Krokodýl na písčině / Crocodile on the Sandbank

Autor: Elizabeth Peters

Krokodýl na písčině

Po smrti svého otce, který se zajímal o archeologii, se Amélie vydá na cestu do Egypta. V Římě se ujme mladé Angličanky, která se ocitla bez prostředků v cizí zemi. Spolu cestují po Nilu k egyptským památkám a navštíví vykopávky dvou bratrů archeologů, s kterými se seznámily v Káhiře. Zde mladou Evelyn ohrožuje chodící mumie. Ohroženy jsou i práce na vykopávkách méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/37_/37734/krokodyl-na-piscine.jpg 4.525
Série: Amelia Peabody (1.)
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání:1998, rok vydání originálu: 1994 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Modrina 09.06.2014

Emersonovi mě chytili od samého začátku, tenhle humor můžu. :)

minde 23.02.2014

Knizka me moc bavila, o to vic, kdyz je o egyptologii. I kdyz je dej trochu predvidatelny, moc jsem si dej uzivala, jako bych byla soucasti pribehu :-)

pikacka 01.12.2013

určitě knihu doporučuji k přečtení.Je to první kniha o archeologu v sukních Amelii Peabodyové. V tomto dílu se seznamuje se svým manželem ,který je archeologem. Spolu prožívájí nejen různá dobrodružství a objevy v oblasti památek. Kniha se čte velmi dobře :-)

zdazilek 18.07.2013

Ano konečně vím jak to v šechno začalo!! :)) celá série se mi moc líbí, ty popisy archeologie a příběhy jsou moc dobře napsané, a moc dobře se čtou. Patří mezi mé oblébené. Byla moc napínavá a moc mě zajímalo jak vše dopadne. A dopadlo to dobře, těším se na zbytek co mi chybí dočíst :)

ola 09.10.2012

Tato kniha mě uchvátila svou romantikou a prostředím,ve kterém se odehrává děj.Líbí se mi popis postav,při němž mi lidé z románu obživnou.Mé představy jsou při čtení probuzeny a prožívám s nimi lásku,strach,napětí,probouzí se zvědavost .Musím se ovládnout a noční čtení včas ukončit,abych mohla přes den fungovat začerstva.

velšanka 01.02.2012

Tato kniha mi znovu ukázala, jak malé mám vědomosti o egyptologii.Spisovatelka popisuje toto téma z ženského hlediska a mám pocit,že jsem přítomna jejímu dobrodružství. Tuto knihu doporučuji i lidem, které nezajímá historie, ale mají rádi dobrodružství.