Krokodýl na písčině

Krokodýl na písčině https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37734/mid_krokodyl-na-piscine-Nv4-37734.jpg 4 98 21

Amelia Peabody série

Po smrti svého otce, který se zajímal o archeologii, se Amélie vydá na cestu do Egypta. V Římě se ujme mladé Angličanky, která se ocitla bez prostředků v cizí zemi. Spolu cestují po Nilu k egyptským památkám a navštíví vykopávky dvou bratrů archeologů, s kterými se seznámily v Káhiře. Zde mladou Evelyn ohrožuje chodící mumie. Ohroženy jsou i práce na vykopávkách... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Crocodile on the Sandbank , 1994

Katy_vKnihách
Katy_vKnihách
20.02.2024 4 z 5

Po dlouhé době se mi povedlo do knihy opravdu položit. Spolu s hrdinkou jsem se na chvíli ocitla mezi Egyptskými vykopávkami, a byla to skvělá dobrodružná jízda. Děj plyne velice hladce, postavy jsou sympatické, i když nejvíc musím vyzdvihnout hl. hrdinku, která konečně není ufňukaná a nesamostatná. Taková holka od rány, která má všechno pod palcem. To je příjemná změna po všech těch, které děj dělají otravnější než je. Pokud máte rádi dobrodružství, tohle se vám jistě bude líbit. Osobně historické romány nečtu, a přeci jen mě tento okouzlil. Autorka umí moc dobře pracovat s prostředím, a tak myslím, že nebude mít nikdo problém s tím, taky na chvíli vyrazit mezi Egyptské pyramidy.

Luigi1
Luigi1
26.05.2023 5 z 5

Moc jsem se bavil při čtení této knížky.

rafan65
rafan65
04.06.2022 3 z 5

Nejsem nadšený ale ani zklamaný. Tato kniha je spíše než detektivka nepodařený dívčí román. Na druhou stranu vybarvení atmosféry Egypta a života obyvatel je pěkně zpracované. Je vidět že autorka je na dějiny Egypta specialistka a má je v malíčku.

Denca.Marsi
Denca.Marsi
18.08.2021 5 z 5

Čekala jsem detektivku, ale nakonec se z toho vyklubal celkem vtipný spíše dívčí příběh. Být mužem, tak bych dala asi tak dvě hvězdičky, ale mě kniha neskutečně bavila i když očekávání bylo jiné.

Ivan F
Ivan F
07.05.2021 2 z 5

Anotácia knihy ma namotala a cca štyridsať strán to vyzeralo, že príbeh bude fajn. Tu musím podotknúť, že viac ako príbeh ma bavil autorkin štýl, taký jemne noblesný s patinou zašlých čias. A práve vďaka tomuto štýlu som knihu ani po sto prečítaných stranách, kedy mi už bolo jasné, že za maskou exotického Egypta sa nebude odohrávať plnohodnotný krimi príbeh, ale mydlová opera. Takže príbeh Amélie Peabody a Evelyn je takou červenou knižnicou zahalenou do hávu tajomna, ktoré nakoniec žiadnym tajomnom nie je ani čo by sa za necht vošlo. Škoda, pretože štýl písania je naozaj excelentný, len príbeh silno kríva. Zvyšných devätnásť dielov si tak nechávam s kľudným svedomím ujsť.

