Kiosek

Kiosek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456081/bmid_kiosek-KL3-456081.jpg 4 31 31

Příběh o paní Olze, která uvízla ve stánku a nemůže se z něj dostat ven. Den za dnem Olga obsluhuje zákazníky, listuje si časopisy a touží někam vycestovat. Až jednoho dne odstartuje řetězec náhodných událostí její putování. Animovaný film Anete Melece (1983) Kiosek, na jehož motivy vznikla i tato kniha, si vysloužil široké uznání po celém světě. „Pozor na tajná přání! Mohou se totiž splnit." —Tereza Booth... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Labyrint

Kiosks , 2019

Zuzvil
24.01.2023 4 z 5

Velmi stručná dětská kniha co se týče využití slov, ale přesto bohatá na přenesení určitého poselství. Velmi jsem se v hlavní aktérce viděla (a nejen fyzicky :-D). Já jsem si v knížce našla svoje a dcera zase svoje (samozřejmě úplně jiné věci), ocenily jsme i výběr barev do knihy, ilustrace samotné a prořízlé okénko na začátku, které krásně evokuje ústřední kiosek. Za nás určitě můžeme doporučit, je to velmi vlídné a vhodné čtení nejen pro děti.

muchomurka
20.11.2022 2 z 5

Já nevím, co si o ní myslet. Nějak v tom nic moc nevidím. Příběh krátký, ale potřebuji k tomu nějaký výklad. Jsem ráda, že jsem si knížku nekoupila, jak jsem to měla v plánu. Stačila z knihovny jednou přečíst.

kristeen
22.05.2021 4 z 5

Vtipné a milé ilustrace, stejně jako celý příběh. Knížka určitě potěší, i když si zatím nejsem jistá, zda si najde pevné místo v dětské knihovně, anebo to bude jedna z těch přečtených a znovu neotevřených.

Ladis777
20.05.2021 4 z 5

Zajímavé, i když textu by mohlo být rozhodně víc. Nonsens o splněném snu.

Maryška
26.10.2020 5 z 5

Hotové existenciální drama! Ale milé a vtipné, potěší malé i velké.