Meno vetra

Meno vetra https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95262/bmid_meno-vetra-gBP-95262.jpg 5 1125 1125

Kvothe vyrastá v spoločnosti kočovných umelcov. Šťastné detstvo ukončí nepochopiteľná vražda jeho rodičov a všetkých, ktorých mal rád. Túžbu pomstiť smrť blízkych potláča potreba vyrovnávať sa s nástrahami bežného života. Po období osamelosti sa Kvothe ocitá v nepriateľských uliciach Tarbeanu, kde si hojí rany na duši a postupne sa preberá z letargie. Rozhodne sa pre štúdium na univerzite, kde sa presadí aj napriek nízkemu veku a nedostatku peňazí. Objavuje hodnotu priateľstva i silu nepriateľstva. Spoznáva príjemné aj trpké stránky prvej lásky. Je vnímavejší a šikovnejší ako iní ľudia, ale život mu stavia do cesty aj väčšie prekážky. Musí bojovať s chudobou, predsudkami i s vlastnými pocitmi. Pritom však nezabúda na predsavzatie vypátrať vrahov svojich rodičov. Ľudia, ktorých hľadá, sa v jeho svete považujú za bytosti z rozprávok, ale ich meno sa vyslovuje len šeptom. Kvothe sa pri honbe za mýtom postupne – a neúmyselne – sám stáva legendou.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Name of the Wind , 2007

Renava
31.03.2012 5 z 5

Niečo ako rozprávka pre dospelých. Navyše nenápadne medzi riadkami ukrýva veľa krásnych myšlienok, múdrostí. Rothfuss celý príbeh servíruje veľmi impozantne a prešpikováva ho presne mierenými dávkami humoru i jemnej romantiky. Prekvapujúco na konci človek zisťuje, že koniec nie je koncom,ale začiatkom - s veľkým otáznikom - a preto sa pokračovanie nedá opomenúť :-)

pzjanka
03.01.2012 5 z 5

celá kniha sa mi páčila, aj ked si myslím, že som to nepochopila. Koniec bol divný, ale celkovo sa knižka zľahka čítala. aj napriek koncu sa mi kniha veľmi páčila. ale myslím že má byť pokračovanie.