Kromě sňatku uvážím cokoli!

Kromě sňatku uvážím cokoli! https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23358/krome-snatku-uvazim-cokoli-23358.jpg 4 72 12

Čtivá kniha popisuje spletité peripetie realitního agenta Bennetta, který se zaplete s mafií. Realitní agent Bennett, který žije ve francouzské Provence, se jednoho dne rozhodne dát si titulní inzerát. K veliké radosti získá práci, zdánlivě velice zajímavou a finančně přínosnou. Všechno má ale svůj háček a nic není zadarmo, což brzy pochopí i Bennett, když jeho přítelkyně vydá zcela cizímu člověku tajemný kufřík, který si u něj schoval jeho nový zaměstnavatel. Teď teprve pro Bennetta začíná to pravé dobrodružství. Italská mafie, britští turisté, francouzští policisté, anglická výchova, lanýže a vína – to vše se objeví, aby se s tím posléze ústřední hrdina statečně vypořádal. Příjemné, úsměvné čtení.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Olympia

Anything Considered , 1996

Luigi1
03.06.2023 3 z 5

Tato oddychovka se krásně četla

babystar
29.02.2020 4 z 5

Dobrodružství, v němž se mladý Angličan Bennett přesvědčí o pravdivosti pořekadla "Nechval dne před večerem". Místo nezaslouženého luxusu si užije honičku s mafiány i policií a možná ani "chomoutu" se nevyhne. Z knihy vyzařuje autorova láska k Provence, k její krajině i svérázným lidičkám zde žijícím. Trochu mi vadila spousta francouzských slov. Franštináři si to ale jistě užijí.

Swaii
03.05.2018 3 z 5

příjemné, pohodové čtení, ale například hotel pastis mi přišel lepší...

aginecka
20.10.2017 4 z 5

Skvěle zvolená knížka na dovolenou u moře. Přečetla jsem ji za tři dny, ale jenom proto, že jsem se s ní nechtěla rozloučit příliš rychle. S Peterem Maylem nemůžete šlápnout vedle.

TeaPeter
03.10.2016 4 z 5

Velmi lehký příběh ze slunné Provence. Až jsem si říkal, jestli autor nepsal i scénář k některým proslaveným četnickým komediím.

Jeanie
26.06.2016 3 z 5

Pohodová oddychovka

hanča34
26.12.2015 4 z 5

Pohodička, současně jsem zjistila, že i kniha Smetánka z Provence má stejný obsah. Takže 2 jedním přečtením.

witko
23.11.2015 4 z 5

Napsané s lehkostí, pohodové, oddechové čtení.

vysypanel
24.06.2013 4 z 5

Mi se tento typ literatury líbí. Klidné , pohodové a prostředí nádherné. Klidně bych s ním měnil - jak Provence , tak Monaco :-)

tapuz
18.03.2012 4 z 5

Docela pěkná nenáročná dovolenková oddychovka. Na rozdíl od některých jiných Mayleových knih tentokrát nejde o žádný humoristický počin založený na srovnávání vlastností, zvyků a gastronomie Angličanů a Francouzů, ale o oddychově "dobrodružnou" epizodu, v níž hlavní roli hraje, jak jinak, opět Angličan žijící v Provence. Nechybí oblíbené rekvizity žánru, jako velká města francouzské Riviéry, Monaco, malebná provensálská vesnice, italský mafián, Korsičané, britský zbohatlík-zločinec, bodyguard ovládající bojová umění, klášter na samotě, Američanka vycvičená v Izraeli, dobré víno a jídlo. Přestože to má být napínavé, děj plyne celkem poklidně jako horké letní středozemní dny. Trochu mě zklamal nenápaditý konec.

tapuz
10.03.2012 4 z 5

V roce 2009 byla kniha vydána znovu pod názvem Smetánka z Provence aneb kromě sňatku uvážím cokoli.

rose
21.01.2012 4 z 5

Dobrá zápletka na pozadí francouzského venkova, poklidná atmosféra, pohodové čtení.