Kosti v srdci

Kosti v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498284/bmid_kosti-v-srdci-O1Q-498284.png 4 948 225

Beyah se nemůže dočkat, až nechá minulost za sebou a vydá se na cestu k lepším zítřkům. Od vysněné budoucnosti ji dělí jen dva krátké měsíce. Dokud nečekaná smrt nezpůsobí, že Beyah nemá v kam jít. A tak je nucena strávit zbytek léta na poloostrově v Texasu s otcem, kterého sotva zná. Beyah má v plánu držet se při zemi a nechat léto hladce plynout, její nový soused Samson jí ale tento plán překazí. Samson a Beyah nemají na první pohled nic společného. Ona pochází z chudé rodiny bez vyhlídek, on je bohatý a privilegovaný. Jedno však mají společné: oba je přitahují smutné věci. Což znamená, že jsou přitahováni jeden k druhému...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Heart Bones , 2020

veronika9143
03.01.2024 4 z 5

Autorka píše jak pro ženy , tak i pro náctileté. Proto pro milovníky její tvorby je někdy těžké ohodnotit knihu správně. Patřit do kategorie náctiletých, tak jsem z Kostí v srdci určitě unešená, má přesně ten romantický příběh, kde láska hory přenáší a postavy přesně vědí co chtějí. Barvitě popisuje jejich pocity, řeší problémy, které nemusí, atd... Kdo, ale spadá do kategorie starší, tak už mu tato kniha moc neřekne. V podstatě mu přijde povrchní a o ničem. I proto dávám knize 4 hvězdičky, jelikož si myslím, že pro svojí věkovou kategorii, je skvělá.

seabook04
01.01.2024 3 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že se bude jednat o povrchní YA oddechovku s a la vážnějšími tématy, ale byla jsem velice překvapená... minimálně ze začátku.

V knize se setkáváme s hlavní hrdinkou, která to v životě opravdu neměla vůbec lehké. A tím vůbec, myslím VŮBEC. Nemá a nikdy neměla jedinou šťastnou vzpomínku, žádnou jistotu, pocit bezpečí a ani jistotu, že bude schopná si zajistit jídlo. Od svého narození žije se svou matkou feťačkou v přívěsu a doslova se snaží přežít. Kosti v srdci ale nejsou o její minulosti, ale přítomnosti, kdy se uzavřená, silná, ale poznamenaná Beyah stěhuje ke svému otci, kde začíná poznávat nejen kouzlo rodiny, ale i přátel a pravé lásky.

Zhruba do 2/3 je za mě kniha skvělá - perfektní vykreslení charakterů, především hlavní hrdinky, kdy nám autorka rozhodně nenasazuje růžové brýle, vznik nových vztahů, objevování prostředí a k tomu všemu ještě tajemná zápletka ohledně hlavního hrdinky. Ale potom? Poslední třetina spadne do jednoho velkého klišé, které postrádá výše zmíněná pozitiva a působí tak hrozně nuceně, nelogicky a autorka se snaží být tak strašně dojemná a emotivní, až se u konce knihy tváříte jako kyselý bonbón.

Vcelku hodnotím jako lepší průměr a jedná se rozhodně o jeden z těch "kvalitnějších" YA romantik, která (nejen) náctileté čtenářce poskytne vše, co by od knihy mohla očekávat.

Hodnocení: 3,5/5*

Alienn
28.12.2023 4 z 5

Moje oblíbená autorka a další z jejích knih. Nikdy to není úplně šlápnutí vedle, vždy si každou další novou knihu přečtu moc ráda, protože to nikdy není jen obyčejný bezduchý romantický příběh. A tak tomu je i v tomto případě, jen tentokrát mi hlavní hrdinové nebyli příliš sympatičtí a příběh byl pro mě o něco slabší než jiné. Přesto mohu doporučit.

