Prohnaný

Prohnaný https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126466/bmid_prohnany-126466.jpg 4 529 117

Kroniky železného druida série

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač. Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hounded , 2011

sona3865
22.01.2015

Kniha byla svižná, vtipná a stránky odsypávaly jedna za druhou, až mě udivilo, jak rychle jsem ji měla přečtenou. rozhodně doporučím dál

ElisR1
30.10.2014 5 z 5

Tak takhle kniha se mi líbila jak dějově, tak stylem psaní. Člověk se u ní hodně pobaví a příběh je originální. Rozhodně jsem si nejvíc zamilovala Oberona.
A jediné, co se mi tak trošku nezdálo, byly reakce vdovy, na to, co všechno viděla, to brala docela v klidu.
Ale jinak super kniha, kterou budu dál doporučovat :).

Janičta
14.08.2014 5 z 5

Svižná, vtipná a nevtíravá kniha.
Celou dobu jsem bavila vtipnými hláškami, které skvěle doplňovaly veškerou akci, které je v knize požehnaně :-)
Líbili se mi i postavy, které jsem si oblíbila s lehkostí, která se dnes zas tak často nevidí. Zkrátka vám nikdo nelezl do zadku. Velice oceňuji i zpracování keltské mytologie - takové knihy já zkrátka můžu :-)

Aires
03.08.2014 5 z 5

Prohnaný je svižná urban fantasy, kde po zemi pobíhají různé verze Bohů, fae a dalších mytologických bytostí.Spojení mytologie s naším světem je zajímavé a děj je strhující, nabitý vtipnými hláškami a plný akce.Postavy- Atticuse a hlavně vlkodava Oberona si oblíbíte.Kniha se mi líbila a nevím co jí vytknout.Snad jen někoho mohou zaskočit podivná irská jména.V knize se malinko prolévá krev , takže to není žádné růžové love čtení pro choulostivé...To ale k žánru urban fantasy patří a knihu můžu přirovnat ke knihám Jima Butchera. .Kniha je pojatá s nadhledem a se specifickým humorem.Doufám, že další díly Proklatý a Praštěný si udrží laťku, kterou si autor nastavil..

cori
21.07.2014 4 z 5

Neodolatelný Atticus provozuje obchůdek s literaturou a čaji a zatím netuší, že se stane součástí plánů keltských bohů, kteří si mezi sebou vyřizují účty. Příjemné oddechové čtivo s originálním propojení keltské magie a současné Ameriky. Nesmím zapomenout na vdovuMacDonaghovou a souseda Semerdjiana. Kamufláž by se mi hodila.

Andrejka Myers
23.06.2014 4 z 5

Velkým plus je, že kniha má poměrně málo stran a je hned přečtená. Mám ráda keltskou kulturu, takže mě kniha opravdu hodně bavila. Co se týče příběhu, tak je svižný, napínavý, vtipný...

deedulka
16.06.2014 5 z 5

Několik měsíců jsem knihu odkládala, než jsem se do ní pustila. Když jsem ji ale začala číst, naprosto mě děj a autorův styl psaní strhl. Napínavý fantasy příběh o hodně starém druidovi, který je jak fyzicky, tak i psychicky stále mladík. :) Kniha je prošpikovaná vtipnými hláškami a děj je svěží, strhující, napínavý, magický..ani chvilku jsem se nenudila. Postavy jsou zajímavé jedna vedle druhé, vlkodav Oberon je skvělý psík s osobitou povahou, vdova má pořádnou kuráž ...prostě jsem si knihu i její postavičky zamilovala a těším se na další díly.

renefer
07.03.2014 4 z 5

Super, kdo má rád urban fantazy, konkrétně Harry Dresdena nebo JohnaTaylora (pro neznalé - jedná se o čaroděje), tady si příjde na své, v hlavní roli s druidem a všemi možnými bohy, bohyněmi, démony, upíry, vlkodlaky.... a taky jedním ukecaným vlkodavem.

czroak
10.02.2014 5 z 5

Dle meho skromneho nazoru, na ktery nemusi byt nikdo zvedavy :), bych rekl, ze kniha je psana tricatnikem pro tricatniky. Clovek zavzpomina na sve mladsi ja, ktere v nem stale drima. Ctive a zabavne, co vice si do techto casu prat.

bbarun
01.02.2014 5 z 5

Kniha me moc bavila.Mela jsem ji prectenou za vikend.Uz se tesim na dalsi dily.

pontypoo
01.10.2013 5 z 5

Co říci. Až na podle mě malý rozsah stránek jsem naprosto spokojená. Fantasy knih se píše čím dál víc, ale tento autor vše podává s neuvěřitelnou lehkostí a opravdovým vtipem. Už teď se mi stýská po Atticovi a hlavně Oberonovi a to jsem je dočetla předevčírem. Snad česká nakladatelství pořádně pohnou zadkem a budou vydávat a vydávat :)

Lestat19
28.06.2013 5 z 5

Knížku bych zhodnotil jako velice čtivou a zábavnou. Spojení moderního světa a keltské mytologie je zajímavé a funguje. Občas jsem si jen říkal proč neseslal Atticus kamufláž i na meč aby ho obyčejní smrtelníci neviděli, ale jinak jsem na nic nelogického nenarazil. Musím říct, že se těším na další díl.

