Kungsleden

Kungsleden
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397102/bmid_kungsleden-o21-397102.jpg 4 3 3

Vydejte se s autorem na extrémní cestu za polární kruh. Do jedné z největších zbývajících evropských oblastí divočiny. Do míst, kde není mobilní signál. Kde potkáte soby, losy a rosomáky. Kde Slunce v létě nezapadne ani o půlnoci. Kde se může stát, že za celý den vidíte člověka jen tehdy, když se nahnete nad tůňku. Na cestu, která dokáže změnit váš život.... celý text

Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Toto bol veľmi fajn cestopis, taká jednohubka :)

Torrnet
02.08.2019 4 z 5

Pěkně popsané dobrodružství na švédské Kungsleden. Obdivuji autora, že cestu dlouhou 440 km zvládl sedmnáct dní. Rozhodně mě knížka inspirovala k uvažování o absolvování alespoň části cesty.

Ďumbierka
14.02.2019 4 z 5

Nikdy by som nepovedala, že ma bude cestopis takto baviť. Asi to bolo aj tým, že celá trasa Kungsleden je na severe Európy, konkrétne Švédska. Či už by išlo o Nórsko, Švédsko, Fínsko či Dánsko, bavilo by ma to ❤️.
Bolo to také priemne, oddychové čítanie. Dozvedela som sa zaujímavé veci a tie videá na YT ku knihe boli fajn. Mohla som vidieť soby a kozy, ktoré sa pasú o 23:00 h za denného svetla.
Klobúk dole pred pánom, že zvládol 440 km, no so všetkým to bolo cca 500 km a k tomu tie zničené topánky. Už viem, že by to chcelo určite šité a najlepšie nejaké kožené topánky na turistiku - neviem aké existujú všetky možnosti turistických topánok.
Minimálne je tu ponaučenie: “Čo je lepené, sa časom rozlepí, hlavne na Kungsleden.”
Zaujímalo by ma, ako vyzerá cesta v zime, keď je možnosť vidieť polárnu žiaru.
Touto knihou mám splnený aj bod - prečítať si cestopis z Knižnej výzvy 2019.

Autorovy knížky

2017  80%Kungsleden