A zrodí se píseň

A zrodí se píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342717/bmid_a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4 431 88

Kostičas série

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Song Rising , 2017

Shinju
16.11.2019 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné čtení. Jen mi vadilo, že se jako by autorka v textu pořád opakovala a připomínala, co bylo, co bude. Takže to trochu kazilo dojem z čtení, ale jestli to bude v dalším dílu série, tak to uvítám, protože než vyjde další díl, bude toho přečteno ještě hodně.

vlkcz
22.10.2019 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Tři čtvrtiny knihy jakoby autorka nevěděla, jestli chce psát Stmívání, Harryho Pottera, Jamese Bonda nebo 1984. Navíc i na alternativní svět příliš mnoho nelogičností. Naštěstí poslední čtvrtina to částečně napraví, v té se vrací předchozí švih a mizí žánrová roztříštěnost. Každopádně po strhujících prvních dvou dílech velký krok zpět, ale závěr slibuje nový začátek. Takže se stejně těším na pokračování.

DuncanIdaho
16.10.2019 5 z 5

Opět skvělá jízda zdařilou fantazi. Tento díl byl určitě nejnapínavější ze všech tří. Kniha byla pokračování v duchu předchozích dílů. Závěr knihy dává, podle mého mínění, dost velký prostor pro zbývající části série. Už se na ně těším.

MíšaS.
23.08.2019 3 z 5

Popravdě, stále nevím, jestli se mi svět vidoucích líbí nebo ne. Přečetla jsem všechny 3 díly, ale nějak to ve mně nic nezanechalo. Kdyby další díly nevyšly, tak by mi to ani nevadilo.
Přečíst se to dá, ale celková "chemie" příběhu mě nijak nenadchla.

devildeny
29.07.2019 3 z 5

Byly tam zajímavé pasáže, ale prostředí Londýna mě nebavilo tak, jako prostředí Šeolu. Nejvíce mě na knize zaujal konec. Bláhově jsem předpokládala, že se jedná o trilogii. Na další díl nespěchám, ráda si dám od této fantasy na čas oddech.

Petianka
24.06.2019 5 z 5

Nevíte jak to vypadá se 4. dílem? a opravdu jich má být 7? :D viděla jsem že vydává v originále nějakou novou knihu ale nepatří k sérii kostičas.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Tenhle díl byl skvělý. Vím, že to spoustě lidem přijde jako nejslabší kniha z celé série, ale z mého pohledu se drží na stejné úrovni, jako jeho dva předchůdci. Ačkoliv se mi dystopický Londýn, ve kterém se odehrávaly předchozí dvě knihy a z části i tato, hodně zamlouvá, bylo osvěžující vydat se s partičkou hrdinů na cestu po ostatních lokalitách, jako je například Manchester. Hlavní zvrat v této knize mě naprosto překvapil, měla jsem trochu jinou teorii. No a Paige... Paige je prostě moje krevní skupina! Oceňuji také český překlad, už jen ten název zní daleko honosněji než v originále.

HanaNov
30.04.2019 4 z 5

Mě tenhle svět prostě baví, takže jsem ochotná různé nedotaženosti odpustit..
Paige je už sice trošku jako terminátor, ale zase to vyrovnává postava Strážce, která je úplně - wau. Na každé stránce se těším, až se Strážce zase objeví a vypadá to, že v další knize by mohl dostat i víc prostoru:)
Na konci dokonce i slza ukápla, takže už aby se objevil další díl!!

denniys
29.04.2019 4 z 5

tak ani finále nepřineslo to, co jsem od série očekávala..ne, že by byla kniha / série špatná, je vcelku dobře napsaná, jen originalitu ztratila už v prvním díle a jen se veze po proudu žánrových klišé..v tomto díle je nejvíc znát, že je to prostě young adult četba..škoda, Kostičas měl na víc.. a děsí mě představa, že dost možná tento díl nebyl úplně závěrečný..

knihomolkajanca
18.03.2019 5 z 5

No jak to tady čtu, tak jsou zjevně čtenáři dost nespokojení, ale já si tedy nemohu pomoct a musím hodnotit velice kladně. Knihu jsem stejně jako předchozí dva přečetla jedním dechem. Neustále se něco dělo a měla jsem dost velký problém knihu odložit (třeba kvůli toho, že už bylo sakra pozdě a já ráno vstávala do práce) :D Vůbec mi nevadí, že se děj přiostřuje a ještě více zamotává - přeci jen pokud má být dílů 7, tak bude ještě dostatek času na rozuzlení.

