Hloubka nenávisti

Hloubka nenávisti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508004/bmid_hloubka-nenavisti-63a6c643cba9e.jpg 4 180 180

Lacey Flint série

< 5. díl

Jak málo stačí, aby se virtuální násilí zhmotnilo? Pátý případ Lacey Flintové. Lacey Flintová na poslední chvíli zabrání katastrofě, když z Temže vyloví topící se dítě. Kdo byl schopen unést nemluvně z kočárku a hodit ho do vody? Stopy vedou až do temných zákoutí internetu ke komunitě incelů – mužů nenávidících ženy. Situace se ještě vyhrotí, když tým detektiva Marka Joesburyho zjistí, že vůdci skupiny označili Lacey za svůj hlavní cíl. Spirála internetové nenávisti se roztáčí… a stačí jen málo, aby měla smrtící důsledky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Dark , 2022

Januli
22.06.2023 3 z 5

Moc mě bavilo téma, které bylo v knize nastoleno. A je dost děsivé... Ale mám pár otazníků nebo mi něco v ději uteklo. To je už teď jedno, kniha přečtená, splnila očekávání a co bude dál uvidíme...

Pája699
22.06.2023 4 z 5

Název knihy je fakt trefný....taková strašná nenávist vůči ženám.....člověka až při čtení mrazilo a kroutil hlavou.

Sharon umí bez pochyb psát velmi čtivě a poutavě. Od jejich knih se dá málo kdy odtrhnout :-) Příběh je podaný trochu jinak..chybělo mi tam více akce a napětí, jak jsem od autorky zvyklá. Ale na kráse knihy to vážně neubírá.

Po přečtení úplně poslední věty, mi spadla brada a zároveň mi to vykouzlilo úsměv na tváři. Noo na další díl jsem zvědavá a už teď se na něj těším :-)

katka.oo
17.06.2023 5 z 5

Sérii s Lacey Flintovou mám od S.J.Bolton nejradši a i když jsme museli na další díl dlouho čekat, zklamaná nejsem, jsem nadšená. Opět skvělé napínavé čtení, zajímavé a nevšední, ale hodně temné téma, doufám, že doopravdy se nikdy nic takového tady nestane, k přečtení vřele doporučím a budu se těšit na pokračování.

HaHa11
12.06.2023 4 z 5

Docela jsem si oddechla, že to Lacey a spol. zvládli - jinak bychom mohli po několika letech číst dystopii! Ale teď vážně - Londýn poskytl kulisy příběhu, který byl možná ve srovnání s předchozími méně tajemný, mystický, chybělo tam ono typické boltonovské strašidelno, přesto byl snad ještě hrůzostrašnější. Svět incelů, jejich názory, vytváření společné sítě nenávisti a zloby primárně cílící na ženy jako na původkyně jejich frustrace - to je téma, jemuž se literatura dosud nevěnovala. Při čtení jsem si uvědomila mrazivou skutečnost - postavení žen v západních společnostech je do značné míry závislé na "ochotě" mužů akceptovat společenské normy, ctít morální zásady, nevystupovat vůči ženám z pozice fyzické převahy.
Nevím, co si mám myslet o posledních řádkách knihy?! Chce autorka dopřát oddechový čas sobě, čtenářům nebo Lacey? Uvidíme ....

čef
11.06.2023 4 z 5

Zlý sen autorky o sexuálních frustrátech, mužích, kteří nemohou najít ženy pro svoje nedostatečnosti - ne že by tito fanatičtí blbové neexistovali i ve skutečnosti. Odhlédneme-li od motivu těchto incelů - nepřátel foidek, je to však sepsáno docela poutavě, takže je nad čím se pozastavit. Např. jak lze snadno obrátit genderově-korektní vidění pravicového nebezpečí, v zásadě stejné, ale levicové, vymývání mozků a také že se nakonec bojuje ne o princip, ale jen o ty prachy.

Šánka
05.06.2023 4 z 5

Tuto sérii mám moc ráda, Lacey a Mark jsou velcí sympaťáci a pětiletě čekání na další díl bylo dlouhé na těšení. Už jsem skoro nevěřila, že bude.
Téma je opravdu originální a docela znepokojující. Pokřivený svět incelů, mužů, kteří nenávidí ženy, skutečně existuje, jsem si googlila :-). A mohlo by se tohle stát? Věřím, že ne.
Jako vždy bezva napsané, možná ne tolik napínavé jako předešlé díly, ale stále je to více než dobré čtení i na zamyšlení. Mně jen tak úplně nesedlo téma.

harena
30.05.2023 4 z 5

S. Bolton nezklamala, dobře napsaný thriller se skvělým tématem. Děsivé pro mě je, že takoví muži skutečně můžou existovat a zmanipulovat je tady nebylo příliš těžké. Tento díl je trochu jiný, než předchozí čtyři, není tak akční a napínavý, ale určitě vás nepustí a udrží až do poslední stránky.

