Srub U zlatého klíče

Srub U zlatého klíče https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37533/bmid_srub-u-zlateho-klice-c4d-37533.jpg 4 45 13

Příběh dvou chlapců Petra a Dana o objevení srubu, v němž naleznou dopis o úkrytu zlata, které se snaží uchránit pro právoplatnou majitelku Selmu.

malpet
18.09.2023 2 z 5

Asi je to tím, že jsem tuhle knihu četl asi tak o 30 let později, než bych měl, ale moc se mi to nelíbilo. A to mám chlapeckou dobrodružnou literaturu rád. Dvě hvězdy.

Kakho-Oto
14.07.2023 4 z 5

Pěkný dobrodružný příběh pro děti a mládež, který se velmi dobře čte. Román i vzhledem ke své krátkosti neobsahuje ani žádná hluchá místa. Škoda jen, že tento dobrodružný příběh z prostředí Kanady (částečně se týká i Švédska, kde se i odehrává jedna kapitola), by spoustu dnešních dětí zřejmě neoslovil. Osobně jsem rád, že jsem na knihu (zcela náhodně) narazil a mohl si užít napínavý příběh s dobrým koncem.

murdoch
17.06.2023 3 z 5

Hezká knížka pro kluky, která dnes asi bohužel moc lidí neosloví. Škoda.

mot33
30.01.2022 4 z 5

Klasika pro chlapce která neurazí.Příběh klidně plyne od začátku do konce.Není co dodat.

Meda77
25.11.2021 4 z 5

Česká tvorba o tématu jak od Jacka Londona.Vypravěčsky pěkné a dobrodružné dílko pro klučiny raného věku. Pokud ještě nezvladou plyně zpracovat, klidně předčítejte těm menším, kniha pro to jak stvořená. Poctivé 4starsy.

draka
14.09.2020 5 z 5

V klukovských letech jsem často četl rodokapsy a tento příběh jako by jim z oka vypadl. Knížku jsem měl půjčenou od kamaráda a později si ji zakoupil. Napínavý příběh, který jsem s chlapci mého věku prožíval.

JAnD
25.05.2020 5 z 5

Jedna z mnoha skvělých dobrodružných knih, navíc u této existuje i vynikající komiksová verze

Lucissia
10.02.2019 4 z 5

Dobrá "kovbojka" a příjemný návrat do dětství. :-)

Nočnípták
02.10.2018 4 z 5

Další návrat do dětství. Tehdy jsem ji četla jako komiks i na pokračování v časopise / snad Pionýr, nebo Větrník/.Když pak vyšla v devadesátém roce, koupila jsem ji synovi. Dnes ji čteme s vnukem. On už to zvládne sám, ale já si to přece nemohu nechat ujít. Takže se ve čtení střídáme. Je to moc fajn.

RyonMathrin
11.03.2018 4 z 5

Nádherná dobrodružná kniha pro všechny kluky. Četl jsem v mládí několikrát.
V knize jsem si oblíbil rčení, které používal jeden z chlapců, aby se nebál hrobů a duchů zemřelých. I dnes si na to někdy vzpomenu, když vidím třeba pomníček u silnice, a zašeptám si: "Pokoj jeho duši."

Amabile
31.07.2017 5 z 5

Napínavý, čtivý a dobrodružný příběh. Jako dítě jsem přečetla jedním dechem.

art3928
12.11.2016 5 z 5

Jako kluk jsem jí přečetl bez přestávky a druhý den ji půjčil mému spolužákovi.

McGrinder
27.01.2012 4 z 5

Jedna z knih mého dětství. Pokud si matně vzpomínám, tak snad vyšla i jako komiks.