Kočka, která měla 60 vousků

Kočka, která měla 60 vousků https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29049/bmid_kocka-ktera-mela-60-vousku-661f6b75a1f50.png 4 42 12

Kočičí krimi série

Celé Moose County je na nohou kvůli ohromnému dědictví starých zámožných rodin. Pouze Koko ví, co se stalo, nechce však nic prozradit. Jim Qwilleran si myslí, že je to tím, že Koko má více vousků než obyčejné kočky. (popis převzat z http://shop.mobaknihy.cz/zbozi/3020-kocka-ktera-mela-60-vousku )

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei) , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Had 60 Whiskers , 2007

Jara.v
07.08.2023 5 z 5

Hezké završení celé série. Milé, ale jako detektivku to označit nelze. Poslední díly se celkově linuly v tomto duchu. Nejvíc mě naštvala Polly, ale při její zaslepenosti a naivnosti a sobeckosti zároveň se to dalo očekávat. Jako příběh to ale plynulo dobře.

Nifredil
27.09.2019 4 z 5

Jen proto, že je to poslední díl a celá série byla moc milá dávám 4 hvězdy. No a platí také, že pokud bych to měla hodnotit jako detektivku, tak bude spíše slabší, jako milé vyprávění o jednom městečku to ale obstojí.

Chesterton
26.02.2018 1 z 5

Chtěla jsem zkusit na čtenářskou výzvu, v polovině knihy vzdávám :( na pohodu ani odpočinek jsem nenarazila :( nostalgií netrpím.

Pavlnka
21.08.2017 4 z 5

Krásné odpočinkové čtení. Kdysi jsem už přečetla celou sérii a ráda jsem se k ní opět vrátila.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

martiline
29.01.2017 5 z 5

"To, co nyní dělám, je něco mnohem, mnohem lepšího než vše, co jsem kdy dělal(a), a směřuji ke mnohem, mnohem krásnějšímu klidu, než jsem kdy poznal(a)."
(citace z knihy Povídky o dvou městech - uvedená na str. 133) ... prostě jsem musela :-) ...

strakoliber
17.05.2016 4 z 5

Poslední díl. Přijde mi takový pomalejší. Obecně starší díly této série byly napínavější a více se zabývali detektivní zápletkou, ty pozdější řeší spíše jiné věci a záhada se vyřeší jen tak mimochodem.

kitty.spritz
18.06.2015 5 z 5

Knížka se mi velice líbila až pozdě jsem zjistila,že je to vlastně poslední díl :(... No nevadí a knížky budu číst od začátku :) příběhy kde figurují kočky zbožňuji..

Jindřiška
27.01.2015 5 z 5

Knížky o kočkách se mi velmi líbily, bylo to oddychové čtení. Teď se chystám ještě na poslední dvě, které jsem našla v naší knihovně. Ještě jsem objevila další knížky o kočkách od Lydie Adamsové, ale je to úplně jiné počtení, nebude to tak pěkné.

Prcek
02.01.2011

Popravdě doufám, že knihy přestanou vycházet v důsledku s úmrtím spisovatelky, ale i to se mě hrozně dotkne. Musím ale přiznat, že míň, než kdyby zemřela jedna z koček, nebo snad Qwilleran

Prcek
02.01.2011

Já jsem na tom povahově tak, že mě bude moc mrzet loučení se všemi postavami..

Jíťa
30.11.-0001 2 z 5

Byla jsem ochotna přečíst si, doufám, poslední díl série pouze z nostalgie a vzpomínky na to, jak jsem se u 28 předchozích dílů bavila (resp. 26, ty dva poslední taky nestály za nic). Udělala jsem to a nelituji toho. Jednak má příběh nějakých 170 stran, takže jsem to přečetla v podstatě celý ve vlaku. Od zápletky jsem nic nečekala, konec jsem znala (neb ho nakladatelství vyžvanilo na zadní straně knihy). Vzhledem k tomu, že autorce je nějakých 96 let, byla jsem ochotna zkousnout stylistickou stránku knihy. Je to sice naprosto zbytečný závěr a lepší by bylo skončit příběhem "před třemi knihami," přesto jsem se řádně "rozloučila" se všemi postavami včetně koček....a brzy se asi pustím do prvního dílu a celý to začne nanovo:))...největší výhoda psaného slova.