Konstrukce letadel

Konstrukce letadel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332086/bmid_konsrukce-letadel-GKP-332086.jpg 4 2 2

Kniha pojednává o konstrukci letadel II.WW. Jde např. o Me109, De Havilland Mosquito, Jak 3, Bell 39 Airocobra, Fw aj. Na mnoha perokresbách jsou znázorněny konstrukce křídel, trupů, podvozků, motorových loží, ovládacích ploch aj. 33 tabulek, 506 obrázků.

Perseus
21.11.2014 5 z 5

Podle mě jde o nejlepší knihu o konstrukci letadel. Pravda zabývá se především ruskými letadly, překvapivě, když jejím autorem je Rus, a letadly, která byla do Ruska dodána jako pomoc za druhé svět. války, případně i kořistními letouny. Konstrukce jsou rozebrány do detailů a jednotlivé konstrukční celky jsou detailně popsány. Kniha má velmi bohatou obrazovou kreslenou přílohu, která je vlastně doprovodem k textu.
Kniha je psána způsobem, který pochopí i laik.

JiříŠkorpík
01.09.2013 2 z 5

Čekal jsem trochu více. Bylo mi jasné, že se bude jednat o geometrii strojů a přístrojů a nikoliv o jejich návrh, ale zklamala mě absence historie vývoje toho daného prvku. Knize se nevyhnula důkladná cenzura a to možná už i autorova, dokonce se mlží i v technické oblasti, aby nešlo poznat, že něco takového nevymysleli soudruzi ze SSSR, ale někdo jiný z "imperialistického" světa a soudruzi to pouze okopírovali.

vojenská letadla

Autorovy knížky