Kluk z kostek

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se c... celý text

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323320/kluk-z-kostek-Gky-323320.jpg 4.380
Originální název:

A Boy Made of Blocks

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Plus
Počet stran:352
Překlad:Johana Eliášová
Ilustrace/foto:Matěj Pospíšil
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:9788025906125
Nahrávám...

Komentáře (28)

Přidat komentář
babyboar
14. srpna

Kniha je velmi čtivá a srozumitelná i někomu, kdo Minecraft nikdy nehrál. Moderní námět, kde se otec snaží najít cestu k svému autistickému synovi pomocí společného hraní videoher je zajímavý. Kniha dodá sílu každému, kdo má zkušenost s péčí o postižené, nejen o autisty.

sporran
11. srpna

Této knize prostě musím zvednout hodnocení. Poutavě napsaný příběh o realitě. O tom, jak někdy člověk se svými blízkými žije a zároveň nežije, jak je jednoduché říci ne, než se zamyslet, než se snažit přiblížit svému dítěti, než si s dítětem hrát... Obzvlášť těžké je najít cestu k malému autistovi. V tomto směru autor žene některé "scény" do extrému, jinde mu musím dát za pravdu. Happy end je tak trochu v americkém stylu. Ale pointa komunikace prostřednictvím Mindcraftu mě zaujala. Ještě navíc, když vychází vlastně z autorovi praxe a jeho života se synem. Pěkná kniha, která se dobře četla.

Ildi
02. srpna

Veľmi pekný príbeh. Pútavo napísaný. Odporúčam prečítať . Treba sa zamyslieť nad tým čo prežívajú rodičia postihnutých detí a ako to ovplyvní ich partnerský život.....

martinami
30. července

Teď jsem knihu odložila a zaplavil mě příjemný pocit. Je to úžasně napsaná kniha plná hlubokých myšlenek. Neznám osobně nikoho s autismem, ale teď mám pocit, že jim tak nějak rozumím. Hluboké myšlenky o této nemoci a zároveň hluboké myšlenky o běžném životě. Jsem nadšená, jsem ráda že jsem jí dostala jako dárek a pyšně jí budu půjčovat dál

Lexand
19. července

Trochu jsou vidět švy (pokud by spisovatel byl krejčí a kniha oděv), ale je to čtivé a chytré. dělá mi radost, že je knížka úplně současná, je vidět, jak málo se dnes od Britů lišíme.

alzbeta4340
18. července

Autor ví o čem píše, hlavně ze začátku jsou některé momenty až syrově autentické. Konec je více beletrizovaný, ale přiznávám, že mě docela dojal.
Kluk z kostek je kniha, která nutí k zamyšlení a na kterou čtenář určitě jen tak nezapomene.

Sobotikova
15. července

Moc pěkná kniha, ale o něco více se mi líbila kniha od naší autorky I. Březinové - Řvi potichu brácho, která je také o autismu a připadá mi reálnější.

VladkaBU
08. července

... v době, kdy Minecraft hrály naše děti, jsem nevěděla skoro nic. Zato teď jsem bohatší o tolik věcí. Člověk by neřekl, co to se vztahem dokáže udělat. Kráááásnááá kniha o složitém životě s autismem. Četla se sama a řadím se mezi ty, co doporučujou ji přečíst

allebra
06. července

Velmi poutavý příběh nejen o hledání vztahu otce k autistickému synovi, ale i o přátelství a vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka. Moc se mi líbilo oboustranné nadšení při hraní počítačové hry, při níž se Alexovi podařilo k Samovi přiblížit a blíže proniknout do jeho světa. Velkým bonusem je, že má autor také syna autistu, takže je jeho vyprávění autentické a přirozené, což jako blízká příbuzná malého autisty oceňuji. Kniha mě doslova pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji k přečtení!

iška
19. června

Mohu děkovat osudu, že jsem měla děti zdravé a v pohodě. Člověk částo zvládne víc než si myslí, ale není to vždy jednoduché. Stoprocentně platí (a to i pro zcela zdravé děti), že bychom jim neměli vnucovat jen naše představy o životě, ale snažit se naslouchat a pochopit ty jejich. Ta kniha byla napsaná s láskou.

