Kočky v burkách

Kočky v burkách https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82519/bmid_kocky-v-burkach-F1y-82519.png 4 62 15

Knížka holandského karikaturisty Petera de Wita Kočky v burkách je sbírkou politicky zcela nekorektních anekdot na téma povinného zahalování muslimských žen, respektive na téma jeho nejradikálnější varianty, takzvané burky. "Těšíš se na jaro?" ptá se jedna postavička zahalená od hlavy až po kotníky v beztvarém "tradičním" ženském oděvu, tedy v burce, druhé. "Nevím, ale zeptám se manžela," zní odpověď.... celý text

Literatura světová Humor

05.04.2023 3 z 5

dobrý, vtipný, potěší

girdi
19.05.2019 4 z 5

U něterých jsem vyprskla smíchy, u jiných se jen pousmála. Občas mi až zamrazilo, jindy mi bylo úzko. Humor a zábava, ale vyhrávají na plné čáře takže za mě super.

xxtom
09.03.2019 4 z 5

Kreslené vtipy na téma burky.

DennisMoore
20.08.2018 4 z 5

Ale samozřejmě, že to není výsměch Islámu. Vůbec ne. Je to výsměch radikálním blbům, kteří z toho náboženství udělali to, zač ho bohužel stále tolik lidí považuje. A je to velmi rafinovaný výsměch, nutno podotknout.

ElikaBendova
15.08.2018 5 z 5

Šílená prča. Tohle musí vidět každej! Boží vtípky černého humoru, xenofobie a daších.

p3tris
19.05.2017 4 z 5

Proti obou extrémním stranám názorového spektra, xenofobii i radikalismu, by s mělo bojovat i humorem. A tyhle postřehy obyčejných holek, které jsou ale zavřeny v burkách, to dělají skvěle.

Galaxy
28.04.2016

Dávka kousavě politicky nekorektního vtipu, který ale brzo začne nudit. Jedná se totiž o pořád ten samý vtip, řečený akorát jinak.
Proč je pouze Islám terčem posměchu, a ne jiná náboženství? Takový satirický komiks o Židech by se taky krásně četl. Ale to si autoři nedovolí, protože by hnedka byli zatčeni za svůj očividný "anti-semitismus", že? Krásná společnost ve které žijeme, kdy jedna skupina náboženských fanatiků může být zesměšnována, ale ne ta druhá, jinak "Bu,bu,bu. Bude zle".

Momosan
13.07.2014 5 z 5

Rozkošné, vtipné, nad něčím jsem se smála ještě druhý den.

SuperFrankie
11.07.2014 4 z 5

Ale jo, docela jsem se zasmál, ale jako všechny knížky anekdot to má hluchá místa.

Locika
04.04.2013 4 z 5

V téhle knize kape ironie a sarkasmus z každé stránky.

Irela
14.06.2012 5 z 5

Dostala jsem ji zároveň s Králíčkovými sebevraždamy a myslím si, že obě jsou super. Jinak opravdu tato kniha stojí za zakoupení nebo aspoň za přečtení. Opravdu se člověk slušně pobaví.

jasmína
12.02.2012 5 z 5

Na rodzdíl od kniha A tomu se mám smát ? ..., jsem se u této zasmála celkem slušně.

janha
27.07.2011 3 z 5

Mě to bavilo tak střídavě...

Boboking
06.07.2011 5 z 5

Po skvělých králíčkových sebevraždách od Andy Rileyho přineslo nakl. Paseka další bombu - Kočky v burkách. Boží zábava. Jen doufám, že islamisté nemají jejich adresu.

islám kreslený humor muslimské ženy

Autorovy knížky

Peter De Wit