Kouzelná abeceda

Kouzelná abeceda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118025/kouzelna-abeceda-118025.jpg 5 9 9

Ve veselých říkankách děti uslyší spoustu slov, která začínají na dané písmenko. Na protější straně pak najdou obrázky dalších věcí a zvířátek, jež mohou samy pojmenovat a zjistit, že začínají právě tímto písmenkem. I předškoláci si některé básničky snadno zapamatují a brzy poznají všechna písmenka. K tomu jim pomůže i přiložené pexeso. Zábavná knížka je vhodná do postýlky, do vlaku, do školky i do 1. třídy. Pro děti od 4 do 8 let a jejich pomocníky - rodiče, prarodiče, učitele, sourozence,…... celý text

Kristi04
21.01.2024 5 z 5

Skvělá knížka, dvouletý syn se díky ní začal zajímat o písmenka, a dokonce se je všechny naučil poznávat

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Jako malá jsem ji četla stále dokola.. je to perfektní na procvičování artikulace, takové malé jazykolamy pro nejmenší děti :) dodnes si pamatuju básničku na Č:

Čí je to kočička,

hned jí dám mističku
čerstvého mlíčka :)

Litocha
17.10.2018 4 z 5

Že byla autorka za svobodna Svěráková, jsem zjistila náhodou. Ale musím říct, že svého tatínka nezapře. Verše jsou hravé, mají hlavu a patu, na rozdíl od některých jiných veršovaných abeced jsou opravdu nahuštěny písmenky, o která zrovna jde, a rýmy jsou většinou nenásilné. Některé nápady krásně rozvíjí představivost (zaujala mě metafora strakapouda jako spisovatele, takže je v lese slyšet psací stroj). Dojem mi trošku kazí jen ilustrace Věry Faltové, jejíž styl mi prostě moc nesedí. (A možná bych u básniček pro malé děti ocenila ctění interpunkce.)

I ti Indi i ti Briti
jídlo jedí, pijí pití
I ti hbití i ti líní
Filipínci i ti Fini
i ti Briti i ti Iři
všichni lidi ať se smíří

Šárka na básničku přišla
škoda jen, že trošku šišlá:

Šedí špaček, šedí v šenku
špačku, šašku opilý
škoč špaččatům pro houšenku
ať trošičku zešílí
Škyt, škyt, škoda, páni, dámy
teď muší být přeštávka
šnad to dopovíte šami