Kletba svitků

Kletba svitků https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7873/kletba-svitku-Iqh-7873.jpeg 4 273 30

Orientalista, Žid Messer, má přeložit 2000 let staré svitky nalezené v Izraeli. Zjistí, že obsahují zpověď židovského obyvatele Palestiny. Kletba Mojžíšova, kterou začínají, má postihnout každého, kdo je zneužije. Benjaminovi svitky připomínají vlastní, dosud potlačovanou minulost, ortodoxní výchovu, otce, jenž byl zavražděn v Majdanku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Fluch der Schriftrollen , 2000

twiggynka
02.03.2015 2 z 5

kniha se četla parádně a příběh by nebyl špatný, jen byl přehnaný a to knize uškodilo!:-(

princesse
28.11.2014 4 z 5

Od této autorky jsem přečetla téměř všechny knihy. Četla jsem tuto knihu již před lety. Kupovala jsem si vždy novou, která vyšla. Teď už to nějak nebylo ono. Ale rozhodně se kniha dobře četla a téma nebylo nezajímavé. Jen řekněme až příliš neskutečné a neuvěřitelné.

Antoaneta
16.07.2014 2 z 5

Autorku mám moc ráda její knihy doslova hltám ale tohle je druhá kterou jsem nedočetla nezaujala mně a vracet se k ní nebudu.

Xterka
06.03.2014 2 z 5

Naposledy jsem četla knihy této autorky asi před deseti lety. moc se mi líbily, ale tahle byla pro mě zklamáním. Zbytečné natahování děje, ale třeba jsem jen nebyla naladěná na tento styl.

Luki32
20.08.2013 3 z 5

Knizka se moc dobre cte, ale pribeh je vic nez neuveritelny, stejne jako 7 Demonu...

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Jedna z mála knih od Barbary, kde je hlavním hrdinou knihy muž. I když u této autorky upřednostňuji spíše ženské hrdinky, tak si pamatuji, že knihu jsem doslova zhltla.

aktak1203
31.01.2013 4 z 5

Knihu jsem četla před delší dobou, ale utkvěla mi v paměti. Tenkrát poměrně neotřepané téma velmi čtivé.

modroocko
12.07.2011 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, za dva dny jsem neměla co číst, jenom mě mrzí, že nebyla delší...

Zuzkanka
16.01.2011 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ponořila jsem se do děje a jako bych sama procházela popisovanou krajinou a dějem. Barbara Woodová mě touto knížkou dostala a od té doby je jednou z mých oblíbených spisovatelů.. :)

pe3czech
30.11.-0001 5 z 5

Kniha čtená jedním dechem, četl jsem jí všude, i za chůze. Příběh mě pohltil podobně, jako David ben Jona Benjamina Messera. Původně jsme jí rozčetli s bývalou přítelkyní v domku jejího dědy ve volných chvílích mezi přípravou na přítelčinu maturitu, pak jsem si jí ihned vypůjčil a pustil se do ní pořádně. Společně s DaVinciho kódem jediná dosud přečtená kniha za víkend.

Barbara Wood
americká, 1947