Vánoční koleda

Vánoční koleda https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50934/bmid_vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 5 1994 1994

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu... ... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , XYZ (ČR)

A Christmas Carol , 1843

1knihomolka1
21.12.2016 5 z 5

Fakt super knížka. Někdy jsem se bála.

Ivuska 11
21.12.2016 5 z 5

"Kdybych mohl prosadit, aby bylo po mem, rozhorlil se Vydrigros, pak bych dal kazdeho hlupaka, co obchazi s tim VESELE VANOCE na jazyku, uvarit spolu s jeho vanocnim pudinkem a pohrbit se srdcem proklatym vetvi cesminy! To by mu patrilo!" Krasny pribeh ze stareho Londyna o tom, co je pravou podstatou Vanoc. Pribeh v dnesni konzumni dobe stale vice a vice aktualni. Preji Vam, at mate ve svem okoli co nejmene Vydrigrosu a jemu podobnych. Vesele Vanoce lidem vsem!

terkavelcova
18.12.2016 5 z 5

Výborná klasika která nezklame :) čtu jí každé vánoce :)

verden
14.12.2016 4 z 5

Už niekoľko rokov patrí Vianočná koleda ku mojim najobľúbenejším vianočným príbehom, aj keď som si knižný originál prečítala až teraz. Má v sebe všetko, čo na týchto sviatkoch milujem- vianočnú atmosféru, vianočný zázrak a istotu, že v každom srdci a skrýva dobro. A myšlienka troch vianočných duchov je úplne geniálna :)

Peprnicka
12.12.2016 5 z 5

Krásná pohádka, která člověka přenese do dickensovské Anglie, výjimečně mi ani nevadilo počešťování anglických jmen, které mě jinde opravdu vytáčí :-)

Misan1993
26.11.2016 5 z 5

Vřele doporučuji! V tomto období je to jasná volba ;) super i jako audiokniha. Vánoční atmosféra z knihy jenom sálá!

Adris
20.11.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Jednoduše psaný a dýchají z něj Vánoce minulosti.

jan-da
13.11.2016 4 z 5

Krásný až dojemný příběh. Když přicházel první duch (Marley), dokonce jsem se chvilku i bála :D navíc prostředí Vánoc já miluji, takže to vše dělá z knihy skvělou knihu, kterou doporučuji.

petulda222
21.10.2016 5 z 5

Krásná knížka :)

VercaV
17.10.2016 4 z 5

Vánoce, pohádka, radost x smutek. Krásná kniha která mě neomrzí.

Ewik
25.06.2016 5 z 5

Stejně jako knihu mám ráda i filmové zpracování. Hluboký příběh odehrávající se o Vánocích, svátcích klidu, lásky k bližnímu, pokoře a pospolitosti. Vánoční čas je časem zázraků, a proto i maličkost z naší strany může být pro druhého zázrak. Na to musí přijít i Scrooge, který je sám, nikoho nemá rád a Vánoce bere jako nutné zlo. Přesto má šanci se změnit k lepšímu.
Kouzelný příběh s poučením, který by si měl přečíst každý. Pokaždé, když knihu čtu, najdu něco nového o čem můžu přemýšlet.

gigieretino
25.06.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha, ráda se k ní vrátím.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od Dickense,která nikdy neomrzí.Kouzlo Vánoc,Ebenezer který se polepší a změní život sobě i ostatním je úžasná klasika .
Pche humbuk..

vesead
16.03.2016 5 z 5

Skvělý příběh, který neomrzí.

Darcy
08.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, škoda, že není v naší zemi více populární. Sehnat ji je velmi těžké, ale stálo to za to trápení :)

johannis
05.01.2016

Knihu jsem si sice přečetla dnes, krátce po Vánocích, přesto dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru a to i přesto, že je v zásadě svým způsobem smutná. Ale jejím nejdůležitějším posláním je uvědomění si svých vlastních činů, jednání a myšlení. Člověk se tak zamyslí i sám nad sebou. Knížka je milá. Velmi příjemné čtení.

Lauralex
25.12.2015 5 z 5

Hledáte tu pravou vánoční atmosféru a význam Vánoc? Vše je ukryto v této knize. ♥

morava
18.12.2015 5 z 5

Spisovatel Charles Dickens a jeho Vanocni koleda je pribeh, ktery na mne ceka a netrpelive vykukuje z policky me knihovnicky a ja vzdy po teto nadherne knizce v case vanocnim s radosti sahnu.Tato kniha dovede cloveku naladit tu spravnou vanocni atmosferu, vzdy se nad ni zamyslim a zavzpominam.

barny99
10.12.2015

krásný příběh o vánocích dobře zvítŕazněnjé špatné chování lidí.

Zuzikuk
25.10.2015

Nejlepší kniha s vánoční tématikou vůbec. Nastavuje hodnoty, ukazuje že vánoce nejsou jen o dárcích a že máme být vděční za to, co máme a čeho si nevážíme. Mě to vždy připomene, co je v životě důležité - rodina, přátelé, radost ze života v každé situaci. Čtu si tuto knihu každý rok a nedám na ni dopustit.