Konečne normálna vražda

Konečne normálna vražda
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531475/bmid_konecne-normalna-vrazda-65c1eac8f1ffb.jpg 5 119 119

Na jeseň 2008 rozohral detektív Krauz špionážno-detektívnu hru netušiac, kedy a ako sa skončí. Čakal na odozvu z Viedne, čakal a premýšľal ako pomôcť demotivovanému kolegovi hnijúcemu v kúte kancelárie. Riešenie prišlo samé od seba - šéf oddelenia ich poslal preveriť bizarný nález mŕtvoly mladého dievčaťa visiaceho na strome. Chosé sa potešil, okamžite sa chopil iniciatívy. Čokoľvek mu bolo odrazu dobré, len aby sa nemusel rýpať v starých Krauzových prípadoch. Konečne normálnu vraždu si vzal za svoju a vrhol sa do vyšetrovania, hoci nikomu nebolo jasné, či ide o vraždu, samovraždu alebo iba o nehodu. Chosému to bolo jedno, mal svoj prípad, mal svoju verziu a neochvejné presvedčenie, že krásnu Grétu niekto zavraždil. Už po dvoch dňoch, keď detektívi zistili, že Burger s Hanzelom vyšetrujú tri roky starú vraždu podobného dievčaťa, prestali si z Chosého robiť žarty a celá kancelária stoštyridsaťjeden pristúpila k vyšetrovaniu s patričnou vážnosťou. Nitky spájajúce dve vraždy mladých krásnych dievčat s trojročným odstupom sa začínajú preplietať a ani jeden detektív nevie, kde sa skrýva zákerný vrah.... celý text

zuzana5244
19.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Loni jsem jsem se seznámila s DD. Letos jsem dočetla poslední knihu. Musím říct, že mě všechny knihy úžasně pobavily. Líbí se mi Kuky, který masakruje květiny (v tomto díle buduje křeččí farmu). Burger s věčně hořící cigaretou. Hanzelka čistící zbraně. Váňa co jen jí. Lengyel a jeho humor z písemný. Příjemné osvěžení byl Chosé. Konečně padla kosa na kámen a také začal vyšetřovat a ne jen spát v křesle. Kraus mu dělá jen poradce. Grétky mi bylo líto, taková mladá a naivní. Jak na to doplatila. Vyšetřování se točí kolem vraždy, která je plná otazníků. Trpící rodiče. Setkáme se i s naší starou známou. Už by mě zajímalo, kdy i na ni dojde. Té ženě snad projde všechno.

hanzmb
17.12.2023 5 z 5

Je to skoro na chlup 4 roky, kdy jsem začal chronologicky číst tuto sérii. A najednou tu už je díl 37. Takže autor už překonal Jiráska (romány) a nejspíš brzy i Dumase. Bohužel to je trochu znát i na kvalitě. Není to špatné, ale ani vynikající. Takový solidní autorův průměr. (Co by samozřejmě jiný za to dal, psát na takové úrovni.) My čtenáři jsme ale zmlsaní. Kdy už si to například konečně vyřídí s Kowalskou?
Více než fórky v partě se mi tentokrát líbily ty manželčiny.

tittanie
13.12.2023 5 z 5

Kniha, u které jsem nečekala na předklad, ale četla ji hned, jak se ke mě dostala.
Kniha byla super. Miluju, když se autor vrátí ke starým případům a začne je dořešovat, vždy si říkám, že si tu sérii musím přečíst ještě jednou.
Skvělé čtení a hodnotím 5* a samozřejmě se už těším na další díl.

majakmp3
09.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Znáte pohádku o Královně Koloběžce, která oblečená, neoblečená, přijela, nepřijela, aby předala dar, nedar...
Dominik Dán se touto pohádkou musel inspirovat, když čtenáři předkládá bizarní příběh o oběšené, neoběšené, zastřelené, nezastřelené, zardoušené, nezardoušené, která spáchala, ale vlastně nespáchala sebevraždu, přesto má příběh všechny atributy klasické "Dánovky", tedy případu osazenstva kanceláře 141, ve kterém se prolínají soukromé životy jednotlivých detektivů s vyšetřováním zajímavého případu, nebo případů.
Jak už jsem výše zmínil, případ je bizarní, ale vzhledem k okolnostem platí, že se konečně jedná o normální vraždu. Jedinou vadou na kráse je příliš otevřený konec knihy, ve kterém si autor připravuje půdu pro další díl.
Interpretace Martina Mňahončáka je úžasná a posunuje už tak skvělou detektivku do ještě vyššího levelu (posloucháno jako audiokniha).
Hodnotím 90%.

Dominik Dán