Susan94
16.12.2023 4 z 5

Ve své podstatě to byl milý příběh, ideální pro svoji věkovou kategorii náctiletých. Četlo se to dobře, nemělo to tu hloubku, kterou osobně na sklonku 30tky hledám, haha.

LiLinka
16.12.2023 4 z 5

Colleen píše bravurně, o tom žádná. Ale co se týče tohoto díla, něco mu chybí. Je to oddechový romantický příběh, který neurazí, ale nenadchne. Hlavní hrdince by se hodily hlubší popisy pocitů a zápletky jsou nějak klouzající po povrchu.

stelka_knihomol
08.12.2023 2 z 5

Nějak to nesedělo. Prostě jsem od CoHo čekala víc. Ne jen nějakou letní romantarnu.
Nebavilo mě to. Prostě ne. Jsem velice zklamaná. Navíc mě hrozně štvala Hlavní hrdinka. Jak si pořád stěžovala na bohaté lidi. Navíc její chování vůbec nedávalo smysl. Ani vývoj její postavy.
Zklamání.

Ruxandra
03.12.2023 3 z 5

Vím, že se zde přidávám k menšině, ale mě se tento příběh nedotkl asi tak, jak měl. To ale neznamená, že nebyl čtivý, kniha měla opět zajímavé téma a zase nový pohled na mezilidské vztahy. Jen tomu chyběla ta špetka něčeho, co mě nutí milovat jiné knihy této autorky. Také mi bohužel nesedla hlavní hrdinka, i když měla asi jako omluvu rodinné zázemí, nelíbilo se mi její chování a lhaní všem okolo. Hlavní hrdina byl zase nezajímavý až do okamžiku, který nechci spoilerovat, ale který se v příběhu objeví až příliš pozdě, ke konci knihy.
Za poslední dobu se mi líbí snad jen každá druhá kniha Colleen Hoover, dříve jsem u ní tento problém neměla. Nevím, zda je to změnou vkusu, nebo byly první knihy opravdu lepší

Perry
30.11.2023 5 z 5

Každý tu píše o věku mě už není pěkných několik let patnáct, ale příběh mě stejně vzal za srdce.
Beyah má opravdu těžký život, a i když si občas nechce nechat pomoci, nakonec dospěje v silnou, samostatnou ženu, která tu vždycky bude i v těch nejtěžších chvílích.
Takového člověka doopravdy všichni chceme a potřebujeme.
A i když nemám kosti v srdci, po dočtení, jako bych měla. <3

LusSyNDA
29.11.2023 4 z 5

Collen jako vždy nezklamala. Četlo se moc hezky. Není to "top" kniha od autorky, ale i přesto se mi děj líbil

Holly.W
29.11.2023 2 z 5

(SPOILER) Už nikdy neutratím peníze za knihu pro teenagery od Colleen Hooverové. Tyto knihy mají stále se opakující vzorec (dva teenageři + složitá životní situace + žhavý románek + láska na celý život).
Je pár knih od této autorky, které mě hodně oslovily, ale byli to knihy o dospělých lidech a děj měl hloubku a určité poselství, byl ze života a netočil se jenom kolem žhavého románku.
Na této knize mě neoslovilo vůbec nic. Autorce jsem nevěřila tu love story, a rádoby těžký úděl hlavních hrdinů mě nechal dokonale chladnou.
Hlavní hrdinové tragičtí. Ona ufňukaná chudinka, která se nedokáže vyrovnat se svým životem. On nicneříkající, nečitelný lhář. A láska, která vykvete během pár dní a má trvat do konce života? Ne nevěřím.

kikikrat
17.11.2023 5 z 5

Od začátku jsem si oblíbila hlavní postavu. To čím si musela projít nebylo lehké a je jasné, že ji to formovalo a i když se chvílema zdála jakože kope jen za sebe, postupně se z ní stávala žena, která dává životu a ostatním lidem šanci. Konec mě dojal.

