Temnota z Pressburgu

Temnota z Pressburgu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318093/mid_temnota-z-pressburgu-kladivak-6mm-318093.jpg 3 19 19

Kladivák série

Pressburg, temné mesto, kde platí len jeden zákon – zákon silnejšieho. Mesto, kde žijú len lovci a ich korisť. A on je lovec. Tvrdý chlap, doslova kovaný z ocele – Kladivák. Svojou Rukou a obrovským arzenálom je pripravený trhať nepriateľov na kusy. Ľudia umierajú, nepriateľov pribúda, nábojov má však dosť. Nebojí sa, smrť nie je to najhoršie, čo v živote videl. Ale keď tajný Rád Majstrov prebudí ozajstnú temnotu, mesto zachváti divoký boj. Pressburg sa začne topiť v krvi a popole a Kladivák musí čeliť vlastnému osudu...... celý text

Ivan53
21.07.2023 5 z 5

Neznámy spisovateľ, nízke hodnotenie na databáze, 4,5/5 na Martinuse... Prvý diel som teda vzal v knižnici, reku skúsim. Ani neviem, ako to žánrovo zaradiť, ale najbližšie to má v českému dielu Perunova krev: stále sa čosi deje, padlí a ranení sa kopia temer s každou stranou, neviete odhadnúť čo sa stane, a niekoľkokrát vás dej doslova prekvapí (dej rozhodne nie je iba kulisou pre zabíjanie). Hlavný hrdina je starobylý Bratislavčan, ktorý mesto pozná ako svoju dlaň, a či už sa jeho cesty prekrížia s Maďarmi, Albáncami, Srbmi, Cigánmi, Rusmi, domácou mafiou či čímsi zlovestnejším, je jasné, že sa bude na čo pozerať. Takáto divoká jazda na našom knižnom trhu chýbala. Môžete 3x hádať, prečo horí kostol na obálke knihy, ale som skalopevne presvedčený, že, podobne ako ja, budete triafať mimo. Čo sa týka komentárov nižšie, nechápem: nepokladám sa za nenáročného čitateľa, ale dať také nízke hodnotenie, nuž, nechápem. Každý má iný vkus, za mňa 101 %, určite si oba zatiaľ vydané diely kupujem. Keď vidím fotku Janka Išu, mám podozrenie, či nejde o životopisné dielo. :D Tak či onak, v hlavnom hrdinovi sa čitateľ nájde, lebo je to chlap z nášho sveta, skutočného sveta, bez prikrášlení. Chce prežiť, chce žiť, je to muž slova a činu. Staré mesto mu ešte odkryje nejedno nemilé tajomstvo...

Michal_SK
06.03.2022 4 z 5

Od knihy som pôvodne nemal veľké očakávania - prvotina, rôzne hodnotenia... Ale neľutujem. Chvíľu som si zvykal na slovenčinu aj keď je to môj rodný jazyk, predsa len masívne prestrelky a akčný príbeh je človek zvyknutý vstrebávať v češtine. Fanúšika žánru to poteší, pár nedostatkov prehliadne a za odmenu dostane vtipnú akčnú jazdu so sympatickým antihrdinom. Žiadne hlbšie posolstvá však hľadať netreba, toto je čistá oddychovka.

Dalibor1980
01.02.2022 4 z 5

Podarene urban akcne fantasy - temne ulicky, hramada zbrani, krvi a humoru. Kniha by mohla byt hrubsia, priestor by na to bol, takto som ju vdychol za den.

Polinius
12.10.2020 4 z 5

Kniha plná násilí, která má trochu exotické koření. Ačkoliv je autor jen ze Slovenska, tak to stačí, aby to bylo trochu jiné než domácí ,,kotlety".

Oplak
08.06.2020 3 z 5

Parádny akčný brak.
Kniha splnila to, čo som od nej očakával. Akcia, zbrane, boj, kopiace sa hromady mŕtvol - toto všetko mi bolo hojne naservírované.
Konečne má aj Slovensko svojho (anti)hrdinu, čo vydrží streľbu z automatických zbraní, ustojí zásah raketometom či výbuch granátu...
Dej je jednoduchý, žiadne zvraty nečakajte.
Príbeh si viem predstaviť aj ako komiks. Teším sa na pokračovanie.

,,Bolo na čase spraviť pred bojom to najdôležitejšie. Ísť sa vysrať."

martinstefko
30.09.2019 3 z 5

Kniha „Temnota z Pressburgu“ je akční městské fantasy, které má koule, ale někdy přece jen trochu skřípe. Je to místy hodně popisné, akce je moc okecávaná a trochu vázne. Docela mě překvapilo, že tu je i menší množství přímé řeči, hodně se toho odehrává v popisu vypravěče, což podle mě dost brzdí tempo. A také to nakonec vede k tomu, že tu překvapivě není až tolik hlášek, kolik bych čekal. Jako kdyby se Janko ale postupně vypsal, a finální masakr už je ta správná jízda.

eraserhead
08.08.2019 3 z 5

Mno... jak bych to... Takových padesát odstínů šedi pro ty, kteří to rádi svižné, akční a drsné. Já podobné cool hrdiny, kterým neublíží prakticky vůbec nic a i poté, co je přejede parní válec, srazí mezinárodní nákladní express a zasouloží si na nich včelí roj, pořád trousí ironické komentáře, nějak nemusím, ale tohle, ač prosté, jednoduché a v jistém smyslu jednostranné (autorova záliba ve zbraních se nezapře), mělo docela spád a to závěrečné zabroušení až do horroru mě mile překvapilo. Že bych se nějak hnal po případném pokračování nebo dalších podobných knihách, to ne, ale tohle nebyly úplně špatně strávené tři dny.

NemmamSlov
13.09.2017 2 z 5

Z mojho hladiska slabe. Pribeh ma vobec nezaujal, kladivak ako postava celkom fajn, ale to tak vsetko. Dialogy postav tak tiez slabe, je sice pravda ze som sa k slovenskemu prekladu dostal po dlhej dobe tak neviem ci aj to nebol dovod k mojmu hodnoteniu, ale aj tak sa mi to zdalo ako keby to bolo rychlo napisane. Snad to bude nabuduce lepsie.

Torgal
25.08.2017 2 z 5

Brak vo svojej najčistejšej podobe. Prím hrá masaker na všetky spôsoby, len aby sa mŕtvoly kopili. Príbeh je len druhoradá báchorka, ktorá mu má robiť kulisu. Dej ale aj tak ale pôsobí ako frankensteinove monštrum – jeho jednotlivé časti do seba veľmi nepasujú a pôsobia ako nasilu pozošívané pôvodne nesúvisiace poviedky. Tiež je dobre, že je Blava adresovaná ako Pressburg – s reálnym predobrazom toho okrem pár pamätihodností nemá veľa spoločného. Z môjho pohľadu jednoznačne nepodarok, ktorému chýba nadhľad a nevidím dôvod, prečo by ma mala postava Kladiváka zaujímať. 4+/10

lovci temnota

Janko Iša