Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466397/bmid_jak-se-kral-zeme-vil-naucil-nenavid-vsi-466397.jpg 4 531 531

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Říše víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého prince, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým pohledem. V návratu do série Krutý princ si užijete lásku, která rozbuší srdce, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

How The King Of Elfhame Learned To Hate Stories , 2020

Jaehyun
17.04.2022 5 z 5

Krátká kniha, kterou máte během chvilky přečtenou. Dozvíme se tam něco málo o Cardanovi a jeho minulosti. Nejlepší jsou na knize asi ilustrace a nádherná obálka.

Nicoletta1681
08.03.2022 4 z 5

Tahle knížka je takový hezký návrat do Elfhame za Jude a Cardanem. Knížka vám nedá víc, než menší pohled do hlavy Cardana, jeho minulosti a tím, jak se vlastně stal “padouchem” a co ho také přimělo s tou rolí padoucha přestat.
Příběhy jsou milé, svižné, hezky čtivé a je to důkaz, že Nejvyšší král země víl měl srdce celou tu dobu.

Shaxx
28.02.2022 3 z 5

Průměr - část je nudná vata, část jsou zajímavé doplňující informace, ale vzhledem k tomu, že je to tak půl na půl, je to prostě na 3*.
Každopádně ilustrace jsou krásné.

Knihom_olka_
15.02.2022 5 z 5

Když se to tak vezme, tak tohle je úplně poslední díl, jestli se teda tomu tak dá říkat.
Knížka je hrozně kraťoučká, ale přesto za to stojí. Dozvěděla jsem se ještě něco málo o Cardanově minulosti, což mě přinutilo ho milovat ještě víc.
Příběhy byly krásné a naučné. A hlavně ty ilustrace? Celá kniha je prostě nádherná. Bylo to nádherné rozloučení. Taková třešnička na dortu.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům této série.

Nelly178
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha je kraťoučká a s minimem textu, ale nepamatuji si krásněji ilustrovanou knihu, ty obrázky jsou naprosto fantastické. Je zajímavé sledovat, že Cardan měl Jude rád dávno předtím než ona jeho. Možná by kniha mohla být trošku delší, ale i tak skvělé.

spencer
09.02.2022 5 z 5

Tohle byla opravdu okouzlující sbírka povídek, která čtenářům umožňuje nahlédnout do Cardanova života před, během a po sérii Krutý princ.
Kéž by byl titul delší, protože mě jednotlivé povídky moc bavily a nechtěla jsem se s Cardanem rozloučit. Oceňuji, jakým způsobem na sebe jednotlivé krátké příběhy navazovaly a jakou zprávu předávaly. Věděla jsem, že je sbírka ilustrovaná, ale nečekala jsem, jak povedené tyto ilustrace budou. Ilustrátorce se snadno povedlo zachytit danou atmosféru a vystihla všechny postavy tak, jak jsem si je představovala (možná i lépe). Vážně jsem nečekala, že kniha bude tak povedená, takže mi nezbývá nic jiného, než ji dát plný počet hvězdiček a vřele ji doporučit.

whiolet
30.01.2022 3 z 5

Kniha má nádherné ilustrace, ale moc nového se v ní nedozvíte, bohužel jsem od ní očekávala něco víc.
Přeskakování v ději mi přišlo matoucí a o jeho životě jsem se beztak moc nedozvěděla.
Bylo to milé setkání se světem víl, tuhle sérii mám moc ráda.

Lemra794
15.01.2022 5 z 5

Jak píší na obale, zkrátka: neodolatelný návrat do Země víl. Je to opravdu neodolatelné. Jinak se do snad ani nedá popsat. Hezky objasní všechny malinké nejasnosti a přidá něco báječného navrch. Doporučuji užívat si knihu a postupně pomalu si ji prohlížet a vychutnávat. Budete pak z toho mít větší radost, že s vámi zůstane déle, než když ji přečtete "jedním dechem".

Petra-1
09.01.2022 4 z 5

Taková milá jednohubka s pár příběhy.

stehnova_kat
08.01.2022 5 z 5

Milé, přečteno jedním dechem. Pro fanoušky Krutého prince taková mňamka, která pohladí po duši. Ilustrace nádherné!

teer.h
30.12.2021 4 z 5

Jako velkému fandovy Kruťase nemohla tahle kniha chybět v mé knihovně. Ilustrace v knize jsou naprosto nádherné a teď mě trochu mrzí, že nebyly i v klasických knihách. Pokud jste tedy fanoušky Krutého prince, tak tahle kniha určitě nesmí chybět ve Vaší knihovně :)

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Milá jednohubka, která nás na chvíli opět zavedla do světa víl a více nám přiblížila postavu Cardana. A přiznejme si, kdo by ho nemiloval, že.  Cardan je Top.
Celou atmosféru knihy dokreslují ilustrace od Roviny Cai, které jsou neskutečné a nádherné.
Za mě je tato kniha úžasným doplněním série. A doporučuji ji všem, kteří mají rádi Kruťase.

