Kletba faraonů

Kletba faraonů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38884/bmid_kletba-faraonu-rst-38884.PNG 4 61 10

(Podnadpis: Moderní věda luští dávný mýtus.) „Smrt svými perutěmi ubije toho, kdo naruší klid faraonův.“ Když archeologové v únoru 1923 vstoupili do právě objeveného Tutanchamonova hrobu a narazili na hliněnou tabulku s tímto tajemným nápisem, netušili, že brzy víc než polovina z nich za záhadných okolností rovněž skončí v hrobě. Tabulka sice zmizela a je nezvěstná, ale představa prastaré smrtelné kletby fascinuje lidi stále: faktem je, že jak vykradači hrobů, tak archeologové se dodnes často stávají oběťmi mysteriózních smrtelných nemocí, které vypukly bezprostředně po vykopávkách. Panuje domněnka, že staří Egypťané se snažili chránit klid faraonů a jejich pokladů v hrobkách cíleným nasazením bakterií, záření nebo jedů.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Fluch der Pharaonen , 1973

Dédečko75
30.01.2024 5 z 5

Moc pěkně napsáno, poučné

Jara.v
08.03.2021 5 z 5

Velice poutavé čtení o okolnostech objevení Tutanchamonovy hrobky. Brala jsem ty informace jedním dechem. Skvělá kniha plná zajímavých informací, které vám nic nenutí a nechá na čtenáři, aby si vybral, čemu bude věřit.

Abroš
22.03.2020 5 z 5

V Egyptě umřelo spoustu badatelů.V dnešní době moderních metod by se to asi vysvětlovalo jinak.Velmi poučná kniha a zajímavá

Hejkalka
19.05.2018 3 z 5

Těžko hodnotit. Od roku 1973 věda pokročila (to bude asi i důvodem rozporu v délce poločasu přeměny uranu 238, o kterém níže píše Finvarra), zajímalo by mě, jak by knížka vypadala, kdyby ji autor psal dnes. Ale každopádně je to poutavé čtení.

lábuska1
18.06.2016 4 z 5

Poutavě psaná kniha.Vůbec jsem netušila kolik záhadných úmrtí je připisováno Tutanchamonově kletbě.

ufounek17
03.06.2016 5 z 5

Tak nemám slov! Nejlepší kniha od Vandenberga co jsem četla! Takových moudrostí co tam je,to jsem ani trochu nečekala. Bomba a stojí za přečtení! A je tu málo hvězdiček....aspon tisíc za tu knížku.

Rade
17.06.2015 3 z 5

Tři a půl hvězdičky.
Škoda toho levného vydání, asi tak bylo i v originále; u takovýchto knih by obrazová a fotografická příloha měla být pravidlem. (K vydání Euromedia Group rok 2010)

PAVEL z BRNA
08.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha, která mě, co by milovníka záhad, nadchla, takže jsem ji slupl za jeden den a jednu noc.

Michaela91
17.05.2013 5 z 5

Mám ráda tady takový typ knížek. Ale četla jsem jí dlouho, nedařilo se mi pořádně začíst, ale zvládla jsem. Musím uznat, že kniha byla výborná.

Finvarra
10.07.2011 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mám ráda literaturu faktu, tak tuto knihu mohu jen doporučit. Autor nahlíží na "záhadné" okolnosti úmrtí osob, podílejících se nejen na vykopávkách Tutanchamonova hrobu, z různých hledisek. Často zabředá i do vědních oborů jako je toxikologie nebo dokonce jaderná fyzika. Přičemž nezachází příliš do detailů, ukazuje jen možné cesty k poznání pravdy. Jednu výtku bych ovšem měla, autor uvádí, že poločas rozpadu uranu 238 se odhaduje na 7,5 mild. let. Nyní jsou ale uváděny hodnoty pod 5 mild. let.