Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Krokodýl na písčině

Po smrti svého otce, který se zajímal o archeologii, se Amélie vydá na cestu do Egypta. V Římě se ujme mladé Angličanky, která se ocitla bez prostředků v cizí zemi. Spolu cestují po Nilu k egyptským památkám a navštíví vykopávky dvou bratrů archeologů, s kterými se seznámily v Káhiře. Zde mladou Evelyn ohrožuje chodící mumie. Ohroženy jsou i práce na vykopávkách méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37734/krokodyl-na-piscine-Nv4-37734.jpg 4.441

Amelia Peabody (1.)

Crocodile on the Sandbank

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1994 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
namornice13.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Taky bych chtěla být dáma archeolog ve Viktoriánské době a cestovat po Nilu na lodi s vlastním klavírem. Hurá na dalších 18 dílů!!!

Vojslava06.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tak konečně (poté, co jsem sérii začala jako nepoučená odprostřed) vím, jak to bylo na začátku! A byla to dobrá detektivka na momentální horké dny - hurá do dalšího dílu... a samozřejmě, milovníci detektivek, čtěte!

pobijecmuch27.01.2015Hodnocení knihy 1 z 5

Snad jsem sérii od Petersové otevřel v nevhodnou dobu, nebo jsem zbytečně náročný, ale toto je ujeté. Nevím zda žánr neměl být uveden jako román pro ženy, ale Krokodýl na písčině je napsaný jak "červená knihovna" třicátých let s nádechem drobného dobrodružství. Jednu hvězdu dávám za Egypt, jinak by to byl odpad.

Modrina09.06.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Emersonovi mě chytili od samého začátku, tenhle humor můžu. :)

minde23.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Knizka me moc bavila, o to vic, kdyz je o egyptologii. I kdyz je dej trochu predvidatelny, moc jsem si dej uzivala, jako bych byla soucasti pribehu :-)

pikacka01.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

určitě knihu doporučuji k přečtení.Je to první kniha o archeologu v sukních Amelii Peabodyové. V tomto dílu se seznamuje se svým manželem ,který je archeologem. Spolu prožívájí nejen různá dobrodružství a objevy v oblasti památek. Kniha se čte velmi dobře :-)

zdazilek18.07.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Ano konečně vím jak to v šechno začalo!! :)) celá série se mi moc líbí, ty popisy archeologie a příběhy jsou moc dobře napsané, a moc dobře se čtou. Patří mezi mé oblébené. Byla moc napínavá a moc mě zajímalo jak vše dopadne. A dopadlo to dobře, těším se na zbytek co mi chybí dočíst :)

ola09.10.2012

Tato kniha mě uchvátila svou romantikou a prostředím,ve kterém se odehrává děj.Líbí se mi popis postav,při němž mi lidé z románu obživnou.Mé představy jsou při čtení probuzeny a prožívám s nimi lásku,strach,napětí,probouzí se zvědavost .Musím se ovládnout a noční čtení včas ukončit,abych mohla přes den fungovat začerstva.

velšanka01.02.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha mi znovu ukázala, jak malé mám vědomosti o egyptologii.Spisovatelka popisuje toto téma z ženského hlediska a mám pocit,že jsem přítomna jejímu dobrodružství. Tuto knihu doporučuji i lidem, které nezajímá historie, ale mají rádi dobrodružství.

Autor a jeho další knihy:

E. Peters

Elizabeth Peters