Arianne
25.05.2013 3 z 5

Tak takovýhle příběh jsem rozhodně nečekala. První, co se mi dostalo pod kůži, byl styl psaní, kde autor/překladatel neřeší nějaké zaběhlé konvence, drží se svých postav a stylu a vypráví, lidově řečeno, jak mu zobák narostl. Jako velký milovník irské mytologie, jsem si rozhodně přišla na své, Lid bohyně Danny se představil v trochu jiném, ale vcelku opravdovém světle, tak, jak jsem si ho při čítání bájí představovala.
Hlavní postavou je sympatický druid se svými pro i proti, najdeme tu upíra i vlkodlaky, mluvícího vlkodava a různá božstva představená jako obyčejné lidi nadané neobyčejnou magií líčená natolik věrohodně, že není možné tomu neuvěřit.
Už mě pomalu přestává bavit, jak se všechno píše na tři tenké paperbacky namísto normální vázané knihy, kde je celý příběh najednou, každopádně Železný druid za to rozhodně stojí.

MissBlack
16.02.2013 4 z 5

Mě se to líbilo. Nebylo do zdlouhavé, těžké ke čtení, mělo to spád a hlavně to mám ráda, žádné sáhodlouhé popisy. Postavy sympatické, mě nejvíc asi vdova MacDonaghová, ta mě tam vyloženě baví, taková správňacká babča. A nemůžu opomenout ani bohyně Flidais a hlavně Mórrígan, nebylo by špatné, kdyby autor jejich postavy trošku víc rozpracoval a dal jim prostor. Snad v druhém díle, uvidím.
Přijde mi, že ten příběh měl jakousi svou "originalitu". Jistě, svět Hearneho se může shodovat se světy jiných autorů, ale ani tak té malé knížečce nemůžu upřít jakési kouzlo, jímž mě přitahovala a díky němuž mi přišla úžasná. Možná to, že si hlavní hrdina nebere servítky, co se slovníku týče, možná jeho myšlenky, možná ta zábavná vdova, možná hrdinovo neutuchající libido, zkrátka je tam toho dost, u čeho se zasmějete. Navíc v kombinaci s dneškem, hláška na konci: "Vážně to je meč od Hattoriho Hanza..." mě absolutně rozsekala. Nebo popis jednoho z démonů, jako Eddieho z Iron Maiden, mě vyloženě potěšil:)

Lea
31.08.2012 3 z 5

Hearneho svět připomíná svým rozložením magické fauny knihy Patricie Briggs. Fae, vlkodlaci, upíři, démoni a čarodějnice ve vzájemné symbióze i nepřízni. Tím ale podobnost končí. Zbytek je příběh nemastného druida, co x století utíká před bohem, kterého kdysi obral o meč. Už taková zápletka ve mně nevzbudila příliš důvěry a autorovo podání dokonalo zbytek. Bohové švindlují jako všude, čarodějky zrovna tak (Atticus navíc tuhle neřest čarodějných žen čtenáři pořád opakuje), takže ve výsledku žádná zrada není překvapením, protože na nebohého chlapce přírody kuje něco každý, a všechno už se žene k závěrečného střetu, který byl jasný od anotace. Styl humoru velice suchý, o blábolech v dialozích se psem ani nemluvě. Ty dají čtenáři, který se těšil na krutě vtipnou fantasy, vážně zabrat, protože autor spíš než jednoduché psí myšlení nasadil do hlavy vlkodava hloupoučké myšlení lidské. Tři hvězdičky dám za to, že je to opravdu čtení svižné, vtip se z něj sem tam přece jen vytřese a za to, že autor celkem zajímavě vykreslil druidskou magii. Zbytek je jednolitá směs bohů s prakticky neměnnou povahou, typické vlkodlačí smečky, sexuálně náruživého hlavního hrdiny, kterému cvičí s poklopcem téměř každá ženská postava. To vše ovšem podáno ve verzi mládeži přístupné. Korunu tomu všemu dal Oberon a francouzské pudlice. Marně hledám pointu nakrývání pěti pudlic vlkodavem. Na další díl se nechystám.

Augi
27.08.2012 3 z 5

Docela zajímavý příběh o druidovi a dalších nadpřirozených bytostech, které se prohání ve světě plném lidí. Hned na začátku mě zaujal styl psaní. Připomíná mi Jiřího Kulhánka. Čekal jsem od této knížky víc.

N10Tikky
11.08.2012 5 z 5

Výborný start série. Jen tak dál a hlavně jako ebook...