Kráska a zvíře

Kráska a zvíře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359863/bmid_kraska-a-zvire-JlD-359863.jpg 4 40 40

Okouzlující příběh o Krásce a zvířeti ožívá v této knížce díky nádherným ilustracím An Leysenové. Ta vypráví klasickou pohádku po svém, s překvapivými detaily. Ožívají v ní veselá Kráska i dobromyslné zvíře, kteří si jistě získají vaše srdce. V jedné daleké zemi žil kupec se dvěma dcerami. Starší z dcer byla rozmazlená a marnivá, a ta mladší by si nejraději četla celý den... byla tak nádherná, že jí nikdo neřekl jinak než Kráska. Jednou, když se kupec vracel z města, zabloudil v hlubokém lese, až objevil skrytý zámek, který působil jako zakletý. Vypadal divukrásně, a tak se opovážili nahlédnout dovnitř. Nádherný zámek ale obývalo příšerné zvíře, jež se rozzuřilo, že se mu někdo vloudil do soukromí. Zvíře ušetří kupcův život, ale pod jednou podmínkou – musí mu poslat jednu ze svých dcer. Proti kupcově vůli se mladší Kráska rozhodne následující noc vydat do zámku, aby ochránila svoji rodinu... Kniha je určena pro děti od 5 let.... celý text

Vydáno: , Knižní klub

Knihomolka506
01.02.2023 5 z 5

Přečteno v knihovně 1/3
Krásně zpracovaný příběh nejen podle filmu. Tahle pohádka se v něčem trochu liši . Místo jedné dcery jsou dvě, jedna hezčí než druhá. Podle svého jména pak čelí nejen zlému "chlupáči" , ale hlavně kletbě. Podaři se zlomit prokletí?

ddkk
20.04.2022 4 z 5

Stejně jako Louskáček stejné autorky, i tento známý příběh pro malé děti je překrásný hlavně díky moc hezkým ilustracím. Text je stručný a pochopitelný, dokonce není ani příliš děsivý. Ono totiž to Zvíře v podání autorky je spíš jako takový chlupatější kozlík :-)

jiri77
14.02.2022 5 z 5

Krásná pohádka s nádhernými ilustracemi. Prostě nedělní pohodovka u kávičky.

certik003
21.08.2021

Známá pohádka s krásnými ilustracemi. Pobavila mě vnučka, když se při pohledu na jednu z ilustrací zeptala: babi, proč má ta paní ráda kozu?

EvikU.
29.04.2021 3 z 5

Klasický příběh Krásky a zvířete. Tentokrát pro nejmenší čtenáře. Na začátku báseň, ilustrace hezká a děj jednoduchý k pochopení. Rozlišeno pěkně dobro a zlo.

Velrybka1
06.10.2020 5 z 5

super knížkaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

peterkovasona
08.08.2020 5 z 5

Krasna, milá, útlá knížka

TaLu
22.02.2019 4 z 5

Dvě knihy autorky jsem koupila pro překrásné ilustrace , jež propůjčují klasickému převyprávěnému příběhu kouzelný rozměr. Tentokráte mi přišlo, že překlad je o malinko horší, přestože překládala stejná překladatelka. Nejvíce je to vidět na úvodní básni a pak na slově "remcání". Myslím, že ke Krásce se toto slovo ve spojitosti s její ochotou se uskromnit a pracovat, ani trochu nehodí.
Nejvíce jsem ocenila rozuzlení s nehodnou sestrou. To se mi moc líbilo.
Myslím, že pro děti kolem pěti let je to ideální dárek. Rozhodně si budeme s vnoučaty tuto knihu číst až povyrostou. Už se na to těším. Já si Zvíře představovala trochu jinak a tak jsem zvědavá, jak osloví toto ztvárnění malé děti. Celkově je ale kniha až snově krásná, právě díky ilustracím. Časem si asi pořídím všechny knihy, jež autorka zpracuje, protože budou ozdobou v každé knihovničce.

JajaCZ
12.06.2018 4 z 5

Krásne ilustrácie, radosť listovať :)

Samira
22.01.2018 5 z 5

An Leysen je kouzelnice, každou její novou knihu pro dceru a ruku na srdce také pro sebe prostě musím mít.
Ilustrace jsou doslova snové a klasické příběhy nádherně zpracované.
Ani zde autorka nezklamala a kniha se dá pouze doporučit.
Opravdu stojí za to!

leny.wood
16.12.2017 5 z 5

Knížky od An Leysen jsou natolik okouzlující, že by byl hřích je nemít ve své skromné knihovničce.

kráska a zvíře

An Leysen