Kosočtverce na ohradách
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152950/mid_kosoctverce-na-ohradach-DXq-152950.png 5 12 12

Po několika dílčích výborech z básníkova díla dostávají čtenáři do rukou kompletní text jeho tří vydaných sbírek spolu se vším podstatným, co se dochovalo v dosud známé a přístupné autorově pozůstalosti.

Poezie

Přejdeš ----- a máš dost.“
Co k tomu dodat?

InaPražáková
20.05.2018 4 z 5

Díky nightlybirdovi za odkaz.
Kosočtverce nakreslil T. R. Field s gustem a jistou rukou. Možná by se měly podsouvat pod lavicí při výkladu o velikánech české literatury a v hodinách dějepisu - to by byl panečku alternativní názor! Místy jsem valila oči, co mohlo taky vycházet tiskem, legrace je to ovšem náramná.

Lenka4
10.09.2017 4 z 5

Zábavná, hravá poezie. Etymologický zádrhel: "U potoka, kde je bláto, na ucho pad pado-uch. Do uší si bláto nabral, vyrost z něho blato-uch. Nepaměti do propasti klesl bídný samo-uk. Na dně začal učit pávy, skončil jako pavo-uk!"
Nevadí, že občas některá báseň není zcela dotažena a vybroušena, i pijácké rýmy mají své osobité kouzlo. Sympatické je, že autor svůj satirický pohled neupřel jen na kolegy od pera, ale pozornost věnoval i dobovým událostem politickým. Národní správce 1945: "Soudruzi, to zde je traktor! To je důležitý faktor. Až to všechno zvoráme, tak ten traktor prodáme."

eviku19
10.06.2014 5 z 5

Jeho sestnáct pavilonu z rukopisnej zbierky Morodochium je proste nadherných:)

nightlybird
18.12.2013 4 z 5

Sakra, tenhle koment píšu už potřetí a vždycky se mi někde ztratí. Takže naposled. Komentovat knihu nemá smysl. Autor , duchovní otec krhútské mytologie, se věnuje veršování v duchu nonsens poezie a soudím, že se mu to docela daří. Lepší ale bude si udělat vlastní názor a zalistovat v knize a to je možné zde: http://www.kacur.cz/index.asp?menu=1190&record=43199.
No a pro lenochy malá ukázka:

Pegásek mi zařval u Karabce —
a tak jezdím na drožkářské herce!
Kudy jedu, drzou rukou chlapce
na ohrady kreslím kosočtverce.

Brání mi v tom, arci, mermomocí
filistři. Však právem se mne bojí!
Před kosočtverců mých tajnou mocí
žádná z jejich ohrad neobstojí ———

Cézanne, zemřev, proslavil se rychle
větou, která dost se cituje:
Podle válce, kužele a krychle,
nebo dle koule vše se formuje.

Avšak to jsou liché třesky plesky.
Pravdu najít musí, kdo ji hledá!
Kosočtverec formoval nás všecky ———
Toť fakt, který popříti se nedá!