Klauzúra - Vstup zakázaný

Klauzúra - Vstup zakázaný https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169398/klauzura-vstup-zakazany-169398.jpg 4 10 5

Populárna americká filmová hviezda vstúpi zo dňa na deň do kláštora misijných sestier dominikánok na Zlaté hory. Je to vrtoch? Spôsob vlastnej reklamy? Alebo niečo iné, niečo viac? Na tieto otázky nemá odpoveď ani šéfredaktor veľkého ženského ilustrovaného časopisu. Odpoveď však poznať chce, a tak sa rodí plán: Pre získanie reportáže mu má poslúžiť nádejná mladá reportérka Eileen ODavisová, ktorá s predstieraným záujmom o rehoľný život klope na bránu toho istého kláštora.... celý text

Liana
12.02.2024 5 z 5

Pútavo napisane. Je naozaj zaujimave, akymi roznymi cestami si Boh k sebe vola ludi.

irmag
14.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka, stojí za přečtení.

Tulenik
19.10.2014 4 z 5

četla jsem ji hodně dávno (v devadesátých letech) a zanechala ve mě hluboký dojem. Až takový, že si ji chci přečíst znovu :-)
----
Četla jsem znovu po více než 20 letech a bylo to opět příjemné. Mnohem lehčí, než tehdy, ale prima. Nezklamala.

Shardlake
04.07.2014 3 z 5

POZOR SPOILER - novinářka - reportérka Eileen O´Davis vstupuje na popud svého šéfa do konventu Panny Marie ve Zlatých Horách k dominikánkám, aby vypátrala, proč se zde před světem ukryla filmová herečka Klára Nell. Tato je zde z důvodu, že chce vstoupit do misií. Ze zdravotních důvodů pro nemoc srdce, musí na příkaz představených zůstat v konventu. Na misie do Hongkongu proto místo ní odjíždí Eilleen, která tak zůstává řeholnicí a opouští tak život reportérky ženského časopisu.

Heyhey
19.11.2013

Kniha vyšla česky brzy po revoluci. Přišla mi zajímavá. Dá se číst i znova. Klidně ji doporučím.

Consilia Maria Lakotta
polská, 1920 - 1998
1994  84%Klauzúra - Vstup zakázaný
2016  95%Klauzura – vstup zakázán!

Kniha Klauzúra - Vstup zakázaný je v