Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466397/bmid_jak-se-kral-zeme-vil-naucil-nenavid-vsi-466397.jpg 4 531 531

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Říše víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého prince, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým pohledem. V návratu do série Krutý princ si užijete lásku, která rozbuší srdce, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

How The King Of Elfhame Learned To Hate Stories , 2020

Pedruska01
28.05.2021 5 z 5

Už na první pohled krásná kniha. Na ten druhý, tedy nahlédnutím dovnitř se stala ještě krásnější. Tahle kniha disponuje velkým množstvím vážně nádherných ilustrací, které ten vyprávěný obsah nádherně doplňuje, a které tu knihu dělají ještě víc kouzelnější. Myslím, že se tohle spojení opravdu povedlo.
Jedná se o dodatkovou knihu, kterou v žádném případě čtenář nemůže považovat za nějaký plnohodnotný díl, to ani omylem. Je to pár kapitol, útržků z Cardanova života, od dětství po dospělost/součastnost, kam se v sérii Krutý princ dostal.
Některé útržky jako by na první pohled na sebe nenavazovaly, ale není tomu tak, dokonale to sedí do celku. Četlo se to samo, je to otázka chvíle - doslova, a to je samozřejmě velká škoda, vzhledem k té krásné knize. Mohlo to být samozřejmě delší, abychom v tom světě zůstali déle, abychom se toho dozvěděli o Cardanovi mnohem více. Upřímně bych to ocenila a mrzí mě, že tomu tak není, ale zase to chápu. Je to dodatek/vsuvka/zpříjemnění, a to co mám v rukou mi nakonec stačí. Lepší něco než nic.
Cardana mi bylo líto už v hlavní sérii a tady se to nezměnilo. Nezachovali se k němu hezky ani fér a dle toho z něho bylo to, co bylo. Dostal vlastně něco, co nechtěl, o co nestál. Nezasloužil si to, ale takový ten drůr víl nejspíš je. Každá kapitola se mi moc líbila, vždycky v sobě měla něco, co stálo za to. Hezké byly všechny, ale kdybych si měla nějaké vybrat, zvolila bych si asi ty, kde se vyprávěli příběhy + ta, kde Cardan vybouchnul.
Bylo to hezké, hrozně milé, líbilo se mi to a bavilo, slupla jsem to jak malinu. Dala bych si klidně přídavek, ale člověk nesmí být zas tak náročný. :D Tohle je krásná kniha, kterou mohu doporučit fanouškům série, úžasný doplněk, který člověk musí mít (ačkoliv mě trochu mrzí i formát knihy, který výškou neodpovídá sérii, kapku přečuhuje). Hodnotím plným počtem, tohle tenké dílo si to zaslouží z mnoha důvodů. :)