Kočičí kavárna

Kočičí kavárna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464318/bmid_kocici-kavarna-1hn-464318.jpg 4 93 93

Leonie není příliš nadšená, když ji sousedka požádá, aby se na čtrnáct dní postarala o její kočku Mimi. Paní Siebenschönová se chystá na svou poslední dovolenou na Ischii, a tak nemá mladá učitelka to srdce stařenku odmítnout. Soužití s kočkou je však naprostá katastrofa. Mimi se ne a ne s novým domovem smířit a její dočasná opatrovnice s ní rychle ztrácí trpělivost. Pak přijde spásný nápad svěřit divoké zvíře kamarádce Maxie, jež si právě otevřela malou kavárnu. Maxie je nadšená a ještě větší radost mají její hosté. Zdá se, že veseleji už být nemůže, jenže pak se Mimi znenadání narodí koťata a kavárnu brzy začnou široko daleko nazývat Kočičí. A paní Siebenschönová, Leonie i Maxie postupně zjišťují, že stejně tak znenadání může přijít i láska…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Katzencafé , 2020

Szilvia1
28.05.2022 5 z 5

Knížka byla pěkná,oddechovka ale pěkně napsaná.Hlavní roli tam měli ženy,které se postupně zamilovali ale byly tam i kočky,které k příběhu taky patřili,aby se hrdinky střetli a konec byl pěkný.

alnahu
22.05.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka i když z kočičího světa tam mnoho nebylo-na to jsem se těšila. V příběhu se spíš řešil osud tří žen,ale nevadilo to.

Hipi
15.05.2022 4 z 5

Souhlasím s Irsaf. Bylo to takové pěkné a miloučké. :) Romantika, kavárny a kočky v hlavní roli. Jednou jsem kočičí kavárnu navštívila a bylo mi tam dobře. :) Klidně bych tam šla i víckrát, jenže bohužel nejsem moc kavárenský typ.

Jara.v
25.04.2022 3 z 5

Jako velká milovnice koček jsem se těšila, ale kolem koček tam toho bylo napsáno více asi jen na začátku. Spíše se v knize řeší vztahy lidí. Ale jinak velmi milé a oddechové čtení se zajímavými recepty na konci jako bonusem, které určitě vyzkouším.

alzbeta4340
16.03.2022 4 z 5

Poklidné, příjemné čtení o lidech a kočkách z německého prostředí. Žádná dramata, akční zápletky ani řachavý humor zde nenajdete. Slušný průměr v žánru společenských románů pro ženy.

Terie
10.03.2022 5 z 5

To bylo hrozně fajn počtení v téhle šílené době :) Nepříliš dlouhý příběh s happyendem, slunná Itálie a kočičky zahrnuty (i když každé zvlášť) :)

NelaMaty
23.02.2022 5 z 5

Krásná oddechová knížka. Pro milovníky koček, sladkých zákusků a kávy jako stvořená.

Renike
18.02.2022 5 z 5

Pro kolacky: ne kazdemu rostou tak rychle vlasy, holt ve stari ;)

kolacky
18.02.2022 4 z 5

Jenom faktická připomínka - Zuzana si na Ischii musela najít kadeřnici, protože za těch kolik týdnů musela mít odrosty aspoň dvoucentimerové - znám to!

MirrorIsis
13.02.2022 5 z 5

Asi proto, že jsem milovník koček, skořicových šneků a mnoho dovolených jsem strávila na Ischii, jsem přečetla knihu za jednu noc :-) Doufám, že budou nějaké další...

NNiky
01.02.2022 2 z 5

Kniha je pohodová, ale napnutá jsem byla jen v jednom případě...a to při hledání holčičky Emy. Jinak mi u knihy přijde, že všechno plyne tak, jakoby si autorka postupně odškrtávala to, čím naplňuje děj. Je to hezky plynulé, ale...ale.
Trochu jsem se u textu zasekávala, protože mi to přišlo trochu těžkopádněji napsané. Ale jen síla zvyku.
Hezká a příjemná kniha s atmosférou kavárny a roztomilou kočičkou....

DK197
27.01.2022 4 z 5

KNIHA: Život vám může změnit maličkost – třeba kočka.... Kočičí kavárna je úsměvný romantický příběh o nových začátcích, lásce ke kočkám a naději, že nikdy není pozdě začít zase žít. Je to plné kočičích taškařic - zábavné i nervydrásající - a lásky ve všech možných podobách. Dámy, nalaďte se do pohodové nálady a přeneste se s knihou do deštivého Kolína a slunné Itálie. Nechte se pohltit atmosférou, držte hrdinům pěstičky a po dočtení možná samy zatoužíte po dovolené, nebo návštěvě kočičí kavárny. A už jsem zmínila ty výborné recepty sepsané na posledních stránkách?

kneslova
23.01.2022 4 z 5

Takový milý příběh , oddechovka , ale příjemné čtení. A velkou roli tam hrají i kočky ..

Irsaf
14.01.2022 5 z 5

Krásný, milí a předvídatelný příběh, který pohladí na duši… Hlavně teda lidi, majíc rádi kočky…
Doporučuji…

Renike
07.01.2022 5 z 5

Tři ženy, tři osudy a soužití s kočičkou. Mně se nejvíc líbil osud Zuzany. Hned mám chuť jít na dovolenou na Ischii do Itálie. A nejmíň se mi líbil osud Maxie, majitelky kavárny, protože mi nesedĕla její povaha. Celkově hezký příběh, doporučuji.
PS: I v Praze jsou kočičí kavárny, které občas navštívíme :))

Ivuska.09
02.01.2022 3 z 5

Kočičí kavárna mě zaujala anotací. A byl to pěkný příběh o tom, jak jedna kočka změní život hned třem ženám. Tempo vyprávění je sice pomalejší, přesto se ale autorka snažila vytvořit hned několik (vcelku povedených) zápletek. Příliš mě nezaujala linka s paní Siebenschönovou, ale Leonie i její kamarádka Maxie mě bavily!

kočky láska kavárny

Autorovy knížky