Liberty bar / Maigret v noční Paříži

Liberty bar / Maigret v noční Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4598/komisar-maigret-libe-4598.jpg 4 23 6

Komisař Maigret patří k nejznámějším románovým detektivům a jeho příběhy přinesly francouzskému spisovateli Georgesovi Simenonovi celosvětovou popularitu. Maigretův nezaměnitelný životní styl, zahrnující nepostradatelnou dýmku, zálibu v dobrém jídle a pití, jeho schopnost vcítit se do zločincova jednání a v neposlední řadě intuice, která jej často – i když ne vždy – vede k odhalení zločinu účinněji než rozumová úvaha, se staly – také zásluhou filmového ztvárnění Jeana Gabina – klasikou kriminálního žánru. V příběhu pod titulem Liberty Bar je komisař povolán do Antibes vypátrat – diskrétně a nenápadně – vraha zdánlivě bohatého Australana, který se nechal zlákat neřestmi a pozlátky bezstarostného života na Azurovém pobřeží. Maigret v noční Paříži čelí nelehkému úkolu usvědčit hlavu drogového gangu ze zosnování několika hrdelních zločinů. Zejména v klíčovém, mistrně vystavěném dialogu dvou rovnocenných protivníků lze naplno vychutnat přednosti, sílu i přesvědčivost Maigretova umění vhlédnout do nitra zloducha a odhalit jeho slabé stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Liberty bar / Maigret , 2007

Le Chat
11.04.2023 4 z 5

Tak tato dvojice detektivek si podle mne zaslouží poctivé 4 hvězdičky. Určitě jsem se s Julesem Maigretem nesetkala naposledy.

iceVS
31.07.2022 4 z 5

První příběh byl takový pohodový, člověk si málem připadal také jako na dovolené. Při čtení jsem si uvědomovala jiný, zvláštní, rytmus, zřejmě jiný překladatel.
Druhá povídka mi přišla taková bez šťávy. Maigret už byl na penzi, přesto si přál z rodinných důvodů případ vyřešit, což bez pravomocí není jednoduché. Nebylo to ono.

Jiparis
17.02.2022 4 z 5

Klasický, dobrý Maigret.

Eva2424
27.12.2021 5 z 5

Nenáročná četba, která zabaví, víc jsem nečekala a byla jsem příjemně překvapená.

konicekbily
22.03.2018 3 z 5

Dva příběhy komisaře, jeden z Riviéry a druhý z Paříže jsou typickou ukázkou Maigretových vyšetřovacích metod. Vetře se do prostředí, z něhož by mohli pocházet potencionální pachatelé a nenápadně za pomocí intuice či předtuchy, možná i s trochou štěstí přijde na kloub věci a odhalí pachatele.

pagac17
13.08.2017

Publikaci jsem nedočetl, nelíbil se mi rytmus v podání autora, příliš pomalé pokračování slavného detektiva, rozhodně se mi více líbilo filmové podaní jeho děl, v nichž detektiva představoval Jean Gabin