TerezaMondeková
TerezaMondeková
20.04.2021 2 z 5

Oživlá chodící mumie... popis knihy mi opravdu připomínal Mumii. Kdybych nečetla knihu Mumie, tak si myslím, že by se mi kniha líbila mnohem víc, ale tím, že už mám Mumii přečtenou, tak mi tahle kniha přišla jako slabší kopie.
Kniha není špatná. V knize nechyběl Egypt, archeologie, překvapení, dobrodružství, napětí, milostná zápletka... Taky jsem se několikrát během knihy od srdce zasmála. Ale během knihy jsem začínala tušit, kdo to má všechno na svědomí. Bylo mi podezřelé, že by ta osoba jen tak zmizela a vzdala se. A jedna osoba mi taky nebyla nějak extra sympatická a jak se ukázalo... moje intuice a tušení zase mělo pravdu.
Vždycky se mi moc líbila Archeologie. Ale narovinu... dělat bych to nemohla. Trpělivost není má silná stránka. Taky jsem vždycky obdivovala lidi, kteří se prostě jen tak sbalí a cestují. Líbilo se mi, že se hlavní hrdinka vydala procestovat Egypt a její památky.
Peabodyová... ta byla rázná, sarkastická, vlezlá, tvrdohlavá a vždycky musela mít poslední slovo. Ráda se s touhle knižní postavou seznámím, ale v jedné místnosti bych s ní být nemohla. Ale bylo mi hodně sympatické, jak pomohla Evelyn.
Emerson... s takovým chlapem bych nevydržela! Během knihy jsem měla několikrát chuť mu dát pár facek. Výbušný, arogantní, rázný, sarkastický, tvrdohlavý, musí mít poslední slovo. Peabodyová a Emerson byli jako dva kohouti na jednom smetišti.

babicka_amalka
babicka_amalka
05.04.2019 4 z 5

jen pro pořádek a pro ty, k nimž se tato série dostala poprvé s tímto příběhem - pokud chcete číst tak, aby příběhy na sebe chronologicky navazovaly, nedržte se jejich řazení na Databázi knih!
Správné pořadí je toto (třeba to někomu pomůže) ;-)
1. Krokodýl na písčině (sezona 1884-5), 2. Faraonova pomsta (sezona 1892-3), 3. Záhada sarkofágu (sezona 1894-5), 4. Lev v údolí (sezona 1895-6), 5. Netušené nástrahy (sezona 1896), 6. V hlubinách skalní říše (sezona 1897-8), 7. Ztracená oáza (sezona 1898-9), 8. Znesvěcená hrobka (sezona 1899-1900), 9. Strážkyně podsvětí (sezona 1903-4), 10. Kniha mrtvých (sezona 1906-7), 11. Strážce obzoru (sezona 1907-08), 12. Nebeská řeka (sezona 1910), 13. Tajemství Boha slunce (sezona 1911-12), 14. Zmizení Nefertiti (sezona 1912), 15. Vládce hromů (sezona 1914-15), 16. Pán ticha (sezona 1915-16), 17. Ochránkyně mrtvých (sezona 1916-17), 18. Děti bouře (sezona 1919-20), 19. Znamení kobry (sezona 1920-21), 20. Kletba zlatého ptáčka (sezona 1922-23)

trudoš
trudoš
06.03.2019 2 z 5

Spíš než detektivka v tradičním to slova smyslu, je Krokodýl na písčině romantickým čtivem s dobrodružnou zápletkou. Jakmile hrdinka nejčastěji přemýšlí nad tím, jak svému vyvolenému zašít díry v obleku, vyčistit špínu na líci a možná jej i trochu ostříhat, je víceméně zřejmé, že dostat padoucha do polepšovny bude až na poslední příčce jejích priorit. Zachraňuje to ovšem skutečnost, že Amélie Peabodyová je veskrze sympatickou dámou z viktoriánské Anglie, co má prořízlou pusu a nedá si nic líbit, není-li to tedy až příliš v rozporu se společenskými konvencemi. Jenže tam, kde Agatha Christie dokázala na relativně malém prostoru rozehrát plnohodnotné vyšetřování, Elizabeth Petersová pouze vaří z vody. Zápletka by tak šla shrnout do několika vět, a navíc je vlastně o ničem, přičemž všechny informace o egyptské archeologii jsou jen atraktivními kudrlinkami, které mají tenhle fakt zakrýt. Přesto to má svoje neodolatelné kouzlo, za což může především autorčina půvabně staromódní stylistika.

Elea
Elea
08.08.2018 5 z 5

Hodně rázná a sarkastická Amélie se mi líbila, děj krásně plynul, kniha je čtivá, zábavná, i když ne moc detektivka.

