Kongo

Kongo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32296/kongo-32296.jpg 4 225 225

Kongo – tato část Afriky nebyla nikdy důkladně prozkoumána, obchodní cesty zde zanikly už před několika tisíciletími. V osmdesátých letech dvacátého století zde byly nalezeny diamanty. Výpravu, která se za nimi vydala, čekalo v džungli velké překvapení…

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Baronet

Congo , 1980

hetzerjoke
04.10.2016 4 z 5

Crichton mě opět nezklamal. Poté,co jsem přečetl Kouli mě sice Kongo napnulo o newton méně, ale přesto knihu rozhodně řadím k nadprůměrným. Všechny postavy mi byly sympatické ( obzvlášť gorila Amy, od které jsem kap

cantona
20.03.2016 4 z 5

Tak konečně po dlouhé době Michael Crichton napsal knihu, která měla zajímavý děj. Často sice odbočoval do fakt, které narušovaly děj, ale dalo se to vydržet. Příběh byl opravdu zajímavý a krásy džungle byly popsány super. A právem je Crichton králem technotrihlleru. Jen tak dál.

Eldar80
18.01.2016 4 z 5

Kniha byla úplně jiná než jsem si představoval a úplně od začátku mě úplně pohltila. Děj docela dynamicky ubíhá a čtenář je zvědavostí puzen číst dál a dál za postupně se zvyšujícího napětí. Hektické tempo je prokládáno vědeckým pohledem na přírodu, techniku a dějové souvislosti. Krása. Tohle se opravdu povedlo, protože kniha je velmi akční a napínavá skoro celou dobu. Jako obvykle u Crichtona jsou reálie neuvěřitelně přesně popsány a děj se odvíjí zrychlujícím tempem jak moc hlavní hrdinové bojují o čas. Je však možné, že někomu retrospektivní zmínky a odbočky k vědě, budou vadit. Já je naopak zbožňuju. Škoda jen v pozdější fázi některým událostem ve správný čas a nic moc závěr. Kniha se točí kolem průmyslové války korporací o nerostné bohatství v deštných pralesech Konga. Po první výpravě následuje druhá s plánem zjistit co se stalo a zajistit polohu naleziště. Ocitneme se pak uprostřed deštného pralesa a díky občasnému přírodovědeckému popisu se o to víc ponoříme do příběhu. 85%

józi.odkudkam
17.04.2015 4 z 5

Gorila Amy je plnohodnotnou postavou knihy. Takové lehce žárlivé, fintivé ale i dobrosrdečné děvčátko nárokující si svého ošetřovatele Elliota. Děj je místy příjemně hororový a jeho rozuzlení zas kvalitně Dänikenovské. Mě vyloženě překvapilo..a potěšilo. Průměrné 4****

Mauri
28.12.2014 3 z 5

Kniha začala opravdu zajímavě.Střed byl zdlouhavý a v podstatě o ničem. Zápletka přišla moc pozdě a měla rychlé řešení. Bylo zde spousta zajímavostí,které však někdy ublížili a naprosto odvedli pozornost od děje.
Na druhou stranu ekologicky varovný podtext,popis života původních kmenů a chování goril neskutečně zvyšuje čtivost.

M.C.
06.11.2014 4 z 5

Nechápu, proč zde má kniha tolik nespokojených komentářů. Od knihy jsem tak čekal slabší zážitek. Ale kniha byla velmi velmi dobrá. Neříkám, že je to úplně úžasná kniha. Plného hodnocení se nedočkala ani u mně, ale byla to dobrá kniha. (79%)