Kskaja
04.11.2023 5 z 5

No poslední prectena kniha od Colleen a teď mám cist co? ..
Kniha byla skvela, svižná, čtiva, dojemna
Tleskám .

uzivatel5475
29.10.2023 2 z 5

Knížku jsem nedočetla. Strašně mě otravovalo, jak Beyah ze sebe dělala celou dobu oběť a odstrkávala od sebe všechny, kteří jí chtěli pomoct. Možná se to ke konci, který jsem nepřečetla, změnilo, ale též mě velmi iritovalo jak celý děj popisoval to, že bohatí lidé jsou zlý a marnivý a chudí lidi jsou skvělý, poctivý. Celou dobu bohatí lidi všechny využívali a manipulovali a jediná Beyah, jelikož byla chudá, byla skvělá. Dávám jednu hvězdičku za obálku a druhou za to, že začátek knihy byl docela zajímavý.

Drnkla
25.10.2023 3 z 5

Za mě špatný výběr knihy, nevšimla jsem, že je to teen literatura. Před 15 lety bych knihu asi hodně žrala. Nicméně příběh hezký, dojemný, velmi čtivě napsané.

Satan-démon
20.10.2023 5 z 5

Miluju..! nevím co víc napsat, úplně mi to vyrazilo dech. Rozhodně doporučuji přečíst, autorka nezklamala.

Šárka88
14.10.2023 4 z 5

Opravdu dívčí pohádkový román s krásným koncem. Být mi osmnáct, tak snad i brečím, jenže už jsem stará kozina, tak si jen povzdechnu a řeknu moc pěkné to bylo. Colleen to umí psát moc pěkně, že každý příběh chytne u srdce. V některých částech mi Beyah lezla na nervy :-D. Dávám krásné čtyři ****.

NymphMaeve
06.10.2023 5 z 5

Colleen klasicky nezklamala. Pro jistotu jsem si nečetla ani anotaci a jen se těšila. Do příběhu Beyi se čtenář vžije naprosto okamžitě, však hned první stránky knihy jsou tak moc smutné. Hned jsem si jí oblíbila za její statečnost a bojovnost. Postupně se však dozvídáme jak zatím prožila svůj mladý život a nezbývá nic jiného než jí ve všem držet palce. A pak se objevuje Samson, kterého jsem si sice taky hned oblíbila, ale ta jeho tajemná aura mne malinko znepokojovala. Nejprve klasicky obří zamotání děje a pak jeho rozuzlování, které mi ale přišlo malinko odfláknuté, určitě by mohlo být trochu obsáhlejší. Ale i tak mne to opravdu pohltilo, musela jsem to prostě dočíst a dozvědět se konec. Autorka píše jednu dechberoucí knihu za druhou a já je naprosto zbožňuju. Tato mezi ně patří samozřejmě také. Některé mi změnily život, hlavně v hlavě a já se nemůžu dočkat až se mi do ruky dostane další.

kalinka99
05.10.2023 5 z 5

Příjemný příběh ač trochu smutnější, ale to je prostě styl psaní Colleen Hoover.

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Když jsem před pěti hodinama zasedla k téhle knížce, říkala jsem si, že jen pokročím o pár stránek. Teď je ale 23:45, jsem na konci příběhu a já konečně přestala bulet jako želva.
Ani nevím, jak bych tuhle knížku ohodnotila. Napadají mě slova jako dokonalá, dechberoucí, krásná a dojemná, ale žádné z nich by plně nedocenilo kvalitu tohohle příběhu.
Zprvu se to zdálo jako klasická romanťárna, která ale vůbec nebyla klasická, protože Colleen prostě neumí psát průměrné knížky.
Posledních sto stránek jsem prakticky probrečela. Nechci Vám to spoilerovat, tak řeknu jenom tohle: Pokud jste tuhle knihu nečetli, nevíte, co je láska.

Ivana09
29.09.2023 1 z 5

Kniha mi nesedla, vůbec. Dosti nereálný příběh a utahaný děj. Není to první kniha, co od autorky čtu, ale je to první zklamání.