A zrodí se píseň

A zrodí se píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342717/bmid_a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4 431 88

Kostičas série

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Song Rising , 2017

moncakovinka
17.02.2018 3 z 5

Na tenhle díl jsme čekali opravdu dlouho, což u mě způsobilo, že se mi na začátku vracelo těžko do děje. Naštěstí jsem to zvládla dřív, než se kniha rozjela. No... rozjela. Na jednu stranu obsahuje hodně vaty, na druhou stranu si říkám "Jak tohle mohl sakra někdo vymyslet?!". A takhle to pro mě bylo celou knihu. Konec to vylepšil a moc se těším na pokračování! Snad na něj nebudeme zase čekat tak dlouho.
PS: Já osobně scény mezi Paige a Strážcem trochu postrádám.

Tanja00
05.02.2018 5 z 5

Trochu jsem se bála, že se nenaplní moje očekávání po přečtení některých komentářů. I ze začátku knihy jsem se bála, protože Paige se chovala a vyjadřovala stylem máme problém a tohle a co mám dělat a skoro nic nepodnikla, ale pak se to rozjelo a já nemohla přestat číst. Jednoznačně doporučuji a jsem zvědavá jak to bude dál pokračovat. Jenom kamarádka mě i trochu navnadila na milostné scény. „No to uvidíš co se Strážcem.” Ale upozorňuji moc tam toho nebylo a to rozhodně není mínus, přece to nepatří do červené knihovny...

vandalindakova
30.01.2018 5 z 5

Tak za mě absolutně nejlepší ze zatím vydaných dílů. Vůbec jsem se u toho nenudila, dělo se takových věcí, že jsem to hltala jedním dechem. Konec první části mi sebral dech. Prostě perfektní.

katallinka
29.01.2018 4 z 5

Opět velmi příjemné čtení. Knihy se mi celkově velmi líbí, ale mám pocit, že k dokonalosti ještě chybí hodně

Studanka414
27.01.2018 5 z 5

Skvěle napsáno, uż se těším na další dil snad bude co nejdříve.

LilianaFalcon
07.01.2018 4 z 5

Ja jsem lehce zklamana... Sice mam tuhle serii rada, ale razim 3x a dost ;-)
Tenhle dil byl celkem povedeny. Uplny zacatek byl zvlastni, pak se to skvele rozjelo, pak byla hromada ale vazne hromada vaty, ale posledni ctvrtina byla bombova...
takove rozporuplne pocity. Nastesti u tretiho dilu uz jsem byla ve vsech tech nazvech zbehla (i kdyz to potrebovalo trochu otrepat), takze jsem si mohla uzivat autorcin styl, proto hodnoceni nekleslo jen na 3 hvezdicky.

wildavk
04.01.2018 4 z 5

První dvě třetiny knihy se mi moc nelíbily. Hlavní hrdinka vůbec nepusobila rázně a s vizí, jak v minulých dílech, jen se nechala vláčet událostmi a v podstatě reagovala na to co přicházelo. Až poslední třetina knihy mě zase nadchla: Hrdninka už zase byla akční a konec naznačuje další zajímavou cestu v budoucnu. Jen mě zklamal Strážce - v tomto dílu absolutně nevýrazný a vůbec nic za celý díl neudělal. Doufám, že ješte v budoucnu dostane v příběhu nějakou velkou roli.

PetraBery
03.01.2018 4 z 5

Asi prvních 50 stran jsem se opět dostávala do světa, který si autorka vymyslela. Další díl Bledého snílka Paige byl povedený. V knize bylo na můj vkus celkem dost politických záležitostí, ale jinak to skvěle šlapalo stejně jako v předchozích dílech. A já se budu moc těšit na čtvrté pokračování.

ejwa1937
25.12.2017 4 z 5

Trochu pozvolnejsi Začátek, ale poslední třetina, to byl fičák :) Ráda doporučuji.

Denisa.KC
14.12.2017 3 z 5

První dva díly jsem víceméně zhltla a nemohla jsem se dočkat pokračování. Bohužel mě třetí díl celkem zklamal. Příběh nemá dynamiku a propracování mi přišlo povrchní. Raději ať si dá autorka na čas s námětem, než psát bez děje a šťávy. Škoda, doufám, že další díl zase trochu okoření.