Forest66
28.05.2023 5 z 5

Už je to pár let, co jsme měli možnost se s Lacey potkat, ale to čekání stálo za to. Knížka je výborně napsaná a četla se snad sama Je to něco trochu jiného, než předchozí díly a rozhodně za mě nejtemnější díl ze všech. Nejvíc mě na tom děsí skutečnost, že si umím představit, že se něco takového opravdu stane

veronika4001
28.05.2023 5 z 5

Sharon J. Bolton bydlí na malém městě, v hrabství Lancashire, kde se natáčel seriál Vraždy v Midsomeru. Jsem příznivcem tohoto seriálu! A Bolton opět ví, jak na mě! Neuvěřitelně dynamický pátý případ Lacey Flintové. Ze začátku mnoho otázek, které se s vámi táhnou a ne a ne je rozuzlovat; pořád to samé - kolem dokola děj, který jako spořádaný neustále plyne a proplouvá případem, ale řešení otázek v nedohlednu. A to je to dobré, jakkoli negativně to zní.
Někdy události neberou konce, nebo naopak nabírají rychlý spád. Jako čtenářka Sharon Bolton vím, že vyzrazení jména hlavního pachatele v první čtvrtině knihy znamená otevření děje v úžinách, které budou důležité a rozhodně nekončící.
Na tvorbě Sharon Bolton se mi líbila někdy kritizovaná překombinovanost a tady jsem si ji moc přála. Ne, zde překombinovanost není, narozdíl od knih Už mě vidíš? (tam to bylo o neustálém kombinování a hravosti, přitom vše bylo vyvážené, ale zároveň velmi vygradované), Tak to je, tak to bude, Temné říční proudy a Volavka.
Hloubka nenávisti, ač patřící do stejnojmenné série, je trochu jiná, rozhodně není tak bouřlivá a hravá. Autorka vnáší do díla mnohem modernější prvky ovládané problematikou incelů a frustrátů. Má syna, který studuje na univerzitě, snad proto proplouvá těmito problémy mladých mužů.
Ačkoli na povrchu velké zlo jakoby ustalo, vnitřně se zakořeňuje a probublává ven. Objevuje se po částech, vystaveni jsou mu muži, ženy, děti, v podobě jednotlivostí a maličkostí, které vysílá do všech stran v rozmanitých intervalech, podobách a hloubkách. Zlo jakoby se utlumilo a zase vyvstalo. Agitace, fyzické a psychické násilí ve všech podobách, jehož cílem je zradikalizovat vztah k ženám.
Když čtete, cítíte; a cítíte mnoho zvuků, které se k ději váží a ten kořeníte o atmosféru četby, tedy tu, kterou si sami vytvoříte a do které nenecháte nikoho vstoupit.
Kniha má velké grady a četla se lehce a svižně, ostatně jako všechno ze série Lacey Flintové. Domnívám se však, že větší spisovatelskou dospělostí, ustáleností a jakýmsi vydobitým (jistějším) polem na mě kniha působí jako menší převrat nebo posun od dosud čteného ze série Lacey Flintové. Knihu určitě doporučuji!

KatyM.
26.05.2023 5 z 5

Další úžasná kniha od S. Bolton, po delší době opět s Lacey Flintovou. Napínavá od začátku do konce. Doporučuji.

Ulala
15.05.2023 5 z 5

Sharon J. Bolton opět ukázala, že umí. Téma, které tentokrát rozpracovala v příběhu je velmi aktuální a velmi děsivé. Incelové vážně existují a existují také další skupiny, které ovládají kyberprostor, skrývají se za identity smýšlených postav a zneužívají důvěřivost nejen mladých lidí. Sami vidíme, jak rychle se dokážou informace šířit po sociálních sítích a pokud to jsou výzvy k nenávistí, k sebevraždám a pod., je to samo o sobě jemně řečeno znepokojivé. Skupina Marka J. po dlouhém profilování a řadě chybných úsudků odkryla podstatu problému, ale nenávratné škody byly napáchány. A tak to může být i v reálu.
Kromě toho jsem zvědavá na další vývoj vztahu Marka a Lacey vzhledem k informaci, která se objevila na konci,

ArwenAragorn
08.05.2023 4 z 5

80%
Jen si to nemaluj, Lacey Flintová. Jdu si pro tebe.
_________________________________________________________________________________________________________
Výborný thriller. Bylo tam několik napínavých míst a sledovala jsem, jak se vyvíjí vztah mezi Markem a Lacey. Na konci má pro nás Lacey překvapení. Přesto musím říct, že většina jiných knížek, které jsem přečetla od autorky a všechny díly s Lacey Flint se mi líbily víc. Námět totiž nebyl zrovna takový, jaké mám v oblibě.
Doporučuji!

astra3
16.04.2023 5 z 5

Děsivé téma. Napínavé. Přečteno za 2 dny.

lenka.g
08.04.2023 5 z 5

Četla jsem knížku s tím, že svět incelů je strašidelná představa a přemýšlela, kde to téma autorka vzala. A v polovině knížky jsem se na internetu náhodou dočetla, že incelové skutečně existují... no tak to je děsivý! Knížka skvělá.

