Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135716/bmid_kruh-ada-135716.jpg 4 283 45

Kruh série

Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město. Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí. 1. vydání.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Cirkeln , 2011

tulip131
30.06.2017 2 z 5

Přesto, že tenhle druh knih není úplně můj šálek kávy je to napsáno poutavě. Dobrý příběh, přes velkou spoustu postav se dalo snadno orientovat. Jediné co mě zklamalo je, že se jednalo o "děti" z gymnázia, kdyby hlavní postavy byly starší, cca kolem 25let odpadly by drobnosti s první pusou, prvním sexem, ovlivňováním, aby je kluk miloval apod. Tyto pasáže tam vůbec nemusely být.

Jakahol
08.06.2017 3 z 5

Nemohu říct, že kniha byla špatná. Proto jí dávám poměrně vysoké hodnocení na to, že jsem se nedonutila ji dočíst. Začátek byl slibný, ale potom to spadlo do škatulky průměr. Třeba jí dám později ještě šanci.

Misaroz
24.02.2017 4 z 5

Kniha mě trochu zklamala, i když závěr už zase měl spád. Chyběly mi ty části děje, ve kterých se dívky připravovaly na příchod zla - byly překryty každodenními školními povinnostmi a přemýšlením.

Aivinka
29.01.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, těším se až se mi do rukou dostane i druhý a třetí díl. :)

HYPNOS88
18.01.2017 3 z 5

Jako milovník fantasy, jsem koupil hned všechny tři knihy naráz aniž jsem věděl do čeho jdu, protože, přiznejme si to, mají krásné obaly !! :) doteď mi zdobí jednu poličku knihovničky :) Dočetl jsem, ale nic moc. Věřím že pro mladší děvčata velmi čtivá poutavá záležitost, ale pro mě ne. Avšak, zase tak hrozné to taky nebylo.

Terinka14
15.01.2017 5 z 5

Myslím, že každá jedna knížka z této série není nic světoborného, ale jako celek to bylo úžasné. Když jsem si na konci posledního dílu vzpomněla na to, jak to všechno začalo, přepadla mě nostalgie. A to už přece jenom něco vypovídá. Stala jsem se součástí života těch postav-který byl mimochodem velmi propracovaný-a bylo velmi těžké odejít. Pokud se do série chcete pustit, doporučuji se prokousat přes všechny ty ,,ne tolik čtivé části" a dostat se až ke konci, jinak to nestojí za to.

Lenka40
06.01.2017 4 z 5

Musím říct , že i když má tato kniha něco málo přes 500 stran ,tak jsem ji měla docela rychle přečtenou. Příběh byl poutavý a nutí vás číst dál a dál , aby jste se co nejdříve dozvěděli jak to dopadne. Jelikož je to první díl z trilogie ,tak vám nic jiného nezbývá , než si pořídit další dva díly jako mě , aby jste zjistili ,jak to celé bude pokračovat dál .

Laf
31.10.2016 1 z 5

Asi jsem čekala od knihy víc. Vůbec mě to nebavilo a nedokázala jsem se do ní vůbec začít. Nesedl mi styl, v jakém je to psané. Nebo možná chyba překladu. Ty věty mi přišly strašné strohé, jednoduché, ničím poutavé a trochu mi to přišlo, jako když tam skáčou z myšlenky na myšlenku. Knihu jsem proto nebyla schopná dočíst...

bookmania
22.07.2016 4 z 5

Já nikdy nečetla fantasy nebo knihy o čarodějnicích.. Ale tohle byla vážně jízda! Celý příběh byl tajemný a místy i strašidelný. Kniha měla skvělou atmosféru. Tím, že tam byli popsané i normální problémy holek, tak mě to velmi bavilo.

Zelený_Drak
19.04.2016 3 z 5

Je to opravdu vleklé, nafouknuté a nevyvážené. Na jednu stranu se mi hodně líbí, jak autoři vykreslili problémy všech hlavních hrdinek (kromě Idy, a to zcela účelně), na druhou stranu je tím někdy naředěno napětí způsobem, který pro mne nefunguje.

Samotná zápletka je vlastně docela prázdná a skoro nic se zatím nevyřešilo. Dávám ale hvězdičku navíc za to, že jsem postupně podezírala ze spojenectví s temnými silami snad každého. Magie je nic moc. Nějak mi to nepřijde jako YAF, ale jako YAH. Je to hodně vystavěné na (často selhávajícím) napětí, což mi prostě sedí spíš na moderní horor než na fantasy. Asi po 180 stranách (z 516) jsem se ale začetla a vydržela jsem i přes pozdější hluchá místa a celkově se mi to četlo dobře.

Souhlasím s Rebarborkou, Wolfie a DK197. Ale zároveň si myslím, že právě ten prostor pro ty náctileté problémy dělá z Kruhu zábavnou knihu pro hodně holek (a asi i nejednoho kluka) z cílové skupiny. Autoři se hodně snažili nacpat tam (na úkor příběhu) vše. Sebepoškozování, anorexii/bulimii, šikanu, nevhodné kluky, vztah učitel-studentka, lesbickou lásku... Hodně čtenářů se určitě dokáže vžít aspoň do jedné postavy.