No a postavy - líbilo se mi, že v tomto díle se ke slovu dostaly i jiné postavy než jen Paige, ale co si budeme povídat, na dějové linky Paige a Strážce jsem se těšila nejvíce :) Nebudu to už více rozpitvávat. Snad jen podotknu, že mě pěkně rozčiluje to, že teď budu muset kdoví jak dlouho čekat než vyjde další díl... :(

Purple7
10.03.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka sice na jednu stranu super schopná, svými vlastnostmi by se mohla zařadit mezi Avengers, ale na druhou super hloupá. Vztah-nevztah se Strážcem mě moc nebaví a celkově se celá série žene ve stylu one (wo)man show. Nicméně kniha měla docela akční děj a docela mě k sobě přece jen přitáhla. Nemusela jsem se učit nová pravidla, orientovala jsem se hned, a leccos se vysvětlilo, takže i přes mé výhrady tento díl považuji za nejlepší a jen díky němu nevzdávám pokračování, jestli někdy vyjde. Opětovná změna prostředí mi nevadila, spíš to knize prospělo, teda mně to tak přišlo. Jo a velké, byť nevýznamné, plus dávám za tu obálku, jojo, takovou barvičku já ráda...

Pegasus
05.03.2019 5 z 5

V tomto díle se mi moc líbí, že se podíváme i mimo Londýn a také to, že více prostoru dostávají Marie, Tom, Bluďák i další postavy. Děj byl promyšlený a originální, celá knížka měla spád. Konec jsem vůbec nečekala. Už se hrozně těším na další díl.

petgona
12.02.2019 5 z 5

Ano, trosku mozno klesa uroven, zbytocne sa to zamotava a nic sa neriesi. Napriek tomu si myslim, ze to patri medzi tie lepsie YA knihy. Po prve, nie je tam ziaden milostny trojuholnik. To skutocne neznasam, ak sa hlavna hrdinka nevie rozhodnut medzi dvoma muzmi...vacsinou sa tato tema zredukuje na hlavnu dejovu liniu. Tu to sice vztah nijak so Spravcom nijak extremne nenapreduje, ale ani nestagnuje a ani nijak neprekaza. Paci sa mi aj analogia s mafiou, v tomto style je to nieco nove. A dalsia vec. Citala som to po anglicky. Sorry, ludia, preklad v cestine je otrasny.

ArraroaEnderr
29.12.2018 4 z 5

3,5★/5★ (vysvětlení dole↓)

[Zkusím to bez spoilerů ;)]
K téhle knize mám dost rozporuplné myšlenky. Začátek a střední část knihy se mi z nějakého důvodu četly strašně pomalu. Připadalo mi, že Paige většina věcí nesmírně snadno vychází. Přestěhování (ti, co četli, ví) vlastně nebylo až takový problém; ostrahy na místech, která by podle mě měla být střežena mnohem víc, stály za starou bačkoru - a tu všechnu pohodu schovávala autorka za občasné oběti (jo, zapůsobily, ale nejsem si jistá, jestli tam občas nebyly hozeny spíše z toho mého důvodu). Ještě do cca 280 strany jsem myslela, že budu hodnotit velice záporně, ale v tu chvíli se kniha krásně rozjela, Paige najednou mohla ukázat, že za něco stojí (a ukázala!). V závěru (str.320+) navíc potvrdila autorka, že psát opravdu umí, děj mě vtáhl a nepustil, dokud jsem nedočetla poslední slovo.

Takže to ten konec zachránil, jinak bych dala nemilosrdně 2★ a ještě bych se cítila blbě, že je to moc. S takovou si ale zaslouží 3,5★/5★, a tady to zaokrouhlím na 4★, protože ta obálka je láska a autorka přeci jen umí psát moc dobře.