Pedruska01
05.12.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila a čekala jsem na ni poměrně dlouhou dobu. Nakonec mě překvapila její délka/tloušťka oproti předešlým dílům. Kapku nemilé překvapení. Nejen, že jsem se dychtivě začetla, ale zároveň jsem se musela rozpomenout - což nešlo hned. Po takové době, při takovém světě a rozpoložení příběhu není divu. Někde tady jsem četla, že autorka přitlačila v rámci romantiky, že už to není to co na začátku, spíše klišé, jak hlavní hrdinka vzdychá nad svým milovaným. Ten, kdo to napsal - četl stejnou knihu, co já? Anebo četl to vůbec? Rozhodně to nebyla žádná červená knihovna. Nebylo tam nic, co by antiromantiky mělo naštvat. Čekala jsem od tohoto odvětví víc, dle komentáře. Celkově se kniha dobře a rychle četla. Akce tam byla, o tom žádná, politiky ale o něco víc. Někdo si naopak zase stěžoval, že se v příběhu nic nedělo. Dělo, samozřejmě, že ano, ale bylo to... slabší. Když se nad tím zamyslím, něco na tom pravdy je. Byl to popis úkonů, nic, z čeho bych se posadila na zadek. Několik posledních kapitol bylo dalece lepších, akčnějších a stejně nadupaných jako Kostičas či Vidořád. Ten zvrat... cože? A to potom? Vážně? Autorka mě tímhle opravdu dostala. Poslední kapitoly ve třetí části byly hodně dobré. Ty mě rozhodně nepustily a nedovolily jen tak odložit knihu. Však od samotného konce vlastně nevím, co čekat. (?) Rozhodně se těším na čtvrté pokračování, snad to bude kratší čekací doba, a především se vyjasní, co se tady rozjelo. Dovolím si snad zmínit, že je to až lehce nic neříkající, i když každý má miliony představ, co by asi... a znepokojivé. Je to politická hra či záhada na šachovnici o mnoha figurkách. Nikdo neví, zda se jednotlivé figurky do pole vrátí anebo se naopak setkají uprostřed - spolu/proti sobě.
V hodnocení jsem hvězdu ubrala. Nesouhlasím, že by tenhle díl byl vyloženě nejslabší a špatný z dosud vydaných, ale... něco na tom možná pravdy bude. (Což tak nerada po předchozích knihách přiznávám.) Každopádně, jsem zvědavá, jak se to bude s Paige vyvýjet dál. :))

Terezita
05.12.2017 5 z 5

Já nevím, ale už nemám co říct. Pravidelně mám u knížek této autorky problém se začíst, i když to není špatné. Jenže potom mě knížka vtáhne a já si to čtení vyloženě užívám a neskutečně to prožívám. Třetí díl série nebyl výjimkou a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

vlcka
05.12.2017 3 z 5

Tenhle svět je skvělý! V prvních dvou dílech mě úplně pohltil. Bohužel u třetího dílu jsem měla tendenci vymýšlet si spíš vlastní příběhy do tohoto prostředí zasazené. Paige Mahoneyová se v průběhu tří dílů změnila ze sympatické mladé osoby nadané úžasným darem v cosi jako křížence nesmrtelného Chucka Norrise, správného chlapce z foglarovek a teenagerky, které zřejmě něco/někdo způsobuje zatmění mozku. V průběhu čtení jsem ani na chvíli nepochopila, proč by ji, jako Kmotryni, vůbec někdo poslouchal. Dle mého by v tomhle světě skončila pár dní po Šarvátce s podříznutým krkem v nejbližší stoce. Sympatická a uhrančivá postava Strážce mlčí, trpělivě snáší vše, čeho se od Paige dočká a působí jako Deus ex machina. Není možné něco přežít? Nasaďte Strážce! Od nesmrtelné nelidské bytosti by člověk čekal něco trochu... osobitějšího. Prostě mi to celé připadalo zoufale nefunkční, plné logických děr. Pozor Spoilery! Ledaže... leda, že by to celé vlastně vůbec nebylo o Paige, že v pozadí stojí loutkáři a vše bylo naplánováno a rozhodnuto někým jiným a malá naivní Paige je použita v podstatě jako symbol a nástroj (což by vysvětlovalo, proč vlastně je na konci knihy pořád ještě naživu). A konec něco takového opravdu naznačuje. Ten konec to celé podstatně vylepšil. Takže jsem opravdu zvědavá na čtvrté pokračování.

