Klobouk ve křoví

Klobouk ve křoví https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36380/bmid_klobouk-ve-krovi-lyd-36380.jpg 5 32 8

radusak9806
28.08.2021 4 z 5

Tou hlavní devizou je doprovodný text J. Voskovce.

Péťa1950
21.03.2021 5 z 5

Knihu jsem četla nyní asi po třiceti letech. Texty písní i hry znám, mám je v knižní podobě nebo na deskách. Nyní mě především zaujal doprovodný text J. Voskovce. Úsměv na tváři nebo smích se dá vyvolat i jemným humorem, hrou se slovy, absurdními verši a zkrátka mistrovským ovládáním jazyka. Není nutné používat vulgarismy a např. podrobně líčit různé sexuální hrátky a praktiky. To je bohužel stále více trend v literatuře naší i zahraniční.
Mám ráda pán y Voskovce, Wericha, Suchého, Horníčka a další, kteří hru se slovy mistrně ovládají a přinášejí humor ke čtenářům, posluchačům nebo divákům.

Sandik
11.09.2020 3 z 5

Už při čtení korespondence Voskovce a Wericha jsem zatoužil po téhle knize, neboť ti dva o ní v době jejího vzniku debatovali přes oceán prakticky neustále... Přečtení knihy ale znamenalo určité zklamání. Samozřejmě jsem věděl, že v knize jsou písňové texty V & W. Něco jiného je ovšem vědět a něco jiného číst. Ovlivněn Werichovým nadšeným hodnocením jsem očekával citelně více vzpomínek a méně písňovych textů, které jsou sice skvělé ale většinou je dobře znám už odjinud. Ostatně, vždy když někoho napadne knižně publikovat písňové texty, buďto ty písničky znáte a pak vám u toho chybí hudba a nebo je neznáte a pak vám u toho hudba chybí taky, jen ještě o něco víc. Voskovcovy vzpomínky jsou tu k písňovým textů pouhý doplněk... Jo, je to milá knížečka, ale kdyby to byly skutečně vzpomínky a ne jen komentáře některých vybraných textů, bylo by to jistě mnohem zajímavější. Škoda, že Voskovec žádné obsáhlejší vzpomínky nesepsal... Celkový dojem: 68%

lencin
26.08.2020 4 z 5

Formou básní podané písně z různých her VaW
"Skřivánku náš"
(2006)

1amu
28.03.2018 5 z 5

Díky politickému tání bylo možné, aby Jiří Voskovec, žijící v USA - mohl být vydán i u nás.
Roztomilé vzpomínky, úžasné texty písní - zkrátka kouzelná knížečka, která je ozdobou mé knihovny.

Damato
01.08.2017 5 z 5

Naprostý souhlas s woodward - ostatní moje myšlenky , to už by bylo jen plácání pusou na prázdno.

woodward
27.06.2015 5 z 5

Všechny komentáře jsou zbytečné. Stačí smeknout a přidat pět hvězdiček.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Jiří Voskovec (p)
česká, 1905 - 1981
1957  76%Balada z hadrů
1965  87%Osel a stín
1980  92%Kat a blázen
2007  95%Korespondence I
1980  93%Hry Osvobozeného divadla

Kniha Klobouk ve křoví je v