Květa Fialová o sobě - (... čím hůře, tím lépe ...)

Květa Fialová o sobě - (... čím hůře, tím lépe ...) https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5074/bmid_kveta-fialova-o-sobe-cim-hure-tim-l-gW9-5074.JPG 4 33 33

Květa Fialová o sobě, aneb ... čím hůře, tím lépe. Tento podtitul je nejen výmluvný, ale i charakteristický pro divadelní a filmovou herečku, která proslula svým černým humorem. Sedmnáct kapitol pojednává o životních osudech Květy Fialové, jejích názorech na manželství, sex a morálku. Osobním guru se jí stal Chalíl Džíbrán, z jehož Proroka často cituje, a jehož filosofií se od mládí řídí. O divadle a filmu se zmiňuje jen na okraj.... celý text

ydnac
02.11.2023 4 z 5

JE POTŘEBA SE TĚŠIT NA KAŽDÝ NOVÝ DEN :-).

A dokonce už od večera. A je jedno, co budu dělat, zda zahradničit, a nebo půjdu nakoupit, uklízet nebo hrát divadlo. Na všechno je potřeba se těšit!
Na všechno se těším.

ZNOVU SE MI POŠTĚSTILO ZJISTIT, ŽE KAŽDÝ DEN VYCHÁZÍ SLUNCE.
A TO JE PŘECE TAK KRÁSNÉ :-).

Tentokrát jsem začala myšlenkami paní Fialové, které se mi moc líbí a se kterými se ztotožňuji :-).
Tato herečka si prožila nejen krásné, ale i opravdu příšerné věci a přesto dokázala všechno brát pozitivně a vše jak napsala s pokorou přijímala.
Já nejsem věřící člověk a tak mě pasáže co řekl PROROK tolik nebavily, ale celkově mě uchvátilo všudypřítomné pozitivní myšlení :-).
Dozvěděla jsem se i nové informace.
Kniha je doplněna fotografiemi, moc se mi líbí obrázky s kolegy, rodinou i zvířátky. Ráda jsem si vzpomněla na film Limonádový Joe :-)
Příjemné čtení o jedné z velice oblíbených hereček :-).

kamibe
24.02.2021 5 z 5

Moc ráda jsem si přečetla knížku, o které jsem už dlouho přemýšlela, že si ji půjčím, a pořád to nevycházelo. Bylo to milé čtení o milé dámě. Takovou maminku, jako měla ona, bych si taky uměla představit a moc by mě bavilo s ní vyrůstat jako malá. Ale nejvíc ze všeho jsem obdivovala schopnost být tak mile pozitivní přes všechno, co se jí přihodilo.

Dandulka
07.11.2017 5 z 5

Byla to skvělá herečka, měla jsem ji moc ráda. Tahle knížka mi mluví z duše. Mám mnoho věcí velmi podobných.

magnolia
27.10.2017 3 z 5

Květa Fialová, měla jsem ji ráda...
Knížku jsem četla před lety a pamatovala si z ní docela dost. Víc než citáty z Proroka, mě zajímaly životní cesty a názory paní Fialové, tenkrát i nyní.

Atanone
25.05.2017 5 z 5

Vždy když něco hledám v knihovničce a padnou mi oči na tuhle knížku,říkám si,jak je to dobře,že ji paní Fialová napsala.Mám v ní veliký vzor a sdílím s ní..prostě sdílím s ní.Tak.
A ještě-ono to zdánlivě nesouvisí,ale vždy,když se bavím s kamarádkami o dětech a ony říkají,jak se kolikrát snaží předat svým dětem to,co si pamatují,ale děti jsou jako vítr a myslí si,že na googlu najdou všechno. Říkám jim,ať si koupí sešit a začnou psát. Ať píšou o svých maminkách a babičkách,o tom,čím se co čistí a jak se co vaří a kde kdo bydlel,co dělal,kde rostl jaký strom,než ho vykáceli..protože jednou,jednou budou třeba jejich děti rády,že takový sešit najdou.
Pro nás,kteří se už nemáme koho zeptat,zůstane mnoho otázek už jen otázkami.

nikikostadinova
13.03.2016 5 z 5

Přečteno za den. Velmi hezký životopis. V mnoha názorech jsem se našla i já.

pagac17
04.07.2015

Tuto knihu čtu již podruhé. A opět prožívám stejný zážitek z jejího obsahu a hlavně její hrdinky Květy Fialové. Shodou okolností jsme narozeni ve stejném roce, takže si spolu pamatujeme, každý po svém dobu svého mládí, dospívání i současnost. Její život je pestrý a velmi zajímavý. S mnoha jejími názory se ztotožňuji. Je to krásná žena a to hlavně duševně. Obdivuji jí ve filmu, v divadle a i v televizi. Bohužel, dnes jak mám informace, byla umístěna do ústavu, protože trpí alzheimerovou chorobou.