Dvanáctá planeta

Dvanáctá planeta https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59020/dvanacta-planeta-59020.jpg 4 114 114

Kronika Země série

Britská královská astrologická společnost letos v říjnu oficiálně oznámila, že Sluneční soustava nesestává z jedenácti těles, nýbrž z dvanácti. Zecharia Sitchin to věděl už před 20 lety. A z této dvanácté planety přišli před půl milionem let Annunakové a stvořili člověka. První svazek kontroverzního cyklu Kronika Země, o němž již mnohý milovník spekulativní literatury slyšel, ale dosud neměl možnost se s ním seznámit. Z. Sitchin vychází z předpokladu, že sumerská mytologie se opírá o skutečné události, že bible by se měla číst jako historický dokument a že dávné civilizace jsou produktem vědomostí, jež lidé získali od Anunnaků. Zecharia Sitchin se narodil v Rusku, vyrostl v Palestině, kde se naučil hebrejštině, ivritu a jiným semitským a indoevropským jazykům, studoval klínopis a Starý zákon a seznámil se s dějinami a archeologií Blízkého východu. Na londýnské univerzitě vystudoval dějiny ekonomie. Nyní žije v New Yorku. Je členem Amerického sdružení pro pokrok ve vědě, Americké orientální společnosti, Severoamerické společnosti pro středovýchodní studia a Izraelské výzkumné společnosti. Jeho knihy byly přeloženy do 14 jazyků.... celý text

Mytologie Historie Záhady
Vydáno: , Ivo Železný

The 12th Planet , 1976

Králkrálů
14.11.2015

Dle mého názoru jde o první knihu, která člověku objasní některé otázky z bible- do té doby nepochopitelné. Po přečtení celá řada věcí začne dávat smysl. Rozhodně pokud Sitchin vychází z původních textů, nebude vzdálen pravdě více než církev, která stojí na dnes již prokázaných podvodech a lži.
Škatulkování žánrů je dosti nebezpečné a zavádějící. Sitchin rozhodně není další Danikenovský fantasta.

Mondie
04.08.2015 5 z 5

To bych netušila, že tuto literaturu v podobě e.book, naleznu u svého šéfa ve služebním pc! :) Musím přečíst, zda dílky stále zapadají, ovšem už Drunvalo se o něm zmiňuje, takže...
se těším, až se objeví dílko v bazáči

Nibiru
04.08.2014 5 z 5

Povinná četba pro všechny milovníky archeoastronautiky, záhad minulosti naší planety a lidí, kteří nevěří v Darwinovu evoluční teorii.
Stručně a výstižně - strhující bestseller, pojednávající ve faktech o kolonizaci Země "dávnými bohy" a jejich genetických experimentech, jejichž výsledkem byl "homo sapiens sapiens".

zahadum
25.06.2014 5 z 5

Dovolím si skopírovať z jednej internetovej besedy nasledujúci postreh :

Bohové Sumeru byli bohové s malým “b”. Kdo si dá tu práci = jako třebas já – tak zjistí, že historie lidstva je všelijaká, zaručeně však nikoliv je taková, jak jest nám mainstreamově tvrzeno.
PROČ TAKOVÝ ÚVOD ?
Všechny dostupné fakta, polofakta, skoro-ne-fakta a mytologie, že oni bohové Sumeru byli mimozemšťané = “Anunaki”, kteří přechodně (??) kolonizovali planetu Země s naprosto primárním zájmem – těžili zde zlato pro vlastní potřebu záchrany životního prostředí na své “Planetě milionů let” ! Tito sumerští bohové alias ET nikdy nebyli popisováni či znázorňováni se zlatými ozdobami či šperky. Sumerská mytologie vcelku nediskutovateůlnbě přesně uvádí okolnosti vzniku člověka – člověk byl stvořen genetickou manipulací jako biorobot pro těžké práce. Primárně potom naprosto primárně a původně pouze pro těžké práce v jihoafrických zlatých dolech.
………………………………………………………
Komu se to nechce studovat, může mi prostě jen (ne)věřit, že je to tak. Po biblické Potopě světa biblický Bůh říkal Noe, že (volně z hlavy) “…a dávám vám tuto Zem na dobu určitou, od Olam po Olam…” MOJE JE ZLATO řekl Bůh a vězte tedy, že se naplňuje ono “od Olam po Olam”. Je čas sklizně, bude oddělováno zrno od plev, lidstvvo mělo svou dobu a’la prázdniny a mělo na tu dobudané své “domácí úkoly” ! Jako správní spratci nevychovaní jsme se na ty domácí úkoly skoro všichni doslova vykašlali. Nu a prázdniny se končí. BUDE PLÁČ A SKŘÍPĚNÍ ZUBŮ. V kolika jazycích to třeba napsat, aby to bylo správně chápáno ?
PS – komu se zdá, že píšu nesrozumitelně, tomu říkám “ber nebo nechej být…”