Renatecka
18. června

Příjemná knížka ze současnosti se zajímavým tématem - autismus. Doporučuji.

kika 13
13. června

Četla jsem ji každou volnou chvíli a bylo při ní opravdu o čem přemýšlet.A přiznám se,že jsem změnila svůj pohled na autismus.Znám ve svém okolí rodiče a je jich více,kteří mají autistické děti.Omlouvám se jim,že jsem si některé věci kolem nich špatně vykládala.

mschmidtova
06. června

Ještě teď jsem z té knihy úplně paf. Vážně. Každou chvíli jsem si připomněla, že ve svém životě musím něco změnit. Určitě stojí za přečtení.

nase_zuzu
29. května

Mně se kniha moc nelíbila. Byla nezáživná a zbytečně zdlouhavá. Posledních 100 stránek šlo rychločtením.

Shardlake
15. května

Čtivě popsán vztah otce k synovi autistovi a hledání společné cesty prostřednictvím počítačové hry.

veronika0382
09. května

Příběh je prostě skvělý. Je poutavý, výborně zpracovaný, dojemný a je prostě ze života... více v mojí recenzi zde v záložkách :-)

OndřejMergl
07. května

Nemohl jsem si pomoci, ale všechny postavy knihy mi byly nesympatické. Od neschopného otce přes uřvaného autistu až po ostatní. Uvědomuji si, že se knížka snažila ukázat náročnost života s autistickým dítětem, ale mně přišlo, že se akorát opakovalo pořád dokola to samé, hlavní postavy se někam plácaly, až se nějak doplácaly. Mě to neoslovilo, a to myslím, že mám k autismu relativně blízko.

chatnoir
15. dubna

Překrásná knížka, která mě po dlouhé době udržela večer vzhůru. Nehraně lidsky dojemná.

bookcase
07. dubna

Skvělé, dojemné a poučné. Akorát Alex byl větší část knihy na přesdržku, ale pak si to vylepšil.

martunka
27. března

Krásná kniha. I když nemám s autismem osobní zkušenost, bylo pro mě čtení tohohle příběhu svým způsobem důležité, poučné a místy zábavné. Doporučuji a už se těším na další knihu od tohoto autora.

šejnohojc
20. března

Krásná knížka o vztahu otce a syna. Krásně lehce napsané.

Danago
17. března

Úžasná knížka, velice krásně, citlivě , čtivě a dojemně napsaná. Nádherně podaný příběh, moc se mi líbilo jak se Alex se Samem sbližoval. Knížka mě prostě dostala. Takto přirozeně napsanou knížku o autistickém chlapci a všem ,co s tím souvisí jsem nečekala. Je dobře , že se o tom píše a všichni se takto nenásilně dozvíme víc o tomto postižení. Knížka člověka nutí k zamyšlení i nad sebou samým.
Rozhodně knížku doporučuji je skvělá.

ttommikk
11. února

Zašustí se pár stránkami a jak to všechno skončí, je předem skoro jasné. Přesto stojí za to pročíst se tímhle příběhem, který hlavně dojímá, ale kýč je mu cizí.

Totiž knížky, které vám náhodou jen tak cvrnknou do nosu, často bývají ty nejlepší.

MartinaF
10. února

Moc krásná knížka, která se četla jedním dechem. Zpočátku mě hlavní hrdina štval tím, jak se svému synovi vyhýbal. Nakonec jsem se zalíbením četla, jak se se Samem postupně sbližoval.

Kirtans
07. února

Kniha je napsána velmi citlivě a je z ní opravdu silně znát, že má autor vlastní zkušenosti s autismem. Jakožto rodič s takovým dítětem, mi bylo v některých chvílích opravdu úzko. Leč spoustu míst s předvídatelným dějem, nic to nemění na krásném zážitku. A navíc jsem se dověděla něco víc o Minecraftu, o kterém dvě mé děti neustále povídají.

JanaDor
04. února

To je skutečně nádherná kniha. Nelze psát jinak než s nadšením, protože příběh mě zasáhl přímo do srdce svou lidskostí a upřímností. Autor v knize vychází z osobní zkušenosti, protože má doma také syna autistu. Skvěle vykreslil Alexovy pocity, jeho zmatek, strach, vinu a pochopení. S odstupem, ale s porozuměním vylíčil charakteristické znaky autismu. Příběh je psán čtivě s přesným a výstižným popisem situace.

milunka21
02. února

Nádherný příběh ze života. Měli by si ho přečíst nejen rodiče autistů, protože se jim uleví, ale každý. Někdy odsuzování a nepochopení bývá pro nás těžký a je to proto, že lidé jen neví. Autistů je čím dál víc, takže už nejde před tím jen zavírat oči.