Percabethka
25.12.2018 4 z 5

Přijde mi, že A zrodí se píseň byl spíš takový mezidíl mezi druhým a čtvrtým dílem, aby bylo jasné, proč se úplně změní prostředí a série pak bude hodně jiná. Takže už se těším na další díl!

markiP
25.12.2018 5 z 5

Skvělá série,už aby bylo pokračování.

Okoslav
24.12.2018 3 z 5

Zpětně se omlouvám Sarah J. Maas, o jejíž sérii Skleněný trůn jsem si svého času myslela (i psala) nehezké věci. Protože v porovnání s třetím dílem Kostičasu je to učiněná literatura.

Takhle: na A zrodí se píseň vlastně není nic špatně. Děj se vyvíjí, hrdinka dělá rozhodnutí, občas se daří, občas se nedaří, a protože jsme v young adult sérii, dočkají se i fanynky dlouhých pohledů, temných mužů a nelehkých emočních bouří v hlavě devatenáctileté holky. Potud dobrý. Jenže... i když by autorka očividně moc chtěla psát velký příběh o lidské svobodě, zlém impériu a o tom, jak přirozená je nenávist, výsledek je mnohem banálnější. Bohužel.

Velká odhalení musí provádět sami padouši (aby poté hlavní hrdinka, zřejmě jako úplně poslední ze všech, pochopila, že nejsou pouze brutálními, krvelačnými stroji, ale mají vlastní promyšlený plán - jak šokující!), vypjaté situace autorka popisuje stylem, který připomíná středoškolskou slohovku: jazykem i dynamikou. A do toho všeho se hojně "uždibují zázvorové bulky" a "usrkává čaj".

Ve skutečnosti je to spíš na dvě hvězdičky, ale jednu přidávám částečně ze setrvačnosti a částečně díky tomu, že dočíst se to dá.

h.mose
18.12.2018 3 z 5

POZOR, LEHCE SPOILERUJI!!!!!

Přestože kniha byla vlastně od začátku nabitá akcí a stále se něco dělo, tak mě příběh pomalu přestal bavit. A když se nad tím zamyslím zeširoka, tak autorka na více než 400 stranách rozvedla něco, co by se dalo splácnout do třech kapitol. Celý děj jako takový to vlastně nikam moc neposunulo. 400 stran se pachtíte za něčím, čehož nakonec dosáhnete, ale přitom se vlastně nic nevyřeší. Trochu mi vadí, že první díl byl zasazen do prostředí Šeolu, druhý do Londýna, tento byl znovu jinde a čtvrtý už bude zase fuč. Víc bych ocenila, kdyby Paige a Strážce dostali víc prostoru a zároveň míň rozumu a rozjeli si nějakou love hot akci. Chybí mi tam to erotický napětí, jako tomu bylo v prvním dílu (a že ho tam taky bylo poskrovnu, ale aspoň něco). Já už pomalu začínám tušit, že čtyřka zase přinese nějakou tu akcičku, možná dvakrát polibek, jednou nevinný vošmatlávání a Scion opět pevně v základech... a to mě trochu demotivuje.

Gibis
17.12.2018 4 z 5

Určitě opět dobré napínavé čtení, ale vzhledem k tomu, že jsem předchozí díly četla už před delším časem, docela jsem se zkraje ztrácela a místy tápala, kdo je kdo a co je co :) Takže doporučuji číst raději díly hned po sobě, nebo si alespoň osvěžit názvy ve slovníčku pojmů na konci knihy. A teď jen aby brzy vyšel další díl, abych to zase všechno nezapomněla :)

Tesset
13.10.2018 5 z 5

Skvělé jako předešlé dva díly! Už aby tu bylo pokračování. A Strážce - ó můj bože!

antiutopie, dystopie, kakotopie

Samantha Shannon
britská, 1991
2014  85%Kostičas
2020  82%Převorství u pomerančovníku
2015  87%Vidořád
2017  84%A zrodí se píseň
2022  84%Když spadne maska

Kniha A zrodí se píseň je v