Květa Fialová - pod křídly andělů

Květa Fialová - pod křídly andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219230/bmid_kveta-fialova-pod-kridly-andelu-9u3-219230.jpg 5 14 14

Je něco tajemného na způsobu, jakým Květa Fialová proplouvá životem. Cokoli si přeje, splní se. Mohou za to andělé Vesmíru, k nimž se obrací s prosbami? Dost možná. A zcela určitě i originální recepty na život, které slavná herečka během pětaosmdesátiletého života nastřádala. Kniha Pod křídly andělů je jich plná. Nechybějí ani vysloveně intimní vzpomínky na hereččiny anděly pozemské - Václava Havla, Arnošta Lustiga, dalajlámu a mnohé další. I díky nim Květa Fialová žila a žije s lehkostí víly a moudrostí klauna.... celý text

Ayla767
08.10.2023

Kdo byla Květa Fialová ?
Éterická žena nezapomenutelná, oblíbená divadelní a filmová herečka.
O rodičích říkala, že maminka výtvarnice, je budhistka a tatínek plukovník letectva, přísný evangelík.
Naše nezapomenutelná Tornádo Lou :-) . Do nebeského baru vtrhla divoká a nespoutaná Lou 26.9.2017 v 88 letech. Počítáme, že tam pěkně houstne dým. "Sednout na koště a letět jako orel," říkala.

Kniha má čestné místo v mojí knihovně.

Květi62
29.06.2022 5 z 5

Velmi milá knížka o éterické ženě a velké herečce Květě Fialové. Pěkné čtení, zajímavé myšlenky. "Když si věříš, tak můžeš všechno na světě. Všechna přání se ti splní. Musíš si ale dát pozor, co si přeješ".

Maria404
30.10.2020 5 z 5

Velmi povedená prvotina Josefa Kubáníka, který nepřestává překvapovat,

Sova15
12.10.2020 5 z 5

Paní Fialová byla Dáma, Dáma s velkým D. Ráda bych měla alespoň část jejího nadhledu, humoru a přístupu k životu i ke smrti. Připadá mi, že se ničeho neobávala a se svou grácií řešila všechny situace a dosáhla svého. Např, v katolickém kostele pronést dalajlámovu modlidbu.

" Jsou tady myši!" rozhazoval jsem rukama před Květou, když mi došla trpělivost.
"A tobě to vadí? zeptala se klidně, aniž se na mě podívala.
"Vadí."
"A že tady byli čtyřicel let komunisti, to ti nevadilo?"

Judunaja
28.12.2019

Kniha přečtena za jediný den ve vánočním období. Poutavé vyprávění ze života víly, jakou bezesporu paní Fialová byla i když pro ostřejší slovo daleko nešla. Obdivuji její nadhled a noblesu s jakou se vyrovnávala se strastmi, které přináší život i to, jak uměla prožít to krásné, co život občas přinese.

Gibis
06.08.2018 5 z 5

Květa, Květuška nebo Kyti, jak ji s láskou oslovoval její přítel a spřízněná duše Josef Kubánik. Vždycky jsem měla pocit, že Květuška Fialová je jako víla, která do našeho světa jen zabloudila a tahle kniha mi to jen potvrdila :) Moc milé čtení, z každého slova je cítit láska a obdiv k velké herečce a k velkému člověku.

Josef Kubáník
česká, 1974