Konec Honicích psů

Konec Honicích psů https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56840/bmid_konec-honicich-psu-0jy-56840.jpg 4 36 5

Než se Němcům podařilo sestřelit Coursella, klaněly se k zemi čtyři mesouny... A pak Fermontovi došla munice. Rozběsněný vzteky byl ochoten rozsekat nepřátelské stroje vrtulí, ale už to nestačil. Na jeho dewoitinu se zkřížily dávky dvou strojů, které měly namalovány na přední části trupu psí tlamy s vyceněnými zuby... "Bůh ochraňuj Francii!" vykřikl Resson, když spatřil kolem sebe husté tečky ohnivých tras. V témže okamžiku se milióny světelných jehliček zabodly do jeho těla a zhasily sluneční svit...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Konec Gončich psov , 1983

JulianaH.
30.01.2019 5 z 5

Na knížce jsem vyrostla: mezi svým desátým a třináctým rokem jsem ji řadila mezi nejoblíbenější četbu.
Líbilo se mi tehdy, že má oproti značné části válečné literatury příběh a dovede být i lyrická, ba poetická (jako Navigátor). Představuje postavy plasticky a stejným způsobem vykresluje život hlavního hrdiny Karla (tedy ten, který vede v zázemí), takže člověk čte nejen o válce, ale i o lidech, a to velmi uvěřitelných. Naprosto jsem milovala Karlova švagra Huga a jeho přítelkyni Lottu.
Nevím, jak bych se na knihu dívala teď, ale v mých dětských očích to byl zbožňovaný skvost, který jsem svého času mívala položený vedle polštáře. První větu z Hugova projevu jsme ráda pronášela před zrcadlem: „Versaillský diktát nepřinesl národům mír!“. A dokonce jsem si v inspiraci tímhle dílem vybrala jako téma řečnického projevu ve školní soutěži „požár Říšského sněmu“. xD

bohus971
02.04.2018 5 z 5

Kniha má děj a spád, patří mezi mé nejoblíbenější.

ondrejvitovec
25.06.2016 5 z 5

Jedna z mých velmi oblíbených knih která má dobrý příběh.

milan.krimsky
24.10.2015 3 z 5

odkazuje na odkazy a válečné zápisky

pavel80
18.10.2015 5 z 5

Na tuhle knihu jsem četl názory, že se jedná o vyloženou propagandu, poplatnou době a zemi vzniku, ale mě to tak rozhodně nepřijde, přečetl jsem ji mockrát a pokaždé mě stejně baví, děj má spád, překlad je bezchybný.

Anatolij Vasiljevič Ivankin
ruská, 1927 - 1990