé pátrání pro lidi z vyšších společenských kruhů". Jedním z jejich klientů se stává Howard Hudson, jemuž kdosi zavraždil ženu Celeste, vyhlášenou krasavici, která si dokázala ochočit každého muže. Na místě činu zůstala jediná stopa, pánská vázanka omotaná kolem jejího půvabného krku. Zato naopak scházel náramek s nesmírně cenným modrým drahokamem, který vrah pravděpodobně stáhl mrtvé krasavici ze zápěstí. Hudson si najme Lakeovou s Marchem, aby našli vraha, ale elegantnímu vdovci se možná jedná především o to, aby dostal zpět šperk s modrým kamenem nepředstavitelné ceny, jemuž se připisuje nadpozemská moc... Slovensky vyšlo pod názvem Tajomstvo náramku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Don't Look Back , 2002

uzivatel4895
31.10.2023 4 z 5

Skutočne podarená knižka, čítala som v slovenčine pod názvom Tajomstvo náramku, je to 2. diel o dvojici Lakeová a March, musím uznať, že táto séria má stúpajúcu tendenciu, veľmi sa mi páčil vývin vzťahu medzi Laviniou a Tobiasom, tešila som sa aj z toho, že sa ,,ľady,, pohli aj medzi Emelinou a Anthonym. Príjemne ma prekvapilo, že sa tu opäť stretávame aj s obchodníkom Tredlowom a dámou Joan Dovovou (ktorej sa črtá nápadník:)... Detektívna zápletka bola zaujímavá, chvíle napätia tam skutočne u mňa boli a fakt som netušila, kto je vrah. Bolo tu veľmi veľa dobre popísaných humorných situácii aj erotických momentov, pri ktorých som sa musela usmievať - Quick to proste vie, a ríbezle sa nedajú nespomenúť ani mne (i keď už dolu v komentároch to je) :D

Kudík
20.03.2022 4 z 5

Opět příjemné čtení s již známou dvojicí, vlastně čtveřicí v podání Lakeová a March + její neteř Emeline a jeho švagr Anthony. Zde jsem se nejvíc bavila u paní Chiltonové a jejího častého nákupu rozinek na hroznový džem, ale pouze za pěkného počasí. :) Vraha jsem neuhádla, ale nijak mě nepřekvapila další rýsující se dvojice.

Lembac
15.03.2022 5 z 5

Ani druhý díl historicko-romantickýych detektivek dua Lakeová-March mě nezklamal. Oceňuji vtipné dialogy a docela dobrou zápletku.

Květinka008
04.01.2021 3 z 5

Prumerna oddychovka, historicka detektivka :-)

petraj30
19.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla podruhé, ale je to už tak dávno, že si pamatuji jen ty vtipné scénky:-) (už vlastně ani nevím, proč jsem si nepřečetla celou sérii).
Moc se mi líbilo, že to není tolik vázáno společenskými pravidly a má to volnější styl. Tobias stále šílí z Lavinie a aby toho nebylo málo, tak se k němu přidal i Anthony, který pro změnu šílí z Emeline. Bylo to moc pěkné, vtipné i napínavé. Skvěle vymyšlené i propojené.
Moc se těším na poslední díl, i když asi tuším jak pravděpodobně skončí:-), ujít si jej nenechám. Opravdu příjemné a odpočinkové čtení.

RendyaDav
10.01.2020 3 z 5

Příjemné čtení,krásná oddychovka….

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Pěkná a velmi vtipná kniha

AnetV
08.05.2018 4 z 5

Pokračování mi přišlo o fous lepší než první díl. Ti dva spolu nemají chybu a navíc skvělá paní Chiltonová a její rozinky :-)

moudivlacek
22.11.2016 4 z 5

Moc jsem se na hlavní dvojici těšila, a ani v tomto díle mě nezklamala. Kromě pátrání po vrahovi jsem se smála, jak jedna či druhá strana žárlí na toho druhého, ale ze všeho nejvíc mě potěšila hospodyně Lakeové s nákupem hrozinek. Tak to vážně nemá chybu.
Nemohu se dočkat dalšího dílu.

TaLu
26.05.2016 4 z 5

První knihy od autorky, které jsem kdysi četla.
Svůj komentář vztahuji na celou sérii a já se opravdu dobře bavila.
Detektivní zápletky, vtipné dialogy ústřední dvojice, romantika, další prokreslené postavy a to vše od první do poslední kapitoly napsáno čtivě a svižně.
Co víc si pro chvíle odpočinku přát ?
A právě pro takové chvíle doporučuji.

mariva
25.04.2013 4 z 5

Oddechová četba, přesně v duchu ostatních knih Amandy Quick. Potěšilo mě, že se znovu setkávám s hrdiny, o kterých byla už jiná kniha a jak děj naznačuje, bude i další pokračování.

kika 13
26.02.2013 4 z 5

Romantický příběh plný lásky.

Amanda Quick (p)
americká, 1948