Rowana
Rowana
12.01.2018 5 z 5

Amélii Peabody prostě zbožňuji. Ovšem za příbuznou bych ji mít nechtěla. :-D
Je vtipná, rozhodná, rázná, sarkastická a neskutečně paličatá a dotěrná. Příběh má jiskru, vhodnou dávku napětí i romantiky. Příležitostně se k této knížce ráda vracím.

LiLLu
LiLLu
23.05.2017 5 z 5

Já jsem se ohromně bavila!:-) ano je to spise cteni pro holky, protoze to vypraví žena. Ale bylo to velice ftipné aspon pro me:-)) Neni to detektivka jako takova, je to neco jako honba za diamantem, vtipné zábavné plné sarkasmu. Moc me bavily dialogy. Už dloho jsem se tak nezasmála:-)))

Edona
Edona
12.03.2017 5 z 5

Dobrodružství, romantika, egyptské prostředí a vtipní hrdinové (Emerson a Amélie jsou prostě top), no kdo by odolal? I když mi ještě chybí sehnat pět dílů, seženu je za každou cenu! :-) Máte-li rádi dobrodružné detektivky, směle do toho.

namornice
namornice
13.03.2016 5 z 5

Taky bych chtěla být dáma archeolog ve Viktoriánské době a cestovat po Nilu na lodi s vlastním klavírem. Hurá na dalších 18 dílů!!!

Vojslava
Vojslava
06.07.2015 5 z 5

Tak konečně (poté, co jsem sérii začala jako nepoučená odprostřed) vím, jak to bylo na začátku! A byla to dobrá detektivka na momentální horké dny - hurá do dalšího dílu... a samozřejmě, milovníci detektivek, čtěte!

pobijecmuch
pobijecmuch
27.01.2015 1 z 5

Snad jsem sérii od Petersové otevřel v nevhodnou dobu, nebo jsem zbytečně náročný, ale toto je ujeté. Nevím zda žánr neměl být uveden jako román pro ženy, ale Krokodýl na písčině je napsaný jak "červená knihovna" třicátých let s nádechem drobného dobrodružství. Jednu hvězdu dávám za Egypt, jinak by to byl odpad.

Modrina
Modrina
09.06.2014 5 z 5

Emersonovi mě chytili od samého začátku, tenhle humor můžu. :)

minde
minde
23.02.2014 5 z 5

Knizka me moc bavila, o to vic, kdyz je o egyptologii. I kdyz je dej trochu predvidatelny, moc jsem si dej uzivala, jako bych byla soucasti pribehu :-)

pikacka
pikacka
01.12.2013 5 z 5

určitě knihu doporučuji k přečtení.Je to první kniha o archeologu v sukních Amelii Peabodyové. V tomto dílu se seznamuje se svým manželem ,který je archeologem. Spolu prožívájí nejen různá dobrodružství a objevy v oblasti památek. Kniha se čte velmi dobře :-)

Michaela91
Michaela91
18.07.2013 5 z 5

Ano konečně vím jak to v šechno začalo!! :)) celá série se mi moc líbí, ty popisy archeologie a příběhy jsou moc dobře napsané, a moc dobře se čtou. Patří mezi mé oblébené. Byla moc napínavá a moc mě zajímalo jak vše dopadne. A dopadlo to dobře, těším se na zbytek co mi chybí dočíst :)

ola
ola
09.10.2012

Tato kniha mě uchvátila svou romantikou a prostředím,ve kterém se odehrává děj.Líbí se mi popis postav,při němž mi lidé z románu obživnou.Mé představy jsou při čtení probuzeny a prožívám s nimi lásku,strach,napětí,probouzí se zvědavost .Musím se ovládnout a noční čtení včas ukončit,abych mohla přes den fungovat začerstva.

Egypt archeologie 19. století historické detektivky starověký Egypt dobrodružné romány

Elizabeth Peters (p)
americká, 1927 - 2013
1998  84%Krokodýl na písčině
2004  87%Děti bouře
2009  81%Kniha mrtvých
2002  83%Lev v údolí
2013  79%Faraonova pomsta

Kniha Krokodýl na písčině je v