Krotitel splašených myšlenek

Krotitel splašených myšlenek https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504845/bmid_krotitel-splasenych-myslenek-Bmm-504845.jpg 4 41 14

Populární bavič a jeho vzpomínky na nespočet způsobů. Jeho nadhled je nakažlivý a jeho humor míří vždy přesně. Na bránici! Bavič a moderátor Karel Šíp se opět vydal do pestrého světa vlastních zážitků a svěřil papíru ty nejzajímavější z nich. Zábavné monology, dialogy, perličky ze zákulisí, životní moudra i vzpomínky na herecké kolegy – toho všeho si užijete plnými doušky. Naskočte na vlnu dobré nálady a nechte starosti odplynout s pohodovým vyprávěním, které vám zaručeně vyčaruje úsměv na tváři!... celý text

ivetka859
30.03.2024 3 z 5

Druhá knížka od K. Š., opět dárek pro babičku. V porovnání o kus horší, jak tématy, tak vyjadřováním. Měla jsem pocit, že najednou je tu velká snaha šokovat, možná to způsobuje silná konzervativnost vůči velkým sociálním tématům, ať už víře, pohlaví, anglicismům apod. Jak kdyby se z českého baviče několika dekád stával zapšklý dědek.
Ale ať nekřivdím, jsou tu i kapitoly o textařině a muzikantech v českém rybníčku, ty jsou takovým milým vyprávěním z dob mládí, ty se mi líbily.
Na nějakou další Šípovu knížku ale nalákaná nejsem.

stejsdan
17.11.2023 5 z 5

Zábavné čtení, pan Šíp má druh humoru, který se mi líbí a baví mě. Knížka se dobře čte a navíc ji krásně doplňují ilustrace pana Slívy na začátku každé kapitoly.

Markéta4321
08.10.2023 5 z 5

Výborná knížka plná inteligentního humoru. Chvílemi jsem se smála i nahlas (a to i v MHD :-) ). Při popisech věcí z hudební branže jsem si vzala k ruce mobil a googlila si skladby o kterých byla řeč. Musím říc že písničky jako Kakaová nebo Valí se kámen ze skály pro mě byli novinkou. Vřele doporučuji.

čef
19.07.2023 5 z 5

Jako pravidelný divák pořadů Karla Šípa jsem si nemohl nechat tuto knihu ujít a nebyl jsem zklamán. Jednak jsem se dozvěděl leccos ze zákulisí naší šoubyznys scény a hodně jsem se nasmál vtipným postřehům i z jiných soudků. Opravdu autora obdivuji, jak si dokáže v jeho věku udržet veselou mysl a tak mu přeji mnoga ljeta živió!

marekB78
24.06.2023 4 z 5

Odpočinkové čtení, které neublíží i čtenářům, kteří autora nemusí. Někdy jsem se nad úvahami hodně nasmál a někdy se i něco zajímavého dozvěděl.

harena
03.04.2023 4 z 5

Prima oddechové čtení, pobaví a zlepší náladu. Líbí se mi, že si umí dělat legraci i sám ze sebe. Někde je vyprávění zdlouhavější, jinde jsem se i zasmála nahlas. Stejně tak se ráda dívám na jeho Všechnopárty. Shrnula bych to jako úsměvné čtení.

amejzlík
28.02.2023 3 z 5

U některých úvah Karla Šípa jsem se opravdu nasmála, jiných pousmála a některé se mi tolik nelíbily. Top byla pro mne úvaha o písňových textech, to mi autor mluvil z duše. Napsat dobrý text je dneska kumšt. Pár historek jsem už znala z pořadu Všechnopárty ale, nevadilo mi si je připomenout a znova se pobavit. Nejméně se mi líbilo zamyšlení o desateru.

Klára92
15.01.2023 3 z 5

Rychlé čtení na dlouhou chvíli. Ale přiznám se, že některé kapitoly mě zas tolik nebavily a přeskočila jsem je.

julanka
13.01.2023 2 z 5

Začátek nebyl špatný, ale poslední kapitoly na mě působily jako takový neuspořádáný shluk..Když už autor o nějakých oblastech ví velmi málo (nebo téměř nic), tak očekávám aspoň nějaký ten vtip, ale to se bohužel ne vždy povedlo. Například, opravdu je nutné věnovat tolik prostoru tomu, jestli cizoložství znamená spát v cizí posteli, tedy třeba v kempu? Achjo...

maryzka
08.01.2023 3 z 5

Příjemné bezmyšlenkovité čtení na volnou chvilku

kob
08.01.2023 4 z 5

Strávila jsem s touto útlou knížkou příjemné a úsměvné nedělní odpoledne.

Hakl54
04.01.2023 4 z 5

Dobré, rychlé počtení ve sváteční dny. Hodně vtipných myšlenek.

Gibis
30.12.2022 4 z 5

Karla Šípa mám ráda, baví mě jeho humor a je mi na něm sympatické, že si umí udělat legraci i sám ze sebe. Takže jsem se dobře pobavila, s některými jeho úvahami naprosto souzním, pro mě prima čtení.

Ann1307
20.12.2022 3 z 5

Po téhle knize jsem sáhla, i když se zcela vymyká mému běžnému čtivu.

Kniha je to kratičká s velikým písmem, takže to byla taková jednohubka. Občas jsem se pousmála, ale že by se mi autor přímo trefil do noty, to se stalo málokdy.
Ale to bude nejspíš tím, že tahle knížka je určena spíše lidem věku autora. Karel Šíp se v knize věnuje tématům, se kterými jeho vrstevníci docela často bojují (např.: anglicismy, nebinárnost atd.) což mi přijde jako skvělá věc, protože to zpracovává srozumitelně, mile a s humorem, tím pádem přístupně.

Můj výtisk rozhodně poputuje k mým prarodičům a i pro vás to může být tip na vánoční dárek :)

Karel Šíp
česká, 1945