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

Ten okamžik, co mi kniha přišla poštou potom, co jsem na ni musela čekat delší dobu, než bych chtěla,díky problémům v tiskárně či co, jsem se do ní zamilovala. ANO PŘIZNÁM SE, moc si z děje nepamatuju, ale ilustrace mě teda dostaly. Cardan a jeho portréty mě do smrti budou pronásledovat a dodávat mi sílu do života.

eliska2126
16.12.2021 4 z 5

Tak jsem se taky pustila do této doplňkové knihy k úžasné sérii Krutý princ.
Tato knížka obsahuje krátké příběhy, které jsou doplněny krásnými ilustracemi. Dozvídáme se o Cardanově minulosti a díky tomu jsem pochopila, proč se v celé sérii choval tak, jak se choval. Dozvídáme se něco i o tom, proč mu tam strašně vadila Jude a proč se nakonec rozhodl všemi a vším opovrhovat. Příběhy jsou skvěle a čtivě napsané. A jak už jsem psala, tak ilustrace jsou opravdu krásné.
Bylo super moct se vrátit zpět do Elfhame.

SknihouVrukách
14.12.2021 3 z 5

Sériu o Krutom princovi mám už dávno prečítanú, preto prišiel ten správny čas prečítať aj tieto poviedky. No, čo k tomu povedať. Nie som poviedkový typ a poviedky mi bohužiaľ skoro nikdy nesadnú.

S týmito poviedkami som niekde v strede. Nie je to môj najobľúbenejší diel z tejto série, ale po roku a pol to bol pekný návrat do sveta férov. Postavy mám veľmi rada, takže som bola veľmi rada, že si ešte môžem niečo o nich prečítať. Bola som rada, že tu bolo objasnené, prečo sa Cardan správa tak ako správa. Celú knihu dopĺňali úžasné ilustrácie a tvorbu Roviny Cai zbožňujem. Avšak, podľa mňa to nebolo nič extra a na mňa sú poviedky veľmi krátke, aby som sa do príbehu dostala. Pokiaľ máte sériu radi určite si to prečítajte, inak si myslím, že vás to vôbec neosloví. 3,5/5

voody99
19.11.2021 5 z 5

Sérii Krutého prince prostě miluji. Takže tahle kniha byla nádhernou třešničkou na dortu.

Katri
13.11.2021 4 z 5

Hned na úvod musím říct, že je knížka krásná zevnitř i zvenčí. Obsahuje nejen skvělý příběh, ale i překrásné ilustrace Roviny Cai. Tudíž se jedná o klenot, který rozzáří každou knihovnu.
Příběh je kouzelný jako celá série Krutý princ, kterou jsem si velmi zamilovala. A vhledy do minulosti Cardana jsou vítaným prvkem, který ocení snad každý fanoušek Holly Blackové.
Zkrátka a dobře, příběh vás vtáhne zpět do světa magických bytostí, krutého a krásného zároveň. Prolínání světů, fantastické postavy a prvky, to vše dává dohromady zážitek, z jehož spárů se nebudete chtít vymanit.

vandalindakova
05.11.2021 5 z 5

Na tohle mám jednu větu: Pro milovníky Krutého prince must have!
Totálně nádherné zpracování, ty ilustrace jsou dokonalé a opravdu krásné. Stylem to doplňuje atmosféru děje a příběhu. Dovoluji si říct, že je to v tuhle chvíli asi nejkrásnější kniha v mé knihovně!
Tenhle doplněk nám dá víc Cardana, jeho minulost i přítomnost, jeho pozadí, proč je jaký je, a jak se to z něj stalo.
Je tu taky o dost víc Nicasie, kterou fakt nesnáááším!
To celé je tu propletené příběhem, který Cardanovi vypráví Aslog, a mění ho dle situace. Což tomu dává takový ten pohádkový, mystery nádech.

Morgaine07
24.10.2021 5 z 5

Nádherny příběh

RemiBlack
13.10.2021 4 z 5

2021/16
Hezká doplňková kniha, rychle se čte, má pěkný příběh, zábava na jeden večer. :)
(2021/17
Pumpkin Heads - Rainbow Rowell)