Kniha černá nebo smolná královského svobodného města Rokycan z let 1573-1630

Kniha černá nebo smolná královského svobodného města Rokycan z let 1573-1630 https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 1 1

Knižní vydání soudních zápisů o zločinech spáchaných v uvedeném období v Rokycanech a okolí (včetně záznamů o procesech s osobami obžalovanými z čarodějnictví).

Literatura naučná Historie
Vydáno: ? Josef B. Zápotočný

Kniha černá nebo smolná královského svobodného města Rolycan z let 1573-1630 , 1911

Dandulka
03.03.2014 5 z 5

Jak je vidět ani v 16.-17. století nebyli lidé jiní než dnes. Záznamy v této knize jsou autentické, ti lidé skutečně existovali, žili a umírali.O to mi to připadá děsivější a syrovější.Opravdu to stojí za přečtení! Jen chvíli trvá než si jeden zvykne na tehdejší mluvu a psaní. Na druhou stranu kdyby přepsali sloh do dnešního jazyka, nebylo by to ono.

Melly
03.12.2013

V roce 1994 vyšla Černá kniha podruhé, v edici "Ad fontes" Státního okresního archivu Rokycany, rozšířená o zápisy z pozdějších čarodějnických procesů a obsáhlý úvod historika Petrose Cironise, chudší ovšem o abecední rejstřík vypracovaný Pohlem. (Poznámkový aparát zůstal zachován.)