Fanfanka
31.01.2013 5 z 5

Povinný základ pre toho , kto chce sa so Sitchinovou teoriou zoznámiť.
Všetké jeho ďalšie diela vychadzaju prave z tejto knihy.Kniha v originále vyšla v roku 1976 a to, čo sa v tejto knihe vtedy napísalo veda a NASA v týchto rokoch potvrdila a potvrdzuje.A ake su to veci ?
Pozorny čitatel nech sa začíta a nájde v knihe 12 planéta.......... SUPER KNIHA.

nightlybird
28.09.2012 2 z 5

Dvanáctá planeta patří ke druhu knih, které označuji jako spekulativní literaturu ( řadím do této kategorie všechny možné knihy zabývající se nejrůznějšími záhadami, UFO, konspirativními teoriemi a pod.), která zejména v poslední době zažívá nebývalý boom. To je také zřejmě důvodem, proč se jí věnuje celá plejáda autorů jak našich, tak i zahraničních. Je třeba zdůraznit, že kvalita a úroveň je značně rozdílná a pokud čtenář nezapomene při četbě používat zdravý rozum, nemůže jej to v duševním vývoji výrazně poškodit, naopak se může – čas od času – seznámit se zajímavými fakty (tady je třeba podotknout, že autoři velmi často „opisuji“ jeden od druhého, prameny informací uvádějí mlhavě a nebo interpretují fakta tak, aby se jim „hodila do krámu“).
To je v podstatě i příběh této knihy : autor se zabývá vznikem sluneční soustavy a rozvíjí svéráznou teorii jak jejího vzniku, tak i původu a vývoje člověka. Vychází při tom ze starých textů a to jednak Bible a dále z mezopotámských textů, které vykládá a cituje tak, aby byly v souladu s jeho teoriemi (názor na ně si musí každý udělat sám).
Kladem knihy je bezesporu seznam literatury – jak knih, tak i textů z různých periodik českých i zahraničních – umožňující se seznámit s dějinami jak Sumeru, tak i Mezopotámie a dále upozornění na některé nepříliš známé klínopisné tabulky.
Tady bych chtěl zdůraznit, že jsem se už setkal s citacemi různých starých textů, které byly v rozporu s originály a proto bych byl opatrný při hodnocení. Myslím si navíc, že číst neznámé písmo a překládat tisíciletí mrtvý jazyk je záležitost při nejmenším problematická a stavět jenom na tomto základu (a své fantazii) pohled na svět, je tak trochu iluzorní.

Nibiru
27.03.2012 5 z 5

Souhlasím. To platí pro všechny knihy tohoto nevšedního muže s obrovskými vědomostmi a nadhledem.

kelemantia
16.11.2011 5 z 5

Knihu vrelo odporúčam ľuďom, ktorí sú otvorení novým názorom na minulosť a na to, ako vznikli jednotlivé národy a o pôvode človeka. Aj napriek 430-im stranám a pomerne ťažkému textu som knihu dokázal prečítať za 2 dni. Je neskutočne pútavá a dokáže čitateľa vtiahnuť do myšlienok spisovateľa. A samozrejme po jej prečítaní vám ostane veľa otázok... Tiež doporučujem knihu Ztracené říše o prapôvode obyvateľom v strednej Amerike.