Knížka Brouka Pytlíka

Knížka Brouka Pytlíka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457852/bmid_knizka-brouka-pytlika-s3Y-457852.png 5 15 2

Příběhy brouka Pytlíka v novém vydání od nakladatelství Pikola. Brouk Potemník opravdu, ale opravdu nemá smysl pro humor. A kdo by ho také měl, kdyby ho pronásledovala banda rozdováděných broučků a nezvedený brouček Toníček ho bouchal plecháčkem do hlavy? Není divu, že za taková příkoří přísahal brouku Pytlíkovi věčnou pomstu. Naštěstí Pytlíka (i když zdaleka ne nezištně) zachrání včely a odnesou ho k sobě do úlu… Tím ale Pytlíkova dobrodružství zdaleka nekončí! Když jednou chudáčkovi motýlovi poničí malbu na křídlech, musí to napravit a otevře si školu kreslení a malování. Malovat naučí nejen broučky (které u toho, pravda, dokáže pořádně rozzuřit), ale třeba i slimáka, přestože nemá ručičky ani nožičky. Ptáte se jak? Přečtěte si, jak to všechno bylo, a uvidíte sami. Souborné vydání dvou slavných knih Ondřeje Sekory o vykutáleném brouku Pytlíkovi je určeno dětem od 5 let.... celý text

Cara.17
10.04.2024 5 z 5

Určitě se už každý z vás setkal s postavou, která by se dala charakterizovat jako: nejlepší kamarád, šprýmař, chvástal, snílek, popleta, věčný průšvihář a smolař, osina v zadku...
Když jsem koukala na knihy od Ondřeje Sekory, napadlo mě, že by se jedna z jeho postav dala označit za prapůvodce tohoto charakteru (alespoň v české literatuře). Ano, nejedná se o nikoho jiného než o brouka Pytlíka.
Jméno i příběhy tohoto nešiky a rozumbrady jsou dobře známy už několika generacím čtenářů. Mohli jste se s ním setkat nejen v knihách Ferdy Mravence, ale také v této jeho vlastní knížce.
Ne nadarmo se říká, že k pohádkám a knihám z dětství se člověk rád vrací i jako dospělý. Příběhy o Ferdu Mravenci i o brouku Pytlíkovi jsem jako dítě četla mnohokrát a nejspíš si je brzy přečtu znovu. Jsou totiž skvělou oddechovkou, která vám navodí dobrou náladu a zároveň si s ní hezky zavzpomínáte na dětství. Navíc je to ověřená klasika s původními ilustracemi, jež jsou dle mého názoru velice povedené a staly se neodmyslitelnou částí těchto děl.
Jestliže si tedy chcete zavzpomínat na dětství anebo se seznámit s knihami, které četli vaši rodiče či prarodiče, zkuste sáhnout po dílech od pana Sekory. Tato klasika vás nejen pobaví, ale zároveň vám dokáže, že s přehledem strčí do kapsy i mnoho moderních dětských knih, které – přiznejme si – opravdu dokážou potěšit snad jen děti. Koneckonců citát od C. S. Lewise mluví za vše: „Dětská kniha, která baví jenom děti, není vůbec dobrá dětská kniha.“

Marticka79
18.04.2023 5 z 5

Knížka Brouka Pytlíka je naprosto skvělá. Brouk Pytlík je velice vtipná postava a všechny jeho příběhy se mě a našim chlapečkům moc líbili. Určitě doporučuji, kniha má moc hezké ilustrace, čte se moc pěkně a ještě se u ní pobavíte. Dávám plný počet hvězdiček a určitě si jí rádi přečteme někdy zase příště.

Kniha Knížka Brouka Pytlíka je v