Krvavé moře

Krvavé moře https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46510/krvave-more-46510.jpg 3 13 6

Komisař Winter série

Podtitul: švédská detektivka Letní noční můra Erika Wintera Noc se mění v jasný den, a přece ještě dlouho bude nad městem ležet temný stín. Komisař Erik Winter stojí nad třemi mrtvolami a doslova mořem krve. Vyšetřování postupuje jen velmi pomalu, navíc se Winter ocitá v prostředí, kde se svádí tuhý boj o přežití. Jediným svědkem vražd je malý chlapec, který se však před Winterem schovává. Boj s časem začíná... Krvavé moře je doposud nejlepší kniha Ake Edwardsona. Je to chytře, inteligentně a působivě komponovaný příběh o cti, domově a lidech stojících na okraji společnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Vänaste land , 2006

haki34
28.08.2018 4 z 5

Winterovky a Ake Edwardson si našli cestu k mému srdci..tato, i navzdory četným úvahám, dojmům, myšlenkám, odsýpala svižně... tak nějak jsem pořád netušila, kdo je vrahem...ale konec zas tak nepřekvapil..
AE se opakovaně věnuje tématu migrantů, akorátže v době vydání knížky před 10 lety nebylo tolik emocí a konfliktů po celé Evropě...takže na pozadí dnešních dní to vyznívá poměrně rozporuplně... každopádně, každý člověk, a zejména dítě má právo na své štěstí, a normální život, ať už pochází odkudkoliv a je třeba i fialovozelený.
Což mě mrzí je, že nevím, jak dopadly Erikovy bolesti hlavy..byla to fakt migréna ???

MOu598
30.08.2017 2 z 5

Četla jsem v lednu 2012. Podle mých poznámek:
Detektivka. Odehrává se v části města, kde jsou hlavně přistěhovalci z Asie aAfriky.
Četla jsem lepší. Toto je takové nepřehledné, nenapínavé, těžkopádné.

Monulka18
11.01.2016 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila, navíc jsem se dost často ztrácela a nevěděla, o čem se to teď vlastně mluví. A přitom je na obalu TOP KRIMI. To těžko.

Evik30
27.05.2013

Tato kniha mě moc nezaujala. Znovu bych ji určitě nečetla. Mám ráda jiný styl, tohle bylo na mě moc nezáživné a obyčejné.

*Lucias*
02.03.2013 1 z 5

Tak s touhle knihou jsem sahla tezce vedle..vubec me nezaujala, cetla jsem ji nekolik mesicu a ani me nezajimalo jak to dopadne...velke zklamani

siena
23.02.2013 4 z 5

Kdo čekáte akční detektivku, tak to nebude pro vás dobrá volba. Příběh nás zavádí do poměrně uzavřené komunity kurdských přistěhovalců, odvíjí se velmi zvolna prostřednictvím myšlenek a pocitů hlavních aktérů a míří k docela překvapivému rozuzlení. A právě styl vyprávění tuto "severskou krimi" odlišuje a dělá ji, alespoň dle mého, atraktivní a jsem zvědavá na další knihy Ake Edwardsona.

Åke Edwardson
švédská, 1953