Jiparis
04.04.2023 5 z 5

Chceme, aby svět byl opět tvrdý patriarchát? Kam patří ženy podle mužů? Trochu sci-fi, dovedu si ale představit, že mnohým mužům by to mohlo vyhovovat.

vera4669
27.03.2023 4 z 5

Váhala jsem mezi 5 a 4 hvězdy, ale výjimečně musím dát 4..série s Lacey je moje oblíbená, ale zde mi něco chybělo a bohužel ten rychlý neakční konec to zpečetil.. Přesto určitě stojí za přečtení, téma je velmi znepokojivé

Evelin2506
21.03.2023 4 z 5

Hodně povedená a dobře napsaná kniha. Docela by mě zajímalo, jaké pocity mají čtenáři druhého pohlaví - jako žena vnímám toto téma velice intenzivně a se znepokojením. Téma v současné době velice aktuální k zamyšlení.

bosorka
21.03.2023 4 z 5

Sharon Bolton mám hodně ráda a speciálně mám slabost pro sérii s Lacey, která mě před časem hodně uchvátila. Pátá kniha této řady se ubírá malinko jiným směrem, byl to víc thriller, chyběla taková ta temně magická stránka, kterou mívá většina autorčiných knih. Ale i tak se to četlo pěkně, téma vybrané zase pečlivě, tady se umí SJB vždy trefit, je to místy fakt dost napínavé, ale proti některým knihám (pro mě stále top Už mě vidíš? a Tak to je, tak to bude trošinku něco chybí. Proto 4*.

evonra
18.03.2023 5 z 5

Pro Sharon Bolton a její Lacey Flint mám opravdu slabost, je to má letitá srdeční záležitost ...
Proto když jsem objevila, že po tak dlouhé době vychází pokračování, nadšení bylo obrovské :).
I v této knize nám autorka dokazuje, že psát zkrátka umí, největší prostor dostává samozřejmě naše složitá a poněkud tajnůstkářská Lacey, ale ani postavy okolo nezůstávají pozadu. Vidíme, jak vyšetřovací tým bravurně postupuje, anebo jak přemýšlí samotní incelové, muži nenávidějící ženy...
Velmi povedený příběh, opět perfektní autorčin rukopis.
Samotný závěr pro mne překvapivý, já jsem nadšená a samozřejmě 5* bez váhání!

ddkk
17.03.2023 4 z 5

- "Když nemůžu najít jednu slušnou ženu, s níž bych mohl žít, najdu spoustu neslušných, s nimiž umřu, zapsal si čtyřicetiletý Scott Beierle 2. listopadu roku 2018. Téhož dne se poté vydal do jógového studia ve floridském Tallahassee, kde při zběsilé střelbě zasáhl šest žen, dvě z nich smrtelně...-

Tohle je začátek článku z iDnes z loňského března. Ano, incelové opravdu existují a jsou reálnou hrozbou nejen ženám, ale i úspěšným mužům. Když čtete poslední u nás vydanou knihu skvělé SB, nemůže vás nenapadnout myšlenka na to, kam až se naše tzv. úspěšná západní civilizace dostala. Možná my ve střední Evropě přece jen máme více štěstí, že (zatím) stojíme oběma nohama na zemi (snad) a různé těžko pochopitelné výstřelky našich západních sousedů se nás (zatím) dotýkají okrajově.

Těžko chápat některá hnutí, bojující za více rovnosti, svobody, vyváženosti, a bůhví čeho ještě, když ad absurdum na druhé straně právě jejich protagonistům nechybí (většinou) nic z jejich základních potřeb. Nebojují o holé přežití, mají všechno a mají i dostatek volného času, který často tráví hlavně u počítačů...A Incelové jsou jedněmi z nich. Jsou frustrovaní kvůli vlastní nedostatečnosti, nedostatku sebevědomí, strachům a neschopnosti komunikace, a tak hledají viníka své situace. Výborně se jim k tomu hodí sociální sítě i dark web a falešné identity, protože jsou mimo jiné také zbabělí...A o tom příběh Sharon Bolton je. I když, jak se ukáže, i incelové jsou často jen obyčejní, často nešťastní kluci a muži, které je snadné zneužít k vlastním cílům...

Je to trochu jiný příběh než předchozí díly série. Není tolik nabitý napětím, přesto je výborný, neotřelý a já ho mohu s klidným svědomím doporučit.

(Úvodní citace-zdroj: https://www.idnes.cz/xman/styl/incel-misogynie-nenavist-nebezpeci-masova-vrazda-tajna-sluzba-muz-muzi-zeny.A220317_100204_xman-styl_fro)