Následují technické poznámky o tom, jak se mi nelíbil překlad:
V překladu jsou občas přehmaty ve volbě slov (buňka se nerýsuje, buňka se kreslí... a že by branka měla rukojeť jsem také ještě nikdy neslyšela... pes, který vzdychá... "šly signály" místo "telefon zvonil"). Někdy ve větě slovo chybí. Například "Mona dál zkoumá v její pravé dlani." -- buď by tam mělo být napsané, co zkoumá, nebo "čte" místo "zkoumá". Nebo "že k tomu nikdy tolik nechybělo jako nyní" v situaci, kde by místo "tolik" před "nechybělo" mělo být "tak málo" za "nechybělo". Také u "Generace čarodějnic četla proroctví a zapsala, co viděla." jsem si nebyla jistá, zda tedy bylo proroctví zkoumáno jen jednou generací nebo tam překladatel naházel špatně schodu podmětu s přísudkem. Pokud jde o první případ, klidně mohl na začátek navzdory originálu přidat "celá jedna". Myslím, že stejně jako u "skořicové šneky pomalu uhelnatěly" nebo "čarodějnice mohl využít" jde o chybu. Zdaleka nejvíc mě ale štvalo, že překladatel se nenamáhá používat slovo čaroděj nebo čarodějník, v Kruhu je i chlap čarodějnice, což mi v češtině připadá rušivé.
A na okraj -- nejsem botanik, takže se můžu mýlit, ale kryptogam a fanerogam nejsou zrovna světově rozšířené pojmy. Pokud se nad nimi někdo zarazil s tím, že už si toho ze školy pamatuje nějak málo, tak tohle ve škole pravděpodobně vůbec slyšet nemohl. Ta slova se používají ve švédštině a možná v dánštině. Nevím o vhodných ekvivalentech, které by zároveň nepodávaly vysvětlení, o co jde, takže toto překladateli nevyčítám. Ale u "besserwisser" a "malmström" něco vymyslet mohl. A co je to "obmanout"? Něco z ruštiny? Z kontextu je to srozumitelné, ale nemyslím, že je to české slovo.
I nějaký ten překlep se najde, i když je jich málo. O to víc některé iritují, když vedou k přehmatům jako je použití slovenského "zčesané" místo českého "sčesané".

m.sosinka.m
26.01.2016 4 z 5

Napřed jsem se vůbec nemohla "začíst". Pak se to konečně začalo rozjíždět. Příběh nabíral na rychlosti, napětí a o zlomové události nebyla nouze. Doporučuji a hlavně vydržet!

mijala
26.12.2015 3 z 5

Z vyprávění kamarádky jsem byla nadšená, tak že jsem se na knížku těšila. Námět byl dobrý, ale podle mě to mohlo být lépe zpracované. Nestalo se mi, že bych nemohla knížku odložit. Když už to vypadalo, že se bude něco dít, tak to zase tak napínavé nebylo. Druhý díl si možná přečtu, ale v nejbližší době určitě ne.

Mikisan
09.06.2015 4 z 5

Bavilo mě to. Od začátku napínavé, zajimavé a rychle plynoucí. Autoři to hezky napsali...pro naše náctileté já :-)

BlaniVan
18.03.2015 2 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Když jsem tu knihu četla, připadala jsem si stará. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. Dokonce jsem to ani nedočetla dokonce. Další díly si nebudu ani kupovat... :-(

Tanja00
29.01.2015 5 z 5

Tahle série je úplně boží, zbožňuji jí, nepoznáte, že by knihu psali dva lidé. :)

CraWer
24.01.2015 5 z 5

Strašně tu knihu zbožňuju, je naprosto boží!
Rozhodně stojí za přečtení.
Chyba překladu je smutná, ale s tím se nic nenadělá...

90%

warca
21.01.2015 5 z 5

skvělá kniha! jen moc roztáhlá ...

mmmisulka.r
18.11.2014 2 z 5

Pro mě je to nezáživné...odkládám. Prostě to není nic pro mě.

Kllara
25.07.2014 4 z 5

Také jsem si myslela že kniha bude něco na ten způsob hororu, ale jak říká DK197, mění se v knihu pro teenegery. Opravdu jsem se moc těšila, ale v tomto směru mě kniha zklamala. Jinak musím říct, je to celkem slušně sepsané na to, že to psali dva autoři.

DK197
28.06.2014 4 z 5

Kniha, která zpočátku slibuje něco víc hororového (kvůli tomu jsem po knize tolik toužila), ale nakonec se mění v teen záležitost, která trochu připomíná W.I.T.C.H. Což by nebylo na škodu, kdybych čekala W.I.T.C.H. a né trochu víc Kinga. Ta atmosféra z první třetiny knihy na to rozhodně měla.

I tak ale má kniha své klady - ať už vztahy a rozdílnost hlavních hrdinek, ale hlavně střípky, které si musíte sami dávat postupně dohromady, aby děj dostal hlavu a patu. Nemluvě o zvratech. Jen bych si dala pozor na překombinovanost....