Sarah11
14.11.2017 3 z 5

Po předchozím dílu, ze kterého jsem byla nadšená, bohužel celkem zklamání. Nevím, jestli se na hodnocení také nepodepsalo moje rozpoložení, když jsem knihu četla, protože poslední dobou mi vůbec nezbývá čas na čtení a když už si nějaký najdu, nevydržím u toho dlouho, každopádně i tak je pro mě tento díl zatím jednoznačně nejslabší. Bylo to hrozně rozvleklé a přišlo mi, že se tři čtvrtě knihy v podstatě nic nedělo a když už, tak to zase strašně rychle ustalo, takže to ve mně nevyvolávalo takové napětí jako u ostatních dílů a všechno mi většinou bylo tak nějak jedno. Myslím si, že kdyby kniha byla o 100 stran kratší, nic by se nestalo. Nicméně ten zlom na konci, jak už jsme u autorky zvyklí, byl super, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Kniha své kvality rozhodně má a je vidět, že autorka umí psát a má celý svět pěkně vymyšlený, ale bojím se, aby ostatní díly ještě víc nešly dolů s kvalitou. Necháme se překvapit.

Jupijow
12.11.2017 4 z 5

První dva díly mě maximálně pohltily a nemohla jsem se dočkat vydání třetího...a víte jak to je, když se na něco moc těšíte...pořád dobrý, pokračuju v čekání na další knihu, ale wow efekt prvních dílů už tam není. Charakter Paige je takový nějaký nedotažený a některé její myšlenkové pochody nedávají smysl....no uvidíme, co se z toho ještě vyklube.

KarolinaU
12.11.2017 5 z 5

Já tuhle sérii naprosto miluji! Už jenom ten vzhled! A tento díl mě opět nezklamal! Úplně mě to pohltilo! Vřele doporučuji!!!

Fizulka71
09.11.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla. Myšlenky se mi splašeně řítí, byla to prostě jízda. Jestli čekáte sluníčka a motýlky, zapomeňte. Tenhle díl je temný. Jakože fakt temný. V jednu chvíli si říkáte, tohle se přece nemůže stát, to není možný, a pic, v další se to stane a je to ještě mnohem horší. Děj se řítí, nedá vám chvíli odpočinout. Skoro se nejde odtrhnout. Za každým rohem čeká překvapení, někdy zrada, jindy ta nejméně uvěřitelná spojenectví. Nebudu spoilovat, prostě jděte do toho a přečtěte si to. Je to mazec. V dobrým slova smyslu. Jestli bude čtvrtý díl až za další dva roky, tak to asi nepřežiju. Užijte si čtení!

MarkettT
05.11.2017 5 z 5

Nemám slov! Opravdu se těším na další díl

kklepkaa
03.11.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla rozporuplné dojmy. Paige se chovala podivně... a často jsem měla sto chutí jí praštit. Naštěstí zhruba po 30% se to rozjelo. Rozhodně hodnotím jako prozatím nejslabší díl, nicméně si autorka připravila půdu pro 4 a vypadá to velmi slibně.

Barbarousus
02.11.2017 5 z 5

Opět strhující a čtivý příběh, který mě držel po celou dobu v napětí a touze dozvědět se, jak to všechno dopadne. Tahle série se zařadila mezi moje nejoblíbenější příběhy a nemůžu se dočkat na pokračování! :o)

antiutopie, dystopie, kakotopie

Samantha Shannon
britská, 1991
2014  85%Kostičas
2020  82%Převorství u pomerančovníku
2015  87%Vidořád
2017  84%A zrodí se píseň
2022  84%Když spadne maska

Kniha A zrodí se píseň je v