Kto bol kto za I. ČSR

Kto bol kto za I. ČSR https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221201/bmid_kto-bol-kto-za-i-csr-iZH-221201.jpg 4 2 2

V 20. storočí sa dejiny Slovákov a Čechov spojili takmer na trištvrte storočia v jednom štáte. Táto knižka predstavuje päťdesiatštyri politických osobností I. ČSR. Krátky úvod napomôže čitateľovi zorientovať sa v dejinách I. ČSR s väčším akcentom na Slovensko.

Daveson
07.04.2020 4 z 5

Zaujímavo spracované príbehy zväčša politikov v období 1. Československej republiky. Autori veľmi podrobne sprostredkúvajú životopisy známych osobností ako aj ich prínos do diania v Československu. Pozitívom knihy je, že čitateľovi ukazuje a predstavuje aj menej známych, no nie politicky menej angažovaných politikov. Táto kniha čitateľovi predstaví aj niektorých úplne neznámych ľudí, ktorí svojou troškou prispeli k tomu ako sa dejiny ďalej odvíjali. Odporúčam všetkým, ktorých zaujíma obdobie 1. Československej republiky a chcú spoznať viac ľudí, ktorí stáli v úzadí a neboli natoľko populárni ako napríklad Masaryk, Beneš, Štefánik.