Klíčem je strach

Klíčem je strach https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40063/bmid_klicem-je-strach-Vx8-40063.jpg 4 23 6

Detektivní román umístěný do subtropického prostředí začíná činem neznámého Angličana, který se prostřílí ze soudní síně a unese Mary Ruthvenovou.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Fear is the Key , 1961

Kortez
27.01.2024 3 z 5

Audiokniha.
Vyslechnuto v autě jako nenáročný krimipříběh. Lákalo mě prostředí kde se to odehrává a tak jsem byl v podstatě spokojený. Venku za okny mrzlo až to praštělo a v románu se potápěli v teplém moři...

evvva
12.11.2022 4 z 5

Těžké čtení, co Vám neodpustí ztrátu pozornosti, pokud ji udržíte,pak slušný detektivní příběh,který v závěru graduje a tak to má být. Tak je to správné!

RoBertino27
31.01.2022 3 z 5

Opět jeden z případů, kdy jsem na základě filmu sáhl po knize. Špatná rozhodně není, ale nějak jsem se nedokázal "začíst". Na mou obranu nutno říci, že to je opravdu výjimečný případ, například Děla z Navarone obstála ve srovnání s filmem bez ztráty květinky.

mira.k
23.10.2021 5 z 5

Vynikající thriller. Který si pamatuji ještě z 80.let z české televize jako britský akční film. Takže když vyšel po revoluci, jasná volba. Škoda, že další romány seženu jen v angličtině. Překladatelům se do toho asi nechhce.

janina66
16.09.2020 5 z 5

Velmi napínavý a dobrodružný příběh o hledání vrahů a jejich přiznání pomocí strachu. Zajímavé prostředí ropné věže a batyskafu.

tenax
12.06.2014 4 z 5

Nosný příběh, správně vygradovaný. Zajímavé podrobnosti o práci batyskafů a jejich technice. Napínavé oddechové čtení.

Alistair MacLean
anglická, 1922 - 1987
1973  93%Konvoj do Murmanska
1992  88%Generál nesmí promluvit!
1994  86%Zločin na polární stanici Zebra
1992  76%Klíčem je strach
1993  62%Vlak smrti

Kniha Klíčem je strach je v