Kluk z kostek

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323320/kluk-z-kostek-Gky-323320.jpg 4.362

A Boy Made of Blocks

Vydáno:, Plus
Počet stran:352
Překlad:Johana Eliášová
Ilustrace/foto:Matěj Pospíšil
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:9788025906125

iška

Mohu děkovat osudu, že jsem měla děti zdravé a v pohodě. Člověk částo zvládne víc než si myslí, ale není to vždy jednoduché. Stoprocentně platí (a to i pro zcela zdravé děti), že bychom jim neměli vnucovat jen naše představy o životě, ale snažit se naslouchat a pochopit ty jejich. Ta kniha byla napsaná s láskou.

Renatecka

Příjemná knížka ze současnosti se zajímavým tématem - autismus. Doporučuji.

kika 13

Četla jsem ji každou volnou chvíli a bylo při ní opravdu o čem přemýšlet.A přiznám se,že jsem změnila svůj pohled na autismus.Znám ve svém okolí rodiče a je jich více,kteří mají autistické děti.Omlouvám se jim,že jsem si některé věci kolem nich špatně vykládala.

mschmidtova

Ještě teď jsem z té knihy úplně paf. Vážně. Každou chvíli jsem si připomněla, že ve svém životě musím něco změnit. Určitě stojí za přečtení.

nase_zuzu

Mně se kniha moc nelíbila. Byla nezáživná a zbytečně zdlouhavá. Posledních 100 stránek šlo rychločtením.

Shardlake

Čtivě popsán vztah otce k synovi autistovi a hledání společné cesty prostřednictvím počítačové hry.

veronika0382

Příběh je prostě skvělý. Je poutavý, výborně zpracovaný, dojemný a je prostě ze života... více v mojí recenzi zde v záložkách :-)

OndřejMergl

Nemohl jsem si pomoci, ale všechny postavy knihy mi byly nesympatické. Od neschopného otce přes uřvaného autistu až po ostatní. Uvědomuji si, že se knížka snažila ukázat náročnost života s autistickým dítětem, ale mně přišlo, že se akorát opakovalo pořád dokola to samé, hlavní postavy se někam plácaly, až se nějak doplácaly. Mě to neoslovilo, a to myslím, že mám k autismu relativně blízko.

chatnoir

Překrásná knížka, která mě po dlouhé době udržela večer vzhůru. Nehraně lidsky dojemná.

bookcase

Skvělé, dojemné a poučné. Akorát Alex byl větší část knihy na přesdržku, ale pak si to vylepšil.

martunka

Krásná kniha. I když nemám s autismem osobní zkušenost, bylo pro mě čtení tohohle příběhu svým způsobem důležité, poučné a místy zábavné. Doporučuji a už se těším na další knihu od tohoto autora.

šejnohojc

Krásná knížka o vztahu otce a syna. Krásně lehce napsané.

Danago

Úžasná knížka, velice krásně, citlivě , čtivě a dojemně napsaná. Nádherně podaný příběh, moc se mi líbilo jak se Alex se Samem sbližoval. Knížka mě prostě dostala.

ttommikk

Zašustí se pár stránkami a jak to všechno skončí, je předem skoro jasné. Přesto stojí za to pročíst se tímhle příběhem, který hlavně dojímá, ale kýč je mu cizí.

Totiž knížky, které vám náhodou jen tak cvrnknou do nosu, často bývají ty nejlepší.

MartinaF

Moc krásná knížka, která se četla jedním dechem. Zpočátku mě hlavní hrdina štval tím, jak se svému synovi vyhýbal. Nakonec jsem se zalíbením četla, jak se se Samem postupně sbližoval.

Kirtans

Kniha je napsána velmi citlivě a je z ní opravdu silně znát, že má autor vlastní zkušenosti s autismem. Jakožto rodič s takovým dítětem, mi bylo v některých chvílích opravdu úzko. Leč spoustu míst s předvídatelným dějem, nic to nemění na krásném zážitku. A navíc jsem se dověděla něco víc o Minecraftu, o kterém dvě mé děti neustále povídají.

JanaDor

To je skutečně nádherná kniha. Nelze psát jinak než s nadšením, protože příběh mě zasáhl přímo do srdce svou lidskostí a upřímností. Autor v knize vychází z osobní zkušenosti, protože má doma také syna autistu. Skvěle vykreslil Alexovy pocity, jeho zmatek, strach, vinu a pochopení. S odstupem, ale s porozuměním vylíčil charakteristické znaky autismu. Příběh je psán čtivě s přesným a výstižným popisem situace.

milunka21

Nádherný příběh ze života. Měli by si ho přečíst nejen rodiče autistů, protože se jim uleví, ale každý. Někdy odsuzování a nepochopení bývá pro nás těžký a je to proto, že lidé jen neví. Autistů je čím dál víc, takže už nejde před tím jen zavírat oči.