Finskej
01.08.2014 4 z 5

Typický Crichton se svou oblíbenou stavbou románu: zpočátku nechá diváka sledovat zdánlivě nesouvisející linie, aby je pak dovedně spletl dohromady a vše do sebe zapadlo. Co jiným zdá se někdy snad příliš pomalým rozjezdem, mám u tohoto autora docela rád a říkám tomu "a ještě se člověk bokem dozví spoustu zajímavých věcí". Kromě toho se Crichton ve většině svých knih vyznačuje nápaditými a ne vždy triviálními zápletkami, pročež ono poučení je častokrát ku prospěchu věci. Aby čtenář lépe pochopil v šíři a souvislostech - a souvislosti, to "bylo Crichtonovo"... Někdy bych skoro hlasoval, aby pro Crichtona jako autora vznikla nová literární škatulka: thriller naučný :-)

lumpik007
30.12.2013 3 z 5

Moje první Crichtonovka. Na to, že to napsal v roce 1980 se to dalo číst i dnes (žádné předpotopní archaismy). Bohužel po slibném začátku následuje vleklá střední část a jaksi strohý konec. Měl jsem z toho pocit, jakoby se autor nemohl rozhodnout jak to ukončí a pak už ho tlačil čas a bylo to třeba nějak uzavřít.
Kolegové mi Crichtona vychválili jako autora který umí technologické sci-fi tak mu dám ještě šanci a zkusím příležitostně nějakou další knihu.

hardrock
05.11.2013 3 z 5

kniha stupa na kvalite tym, ze nesie dolezite ekologicke posolstvo tykajuce sa zachovania zivocisnych druhov.

Rawen616
14.06.2013 2 z 5

Žádný zázrak to nebyl. Na dobu ve které se to odehrává tam jsou docela pozoruhodné technologie a taky mě překvapilo, co všechno ta parta táhne sebou. Pořád odněkud vytahují nějaké nové technologické hračky a vybavení. A občas jsem se vážně divil co ty hračky umí. Nejvíc sympatická postava tam byla ta "mluvící" gorila ( ovládající znakovou řeč ). Film podle knihy nedoporučuju :-)

Fuksinka
02.04.2013 2 z 5

Začátek dobrý a pak nuda, nuda, NUDA..

Shortyna
27.03.2013 3 z 5

Strhujúci začiatok. Pomalý, zdĺhavý stred. Hlavná zápletka, aspoň pre mňa, sa začala riešiť príliš neskoro a bola vyriešená prirýchlo. Záver, v podstate, podľa predstáv. Inak to ani nemohlo skončiť.

Phoenix16.cz
07.01.2013 3 z 5

Asi se touto větou budu opakovat, ale to nevadí. Psal to Crichton, tak je to dobré. To beze sporu. Kdo má rád jeho styl psaní (já), tak si po přečtení Konga určitě nebude stěžovat. Proč tedy hodnotím průměrně? Protože i když je to pěkná čtivá knížka, Michael má na svědomí mnohem lepší kousky. V rámci jeho bibliografie jde o příběh průměrný a místy i rozvláčný až nudný. Michaelův popis věcí z pozadí příběhu bývá většinou poutavý, ale tentokrát mi přišel z větší části zbytečný a na můj vkus trvalo příliš dlouho, než se dostali do džungle, a pak zase strašně dlouho procházeli džunglí, než dorazili k tomu, k čemu potřebovali (k hlavnímu tématu knihy). A když jsem se konečně k hlavní zápletce prokousala, uběhla jako nic a byl konec knihy. Abych to shrnula, nápad zajímavý, ale chtělo to trochu učesat. A co se týče filmového zpracování, co si scénář vypůjčil z knihy je dobré, co si přimyslel, je trapné a celkově mi nějak herci ztvárňující postavy z knihy nesedli.

mariposka
14.06.2012 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, příliš zdlouhavá a extra nic se tam nedělo. Dle mě slabší crichtonovka.

Monisek.B
07.04.2012 4 z 5

Kniha mne hned po prvních pár stránkách vtáhla do děje a zhltla jsem ji za pár dní. Rozhodně se k ní ještě několikrát vrátím :-) Filmové zpracování ale nedoporučuji, případně až PO přečtení knihy ;-)

Kongo

Michael Crichton